SPORTOVNÍ SERVIS: LETECTVÍ, VOLEJBAL, ATLETIKA, ŠACHY

0

Tentokrát je sportovní servis ze zápasů a akcí z minulého víkendu velmi bohatý!
Marek Plichta z Turnova se stal mistrem Evropy v kategorii rádiem řízených obřích akrobatických modelů letadel. V neděli 24. září skončil finálový závod evropského poháru obřích akrobatů – EAC. Ten uzavřel celou sezonu, která začala prvním závodem v Česku – v Ústí nad Labem, pokračovala závody v Itálii, Francii, Německu, Slovensku a na konci září byla zakončena finálovým závodem v bavorském Schwandorfu. Vítězem hlavní kategorie Unlimited se stal český pilot Marek Plichta! V seriálu odlétal všechny závody, až na francouzský. Zvítězil v Česku, byl čtvrtý v Itálii, první v Německu, druhý na Slovensku a vyhrál důležitý finálový závod v bavorském Schwandorfu. Je to obrovský úspěch pro české barvy a pro Marka samozřejmě také. Gratulujeme!

VOLEJBAL

* Volejbal, 1. liga: TJ Sokol DOBŘICHOVICE – TJ Zikuda TURNOV 3:1 (20,-18,15,20). Sestava: Folprecht, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Bukovjan). Střídali: Srb, Peníška.
V prvním utkání nové prvoligové sezony zavítali v pátek večer turnovští volejbalisté na horkou palubovku volejbalistů z Dobřichovic, kteří byli před sezonou pasováni na jednoho z favoritů soutěže. Hostující sestava byla zdecimována nemocemi a zraněními. V celém utkání byla rozhodující kvalita podání, v první sadě se dařilo lépe domácím, v setu druhém to byli naopak hosté, kteří zatlačili Dobřichovice dobrým servisem do defenzívy a tak byl po dvou sadách stav 1:1. Ve třetím setu se rozehrál k vynikajícímu výkonu Hykš, který několika esy z podání a výborným útokem vzal osud této sady do svých rukou. Čtvrtý set byl nejvyrovnanější, vedení se přelévalo na obě strany, ale klíčový moment nastal za stavu 21:20 pro domácí, kdy Turnovští nedokázali kvalitně zpracovat plachtící podání domácích a následné útoky tak končili buď v zámezí, nebo na připravené obraně domácích.

* Volejbal, 1. liga: VELKÉ MEZIŘÍČÍ – TJ Zikuda TURNOV 3:1 (-13,22,23,20). Sestava: Folprecht, Peníška, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Bukovjan). Střídali: Kovář, German.
V rámci 2. kola zavítali turnovští volejbalisté na palubovku nováčka soutěže z Velkého Meziříčí. V turnovské sestavě oproti pátku navíc chyběl další marod Bäumelt a nahrávač Srb. Aby existovala alespoň malá možnost střídání, připojil se k týmu nemocný Kovář a na rychlo získaný smečař German z České Lípy. Hosté si chtěli po nepovedeném pátečním utkání spravit chuť a do utkání vstoupili koncentrovaně a velmi dobře. Hosté výborně podávali, většina útoků domácích končila na turnovských blocích a tak byl první set jejich jednoznačnou záležitostí. Od druhého setu se hra vyrovnala, domácí zlepšili příjem i podání. Do třetího setu vstoupili hosté opět výborně a hned v úvodu získali dobrým podání a obranou na síti náskok (1:5, 4:9, 11:17). Domácí však nesložili zbraně, přitlačili na podání a v poli bojovali o každý míč. I tak hosté udržovali náskok až do stavu 19:22 a 21:23. Od tohoto okamžiku však nedokázali kvalitně přihrát a většina útoků končila na pevném bloku domácích nebo v zámezí. Zbytečně ztracená sada na hráčích Turnova zanechala stopy a domácí se naopak dostali do euforie, která jim dodávala energii po celý čtvrtý set.
Jan Šimůnek, simano.h@seznam.cz

V příštím kole přivítají Turnovští v domácí hale nejprve v pátek 29. září ČZU Praha B (19.30 hodin) a v sobotu 30. září družstvo VK EGE České Budějovice B.

