DEN ZDRAVÍ 2018. O PROHLÍDKU PRACOVIŠŤ NEMOCNICE BYL ZÁJEM

0

Ve čtvrtek 6. září v areálu turnovské nemocnice přivítali na Dnu zdraví, který pořádala KNL společně s městem a dalšími organizacemi, na 1 500 lidí. Dvě stovky z nich projevily zájem o prohlídky jednotlivých pracovišť, kam jinak není běžné se podívat. Zájemci se tak dostali na operační sál, do laboratoří, do IBD centra, na oddělení následné péče či k novému „cétéčku“. Zájem byl větší, než organizátoři očekávali, tak jednotlivé skupiny návštěvníků musely na prohlídku vždy chvíli čekat. „Pomyslné dveře do nemocnice otevíráme proto, abychom lidem ukázali, jak se o ně a jejich blízké postaráme, až se jim něco stane. Pro nás je důležité, aby věděli, že jak vybavením, tak personálně jsme pro ně naprosto spolehlivý a důvěryhodný partner,“ shrnul mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. Jak doplnil, zájem o letošní den zdraví nezůstane bez odezvy a nemocnice své dveře zájemcům pravděpodobně otevře častěji.

Otevření nové lékárny v nemocnici, hovoří ředitel KNL Richard Lukáš

V rámci letošního Dne zdraví došlo v turnovské nemocnici ve čtvrtek 6. září k dalším dvěma zaznamenání hodným událostem.

KNL pod svoji správu převzala nemocniční lékárnu a začala ji sama provozovat. „Jako dobří hospodáři jsme si nemohli nechat utéct šanci provozovat lékárnu ve vlastní režii,“ říká MUDr. Richard Lukáš, Ph.D., generální ředitel KNL. „Samozřejmě, že provozování lékárny je ziskové, ale my budeme současně občanům Turnovska nabízet nízké doplatky, výborné ceny a hlavně kompetentní poradenství,“ dodal generální ředitel. Lékárnu najdete na témže místě jako dříve, otevřeno má každý pracovní den od 7.00 do 15.30 hodin.

Druhou významnou událostí bylo uvedení nového počítačového tomografu značky Siemens do ostrého provozu. Cena přístroje včetně osmiletého servisu a vyvolaných stavebních úprav je necelých 25 milionů Kč. Poslední velká modernizace RDG oddělení v Turnově proběhla v roce 2005. Nový CT přístroj je srovnatelný s CT přístroji, které jsou umístěny i na odbornějších pracovištích.
Investice do pořízení CT byla financována z IROP, projektu Zvýšení kvality návazné péče, kdy 85 % z ceny bude zaplaceno z dotace a 15 % z vlastních zdrojů nemocnice. „V dotačním programu IROP Zvýšení kvality návazné péče jsme uspěli se dvěma projekty, díky kterým v Liberci a Turnově pořizujeme přístroje za téměř 157 milionů Kč,“ upozornil na úspěšnost nemocnice v získávání dotačních prostředků její generální ředitel. Jak doplnil, čtvrtina získaných prostředků z celkového objemu investic poputuje do Turnova.
(TvA s využitím TZ KNL)

Snímek z otevření nového CT

Příchozí si mohli vyzkoušet poskytování první pomoci…

…nechat si změřit tlak, cukrovku ad.

…seznámit se mj. s dobrovolnictvím v rámci KNL

…a podívat se do prostor, kam se normálně podívat není běžné (CT)

…prostory laboratoře

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.