CÍTÍTE SE NA TURNOVSKU BEZPEČNĚ?

0

Probíhající anketa na serveru TvA o tom, jestli se lidé v Turnově cítí bezpečně, leccos napovídá. Ještě ano, ale situace se zhoršuje. Pravdou je, že v poslední době servis Soni Šídové, tiskové mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR v Semilech, se každý den plní závažnými zprávami. Bylo by sice lepší zveřejňovat jen samé pozitivní skutečnosti, ale čtěte a zamyslete se nad tím, co všechno se stalo v průběhu posledních dvou dnů.

„Turnovští kolegové šetří krádež peněz z kanceláře v Sobotecké ulici, kdy po návštěvě nezvaného hosta chybí firmě finanční hotovost ve výši 14 700 Kč,“ uvádí Šídová. K uvedenému případu došlo během několika minut, a to dopoledne 5. března. Další případ, který policisté z Turnova prošetřují, je vloupání do jedné zdejší dílny, kdy z její kanceláře odcizil neznámý pachatel finanční částku a legálně drženou zbraň (pistoli). Způsobená škoda je zhruba 40 tisíc Kč.

„Ve středu 5. března došlo ke dvěma incidentům v Sobotecké ulici. V prvém případě zloděj rozepnul zip u bundy šedesátiletého muže a odcizil mu mobilní telefon. Ve druhém případě na chodníku před restaurací U Slunce přistoupila k 52letému tělesně postiženému muži žena, která se dotazovala, kolik je hodin. Tím odvedla jeho pozornost a z boční kapsy jeho tašky mu odcizila peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platebními kartami,“ shrnuje perličky dne Soňa Šídová.

Policisté řeší také vloupání do tří rodinných domků na Turnovsku. Ty navštívil v nočních hodinách, kdy majitelé spali, neznámý zloděj a z obývacích místností a kuchyní odcizil různé věci, finanční hotovost a zlato. Ve všech třech případech pachatel vnikl do objektu přes garážová vrata, která vypáčil a dál už měl po domě možnost volného pohybu, neboť dveře, které oddělují garáž od obytné části, neměli majitelé uzamčeny.

Šťastný konec má pátrání po 14letém chlapci z Turnova, který odešel do školy a domů se již nevrátil. Policisté po oznámení rozjeli rozsáhlou pátrací akci, kdy prověřili všechny kamarády a také další možnosti, kde by se chlapec mohl skrývat. „Pátrání skončilo ve středu krátce po 22. hodině, kdy byl chlapec vypátrán v Liberci a předán rodičům,“ sdělila k případu tisková mluvčí.

Mezi těmito závažnými skutečnostmi už ani moc nepřekvapí, že ze sklepní kóje na sídlišti v Přepeřské ulici kdosi odcizil dvě jízdní kola. Škoda je přes šest tisíc korun…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.