Mladí turnovští atleti

ATLETIKA

Na víkendovém MČR žactva v Břeclavi hned 15 atletů reprezentovalo oddíl AC Turnov. Letos disponujeme velmi silným týmem, když se družstvu žáků podařilo postoupit až na MČR družstev, které je bude teprve čekat. Na toto mistrovství však nepřijeli bojovat za družstvo, ale sami za sebe a vybojovat si co nejlepší postavení a výkony v rámci celé České republiky. Celkem se turnovským atletům podařilo získat pět medailí, z toho hned dvě nejcennější!
Nejúspěšnějším atletem naší výpravy se stal Michal Hanyk, který zaběhl rekord mistrovství na 1 500 m př. stylem start-cíl časem 4:24,76 a získal zlatou medaili. Následující den ještě přidal stříbro v běhu na 3000 m, když až v samotném závěru těsně prohrál boj o první místo.
Další mistryní ČR se stala Eliška Martínková na 3 000 m chůze v nejrychlejším letošním čase 15:35,07.
Matěj Ponocný si mezi sprintery nejprve zajistil finále z druhého místa v rozběhu. Ve finále byl druhý.
Děkujeme všem atletům za vzornou reprezentaci klubu a trenérům za jejich skvělou přípravu.
Tomáš Krištof, kristof.tomas93@gmail.com

FLORBAL

* Národní liga, 2. kolo: Wizards DDM Praha 10 – TJ Turnov 12:5 (1:2, 4:0, 7:3). Branky: 11. Karel Smutný, 21. Jiří Šrámek, 22. Karel Smutný, 28. Martin Lazárek, 38. Karel Smutný, 43. Martin Lazárek, 44. Jiří Šrámek, 49. Jiří Šrámek, 50. Jiří Šrámek, 57. Karel Smutný, 58. Martin Lazárek, 60. Karel Smutný – 7. Pavel Sekyra, 10. Jaroslav Nezdara, 43. Jaroslav Nezdara, 47. Pavel Sekyra, 48. Pavel Sekyra; rozhodčí: David Hejzlar – Lukáš Weissgráb; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků:24; zásahy brankářů: Lukáš Vávra 24 – Lukáš Rudolf 13; po třetinách: 1:2, 4:0, 7:3;
Zelenočerným vyšla první třetina, po které si po brankách Sekyry a Nezdary odnášeli do šatny slibný jednobrankový náskok. Ve druhé dvacetiminutovce však hosté vypadli z tempa a nechali domácí hned čtyřikrát skórovat. Ve třetí třetině se oba soupeři střídali ve střílení branek a naději pro svůj tým vykřesal ještě ve 48. minutě svoji třetí brankou Sekyra, který snižoval na 7:5. Domácím se však podařilo na tento střelecký úspěch rázně odpovědět a po konečné výhře 12:5 brát všechny tři body. Šanci na zisk prvních tří bodů tak budou turnovští florbalisté mít znovu za týden, kdy na domácí palubovce hostí Kadaň.
Jan Kovář, Jan_Kovar@seznam.cz

ŠACHY

TITUL MISTR ČR V BLESKOVÉM ŠACHU A POHÁR ČR V RAPID ŠACHU PRO ROK 2017 PATŘÍ DRUŽSTVU TURNOVA
Ve dnech 23. a 24. září proběhly v CENTRU BABYLON v Liberci dvě vrcholové šachové akce, pořádané z pověření šachového svazu ČR turnovským šachovým klubem.
V sobotu se konal „Pohár ČR v rapid šachu čtyřčlenných družstev 2017“ za účasti 160 šachistů ve 40 družstvech z celé ČR. Po urputných vyrovnaných bojích se stalo celkovým vítězem družstvo ŠK ZIKUDA Turnov A bez jediné prohry! Družstvo hrálo ve složení: P. Jaracz, P. Šimáček, J. Vykouk, L. Vlasák. Na dalších místech skončila družstva Bohemians Praha A a ŠK OAZA Praha.

Prostory v Centru Babylon v Liberci

V neděli 24. září se hrálo „Mistrovství ČR v bleskovém šachu čtyřčlenných družstev“. Do mistrovských bojů se nominovalo 26 družstev a po odehraných 15 kolech bylo nejlepší opět družstvo ŠK ZIKUDA Turnov A a ziskem 49 bodů vybojovalo titul MISTR ČR 2017. Další místa obsadila družstva Polabiny Pardubice a QCC České Budějovice.
Oba turnaje byly na velmi dobré sportovní i společenské úrovni ve velice příjemném prostředí CENTRA BABYLON. Záštitu nad akcemi převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje Petr Tulpa, který také zahajoval nedělní boje. Velice milá a pozitivní byla i přítomnost starosty Turnova Tomáše Hockeho a místostarostky Jany Svobodové, kteří přijeli družstvo Turnova povzbudit.
František Zikuda, ŠK ZIKUDA Turnov, frantisek@zikuda.cz

Úspěšní turnovští šachisté

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.