VÝSTAVBA BYTOVÝCH DOMŮ NA HRUŠTICI SE ZASE O KOUSEK PŘIBLÍŽILA

0

Možná jsme svědky historické chvíle – vzniku dalšího městského centra. To historické se nachází na náměstí Českého ráje, druhé je u nádraží, třetí vznikne na Koňském trhu po výstavbě obchodního centra a přestěhování pily, čtvrté centrum s obchody, kancelářemi a službami možná vznikne na Hruštici. V minulém týdnu byla představena studie bytových domů v bytové zóně Hruštice – Károvsko, které svým umístěním na temeni kopce při budoucí hlavní komunikaci ze Zelené cesty na kruhovou křižovatku za urnovým hájem přímo vybízejí ke vzniku dalšího městského centra.

n200812221354_zap_559_08_hrustice„Už jen při představě, že by od Zelené cesty až po Záholice jednou byly ulice plné malých rodinných domků typu satelitních vesniček kolem velkých měst, je navržený komplex bytových domů na Hruštici příjemný. Nikdo sice stavebníka nenutí do těchto domů umístit služby nebo kanceláře, ale je to třeba jedna z možností dalšího rozvoje. Za pár let tu budou bydlet stovky lidí, ne se vším se jim bude chtít dolů do města,“ shrnula Ludmila Těhníková, vedoucí oboru správy majetku MěÚ Turnov.

 

n200812221353_zap_558_08_hrusticeLetošní rok byl v přípravě další výstavby na Hruštici zlomový. Na jaře bylo vyhlášeno výběrové řízení na prodej pozemků na výstavbu páteřní komunikace a bytových domů v bytové zóně Hruštice – Károvsko. Zájem měly tři firmy: Interma, a. s., Liberec; sdružení Evosa Hodkovice nad Mohelkou – Developer CZ Liberec – Kontakt Turnov; třetím zájemcem byla firma Proctus Invest Praha. Radní v létě rozhodli, že nejvýhodnější je nabídka sdružení firem z Hodkovic, Liberce a Turnova. V listopadu byla předložena architektonická studie, která byla odsouhlasena odborem rozvoje i městským architektem. Do dalšího kola záměr těsnou většinou 15 hlasů pustili na svém prosincovém zasedání i zastupitelé města.

 

n200812221354_zap_560_08_hrusticeDo poloviny června 2009 má vítězné sdružení předložit dokumentaci pro územní řízení na stavbu páteřní komunikace i bytových domů (po výstavbě investor komunikaci vloží do majetku města), do konce října má být k dispozici stavební povolení. Když vše půjde hladce, mohli by se do nových domů první nájemníci stěhovat na konci roku 2010.

 

Použité obrázky jsou součástí tzv. „hmotové“ (objemové) studie objektů, bytové domy jsou navrženy jako třípodlažní s jedním ustupujícím patrem a podzemními garážemi. Konečná podoba domů se ještě může změnit. Obrázky jsou na TvA použity se souhlasem autorů studie z architektonického týmu Petra Stolína z Liberce (www.stolin58.com ).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.