VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ V TURNOVĚ

0

Město Turnov, odbor školství, kultury a sportu, pořádá několikrát ročně v galerii Muzea Českého ráje („u Sasíků“) slavnostní obřad vítání občánků. Tradice této akce byla obnovena v roce 2003 a těší se velkému zájmu rodičů. Jsme rádi, že v uplynulých třech letech se počet přivítaných občánků pohybuje mezi 80 – 85 % pozvaných. Vítání občánků probíhá většinou čtyřikrát do roka, a to po menších skupinkách, aby byla zachována příjemná rodinná atmosféra. Jak vše probíhá?

Oddělení evidence obyvatel dodá odboru školství, kultury a sportu seznam narozených dětí, jejichž matka má trvalý pobyt v Turnově. Podle tohoto seznamu dostanou rodiče dětí ve věku zhruba 2 až 6 měsíců pozvánku s návratkou a vysvětlující dopis. Podle vrácených přihlášek je sestaven časový harmonogram vítání pro rodiny s děťátkem a jsou rozeslány podrobné pozvánky. Obřad trvá asi 30 až 40 minut. Přítomen je fotograf a kameraman, děti dostanou pamětní list, pamětní medaili a drobné dárky od města, Spolku rodáků a přátel Turnova a Centra pro rodinu Náruč. Pro maminky jsou připraveny květiny. V průběhu obřadu vystoupí děti ze zdejší ZUŠ. Snahou všech pořadatelů je spokojenost a příjemný zážitek pro všechny rodiče, hosty i nové občánky.

Upozornění pro rodiče: Vzhledem k tomu, že doklady z mimoturnovských porodnic jsou obvykle zasílány s mírným časovým zpožděním, může se v ojedinělých případech stát, že údaj tzv. „vypadne“ z evidence, protože tam v danou dobu ještě není zapracován. Prosíme tedy rodiče, kteří mají zájem o přivítání svého děťátka mezi turnovské občany a více než po půl roce věku dítěte neobdrželi pozvánku, aby se sami přihlásili na odboru školství, kultury a sportu MěÚ Turnov. Zatím poslední vítání občánků proběhlo v sobotu 19. května a pozváno na něj bylo přes 40 dětí.

Jana Zajícová, odbor školství, kultury a sportu, MěÚ Turnov, j.zajicova@mu.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.