ZIMA NEZIMA ANEB CO NÁM PŘINESE NADCHÁZEJÍCÍ JARO?

0

Máme za sebou další z poměrně mírných zim a mnoho z nás se již upíná k teplému jarnímu slunci a delším dnům. Ano, astronomické jaro je na spadnutí a počasí by tomu mělo přát. Druhá polovina března slibuje slunečné počasí s denními teplotami ojediněle až kolem 17 °C, ovšem noční teploty zůstanou ještě nízké a ojediněle i pod bodem mrazu. Pokud se nějaké srážky vyskytnou, budou na Turnovsku převážně dešťové. Zajímavostí určitě bude, že se již takto brzy mohou vyskytnout ojedinělé bouřky. Možná si vzpomenete, že v únoru jsme zaznamenali na Turnovsku také bouřku postupující od severozápadu od ještědského nad kozákovský hřeben.

Duben slibuje zpočátku opravdu aprílový charakter počasí, může se vyskytnout cokoliv od sněhu přes krupky až po vydatný déšť a následně hned sluníčko a teplo. Druhá polovina dubna a květen již by měly přinášet slunečnější počasí a vyšší teploty i nad 20 °C a srážek přechodně méně.

Tzv. „ledoví muži“ by měli být rozprostřeni spíše do několika krátkých jedno až dvoudenních chladnějších period na počátku května, ale samotný měsíc bude ve znamení skutečně stabilního a příjemného jarního počasí pouze s občasnými přeháňkami nebo bouřkami.

Přeji krásné sluníčkové dny!
Vlastík Brůček Plamínek, Brucek.Vlastimil@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.