STRÁŽNÍKŮM NOVĚ POMÁHÁ POLICEJNÍ PES

0

V těchto dnech bude do ostré služby u turnovské městské policie nasazen poprvé v její historii služební pes. „Psí posilu v našem týmu velice vítáme, protože většina agresivních lidí má před psem respekt,“ říká Luboš Trucka, velitel městské policie. Pes dokáže na pachatele nejen číhat a vystrašit ho, ale i zaútočit. „Rozhodně to není typ k pohlazení,“ sdělil s úsměvem Trucka. „Nyní má již po zkouškách a od pondělí 19. října bude moci být nasazen do služby,“ doplnil Trucka. Služební policejní pes bude používán do budoucna i pro vyhledávání osob.

n201510141530_zap_262_2015_mpPes se jmenuje Dar a jedná se o belgického ovčáka, tzv. maliňáka. Společně s ním do služby nastupuje také psovod. Potkáte je především při zásazích a preventivních pochůzkách v nočních hodinách na různých místech města, pes bude výtečným pomocníkem při dohledu nad zahrádkářskými koloniemi, uvidíte ho jistě i v městských parcích. (Snímky byly pořízeny při ukázkách práce městské policie na letošním zářijovém Dnu bez aut.)

Městská policie v Turnově funguje od roku 1992, v současné době má 17 strážníků a jednoho služebního psa. Pro zajímavost: V libereckém kraji mají služebního psa už jen strážníci v Liberci.
(TvA s využitím TZ města Turnov)

201510141531_zap_263_2015_mp

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.