TURNOV MÁ NOVÉHO ŠÉFA KULTURY!

0

Po včerejším jednání rady města je to již jasné, dohadům a fámám je konec. Sedm radních z devíti potvrdilo jako nástupkyni jednatele Kulturního centra Turnov Václava Feštra dosavadní dramaturgyni KCT Evu Blažkovou. „Výběrového řízení se zúčastnilo celkem 11 zájemců. Polovina z nich byla místních, byli tu ale i lidé z Liberce, Jablonce a Mladé Boleslavi. Výběrové řízení bylo dvoukolové, do druhého kola postoupilo šest zájemců a do úplného finále dva. Závěrečné hlasování radních bylo celkem jednoznačné,“ přiblížila starostka Turnova Hana Maierová.

Podle ní měla vítězka samozřejmě výhodu ve znalosti prostředí turnovské kultury, přišla ale s jasnou představou a koncepcí, novým systémem řízení, včetně ekonomiky budoucího provozu nové Střelnice. „Po pětiletém fungování v jí svěřené oblasti, tedy především v městském kině, obstála, teď před ní stojí ale daleko větší úkol,“ připomněla starostka.

 

A tím úkolem není nic menšího než rozjezd Střelnice, nového kulturního domu, který byl za 200 milionů korun vystavěn a vybaven zejména z rozpočtu města a s přispěním Libereckého kraje a grantů EU. Jeho slavnostní otevření se uskuteční v pátek 24. října. V následujícím roce to bude právě Střelnice, náklady na provoz objektu a zde pořádané akce, co se v kultuře bude v Turnově řešit zejména. „Tady si cením skutečnosti, že Eva Blažková při výběrovém řízení předložila i ucelenou ekonomickou koncepci. V současné době město na provoz kulturního centra přispívá čtyřmi a půl miliony korun, v budoucnu by to nemělo být víc než šest až sedm milionů,“ řekla starostka. To samozřejmě znamená, že podstatnou část nákladů bude muset nová jednatelka KCT sehnat jinde – od grantů EU a kraje, po různé firemní semináře a akce všeho druhu.

 

„Dlouho jsem zvažovala, jestli se mám do výběrového řízení vůbec přihlásit. Měla jsem ale jasno, co a jak bych chtěla změnit a co udělat nově. A když už jsem se přihlásila, logicky jsem chtěla vyhrát. Vážím si rozhodnutí radních města, kteří mně dali důvěru. Teď chci ukázat, že i poměrně mladá, subtilní žena může něco dokázat,“ komentovala své vítězství ve výběrovém řízení Eva Blažková.

 

Jak bude kultura v Turnově pod jejím vedením vypadat? Co se změní a co zůstane zachováno? Na jaké kulturní pořady se můžeme těšit? Jak si nová šéfová turnovské kultury poradí s novým kulturním domem? To bude předmětem rozsáhlejšího rozhovoru, který na TvA přineseme v klidnějších podzimních týdnech. Oficiálně Eva Blažková do čela turnovské kultury nastoupí 1. ledna 2009, souběžně bude fungovat s dosavadním jednatelem KCT Václavem Feštrem, který má koncem března příštího roku odejít do důchodu.

 

Máte nějaké nápady, postřehy a náměty, týkající se turnovské kultury? Sem s nimi…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.