170 let od založení Pivovaru na Malém Rohozci

0

Když Ferdinand Unger založil v roce 1850 na Malém Rohozci pivovar, začala se psát barvitá historie Piva Českého ráje. V roce 2020 to bylo přesně 170 let a k tomuto výročí byla letos vydána kniha s názvem „170 let pivovaru na Malém Rohozci“. Cesta rohozeckého piva byla občas trnitá. Co vše vás v nové knize čeká?

Dozvíte se například, jak se vařilo a vaří pivo dnes, nebo jak se z tehdejšího pivovaru na Malém Rohozci stal současný Pivovar Rohozec s vaším oblíbeným pivem Skalák. Veškeré informace byly velice pečlivě dohledávány v archivech, a tak se můžete těšit na zcela nové a nezveřejněné poznatky a fotografie. Skutečným objevem je ale snímek obrazu zakladatele Ferdinanda Xavera Ungra, jehož tvář nám byla doposud neznámá. Na závěr nesmí chybět současná novodobá historie včetně medailonku ředitele Františka Jungmanna.

Knihu si můžete zakoupit v Pivovarské prodejně na Rohozci od úterý do neděle mezi 10. a 18. hodinou za 198 Kč. Při té příležitosti si samozřejmě rovnou do pomyslného košíku vložte také vaše oblíbené pivo…
Michal Thoř, Pivovar Rohozec

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.