ŠŤASTNÁ ZEMĚ V ROCE 2008: LEPŠÍ ZÁZEMÍ A NOVÉ AKCE

0

Na přelomu dubna a května se každoročně rozbíhá nová turistická sezona v Českém ráji. Ožívají venkovní areály. Probouzí se i Šťastná země v Radvánovicích u Turnova, kde je největší přírodní dětský areál v republice. Vloni sem na různé akce zavítalo zhruba 65 tisíc lidí, letos by to mohlo být ještě víc. Na ploše areálu přibyly nové dětské atrakce, je tu dětská trpasličí vesnička, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, vysazeny byly další dřeviny, aby tu ve slunečných dnech vznikla stinná zákoutí.

Jsou zde také nové lavičky u jednotlivých atrakcí, zkvalitněno bylo i občerstvení a zázemí areálu. Už vloni zde byly instalovány dvě vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé, které byly asi největším hitem sezony v Českém ráji 2007. A dovádět na trampolínách můžete i letos.

Areál po zimním spánku první návštěvníky přivítá v sobotu 26. dubna, kdy se zde uskuteční oficiální zahájení turistické sezony v Českém ráji. „Na zahájení sezony volně navazují další dvě akce, a sice 30. dubna zde pořádáme tradiční pálení čarodějnic a 1. května prvomájový program pro rodiny s dětmi,“ řekl Erik Černý, který má v letošním roce na starosti programovou nabídku Šťastné země. Podle něho i nadále platí, že nabídka areálu je orientována zejména na rodiny s dětmi. Právě pro děti je tu připraveno množství různých aktivit a nudit se nebudou ani dospělí. „I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na známé a oblíbené akce, jako jsou hasičské slavnosti, gotická a rajčatová bitva nebo slavnosti slámy – Slamák. Je tu ale současně i několik novinek, na které bych rád upozornil,“ doplňuje Černý. Podle něho je to například červnový festival dětské umělecké tvorby, prázdninový westernový den nebo slavnosti dřeva. Pořadatelé si hodně slibují od pohádkového víkendu na rozhraní července a srpna, který bude malou procházkou po hradech a zámcích Českého ráje. „U každé akce budou připraveny tvořivé dílny pro děti, bude se hrát divadlo, soutěžit. Naším přáním je, aby rodiče a prarodiče s dětmi odcházeli spokojeni a rádi se k nám vraceli,“ dodává Erik Černý.

Pro letošní sezonu tu kromě nových akcí bude ještě jedna velká a příjemná novinka. Oficiální „tváří“ areálu bude oblíbený herec a moderátor Tomáš Krejčíř. Právě on bude průvodcem některých akcí a jak je už u něho zvykem, čas mezi moderováním si většinou tráví tím, že s dětmi skáče na trampolínách nebo křižuje areál na různých dopravních prostředcích.
„Šťastná země je areál s obrovským množstvím atrakcí, které jsou však citlivé vůči životnímu prostředí a já věřím, že tento areál bude jednou slavnější než Disneyland!“ uvedl Tomáš Krejčíř, který sem jezdí i s vlastními dětmi, takže moc dobře ví, o čem mluví.

Šťastná země v Radvánovicích u Turnova je pro návštěvníky otevřena od 26. dubna do 28. září každý den

od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin. Více na www.stastnazeme.cz , zde najdete i kompletní rámcový program na celou nadcházející sezonu (ZDE).

Pro stálé návštěvníky je připravena výhodná permanentka na celou letní sezonu. Od jara do podzimu bude v areálu umístěna kasička se sbírkou pro Fond Ohrožených dětí na podporu projektu Klokánek. Ve stejné výši, jako bude vybraná částka, budou na konci sezony fondu věnovány prvky od Tomových parků…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.