TURNOVŠTÍ HASIČI OBDRŽELI VÁNOČNÍ DÁREK

0

Týden před Vánoci obdrželi turnovští hasiči dárek, který si dlouho přáli – nové zásahové vozidlo. Setkání v hasičské zbrojnici na Daliměřicích se zúčastnila řada čestných hostů. Kromě vedení města a zastupitelů zde byl také ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje plk. Luděk Prudil. Slavnostní chvíli si samozřejmě nenechali ujít místní hasiči, sešlo se jich přes 25 v čele s velitelem stanice HZS LK Turnov npor. Jakubem Otmarem. Velitel městské poloprofesionální jednotky Martin Bartoníček symbolicky převzal z rukou starosty města Tomáše Hockeho klíče od nového zásahového vozidla společně s přáním, aby vůz bezchybně fungoval, ale zároveň aby nebyl pro menší počet událostí tolik potřeba. Novému automobilu na místě také požehnal duchovní Ondřej Halama.

Nové zásahové vozidlo DA – L1T je určeno převážně k výjezdům technické povahy, k ochraně majetku, omezení škod na životním prostředí a při mimořádných událostech. Pro tyto účely je automobil vybaven množstvím potřebného požárního příslušenství v úložném prostoru, který je vybaven výsuvnými a výklopnými platy a boxy z hliníkového plechu.

Nákup vozu byl financován z dotačního fondu Libereckého kraje ve výši 300 tisíc Kč a z dotace na pořízení požární techniky MV – GŘ HZS ČR ve výši 450 tisíc Kč. Zbytek poskytlo město Turnov z rozpočtu. Celková cena nového zásahového vozidla se vyšplhala na částku zhruba 2,5 mil. Kč.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.