SPORTOVNÍ SERVIS: ATLETIKA, BASKETBAL, HÁZENÁ, HOKEJ

0

V tomto sportovním ohlédnutí se podíváme na úspěšný zápas turnovských házenkářek v Milevsku. Turnovští basketbalisté mají výhodnou pozici pro závěrečné play-off tohoto ročníku východočeské ligy. Mladí turnovští atleti se zúčastnili žákovského mistrovství republiky a byli velmi úspěšní! Závěr patří dalšímu kolu Nejvyšší pojizerské ligy v ledním hokeji, která vstupuje do finále. Zvítězí Hnanice?

ATLETIKA

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ŽÁKŮ A ŽÁKYŇ V HALE
(5. až 6. března, Praha – Stromovka)

* Dominantní Bára Hůlková. Bára odjížděla do Prahy jako největší favoritka ve všech třech disciplínách, na které byla přihlášena, a svou roli bez jakýchkoli obtíží zvládla. Stala se tak nejúspěšnějším atletem celého mistrovského víkendu, se ziskem třech zlatých medailí!
Nejprve se Bára představila na hladké šedesátce, kde už v rozběhu zaběhla velmi rychlý čas 7,86 s, kterým se jasně kvalifikovala do finále. Ve finále srazila ještě 9 setinek ze svého rozběhového času a suverénně si tak doběhla pro první mistrovský titul na 60 metrů. Po šedesátce se svěřenkyně Jiřího Randáka připravila velmi dobře také na skok daleký. Zde by jí ke zlaté medaili stačilo všech 5 zdařilých pokusů, avšak Barča si vše schovala až na poslední pokus, ve kterém skočila dalekých 587 cm, tímto pokusem jen zvýraznila své postavení v národních tabulkách své kategorie.
Bára pokračovala ve své dominanci také v neděli, kdy absolvovala sprint na 150 metrů. Po pohodlném postupu do finále Bára zaběhla čas 18,27, čímž jen o jednu setinu sekundy zaostala za českým rekordem Anny Kerbachové z minulého roku. Báře k těmto nádherným výkonům velmi gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci AC Turnov. Přejeme jí mnoho úspěchů také v novém působišti TJ liaz Jablonec nad Nisou, kam spolu s ambiciózním trenérem Jiřím Randákem v dubnu přestupuje.

* Překvapení v podobě Michala Hanyka. Dalším kdo se v sobotu představil ve Stromovce z turnovských závodníků, byl Michal Hanyk, který absolvoval trať 1500 m. Michal ačkoli je starším žákem teprve první rok si počínal velmi zkušeně a po opatrně rozběhnutém začátku postupně předbíhal jednoho soupeře za druhým. Nakonec si svěřenec Miroslava Reichla doběhl pro krásné 6. místo časem 4:31,82, kterým si zlepšil osobní rekord o více jak 10 vteřin! Michal byl dokonce nejrychlejší z žáků s ročníkem narození 2002. Těšíme se na příští rok!!!

* Mladé štafety. Jako již tradičně, celé Mistrovství republiky uzavřeli štafety na 4×300 metrů. Turnov zde postavil štafetu jak dívčí, tak chlapeckou. Dívky i chlapci si v nabité konkurenci doběhli pro celkové 11. místo, které je velmi slibné, především vzhledem k jejich věku. Jelikož všichni, kdo absolvovali štafetu, budou ve stejné kategorii i příští rok. Kromě 11. místa si žáci i žákyně odvezli velmi cenné zkušenosti z velkých závodů, které se jim jisto jistě budou hodit již příští rok nebo také v hlavní sezóně 2016.
Složení štafet:
Žákyně: Karolína Šimůnková, Eliška Martínková, Lucie Sajdlová, Anna Vinšová.
Žáci: Jan Bílý, Ondřej Medek, Michal Hanyk, Matěj Ponocný.
Tomáš Krištof, kristof.tomas93@gmail.com

BASKETBAL

* BASKETBAL, muži, východočeská liga: TJ Turnov – BK Vysoká nad Labem (66:68). Statistiky: Jeníček L. 17 (4/4, 1×3) Petřivý 16 (2/2,2×3), Nejedlo 8 (10/2), Špetlík 8 (2/2), Jeníček J. 7 (2/1), Vích L. 5 (2/1), Mojsl 3 (1×3), Valšík 1 (4/1), Krejčí 0, Vaněček 0, Holub 0, Vích M. 0.
Sobotní  utkání 5. března sehrál domácí tým s prvním mužstvem soutěže. Utkání bylo od začátku velice vyhrocené a rozhodně odpovídalo boji o co nejlepší umístění pro nadcházející play-off. Utkání značně ovlivnili oba rozhodčí, kteří utkání nezvládli. Vývoj byl hned na samém začátku (již ve 4. minutě) ovlivněn technickou chybou pro domácí tým a další následovala během stále probíhající první čtvrtiny. Poté byla pasáž, ve které to vypadalo, jako by si rozhodčí uvědomovali svoje chyby a začali kompenzovat. Soupeři pískli několik diskutabilních kroků, utkání se změnilo ve frašku. Turnov dohrával zápas bez 5 hráčů základní rotace, přesto přišel o vítězství, až těsně před koncem zápasu.
* BASKETBAL, muži, východočeská liga: TJ Turnov x BK Sokol Vysoké Mýto (79:61). Statistiky: Jeníček L. 20 (1/1, 1×3), Jeníček J. 14 (8/4), Petřivý 14 (4/2,4×3), Nejedlo 12 (2/0), Vích L. 8 (2/1, 1×3), Špetlík 4 (2/2), Mojsl 3 (1×3), Valšík 2, Vích M. 2, Vaněček 0. Nedělní utkání 6. března probíhalo v podobně vyrovnaném stylu, ale s naprosto rozdílným výsledkem. První poločas se skóre neustále přelévalo a Turnovu se nedařilo odskočit na více jak tři body. Když přišla na řadu kritická 3. čtvrtina, tak se vše změnilo a Turnov šel do rozhodujícího náskoku. Toto vedení udržel po zbytek zápasu a dovedl toto důležité utkání v boji o co nejlepší umístění v tabulce, do vítězného konce. Na palubovce se objevili všichni členové domácí lavičky. První utkání odehrál i Marek Vích, který si zároveň připsal první body za A tým.
Tímto vítězstvím se Turnov umístil na 4. místě v tabulce a bude přímo nasazen až do druhého kola play-off.
Tomáš Bevilaqua, Tomas.Bevilaqua@skoda-auto.cz

HÁZENÁ

* HÁZENÁ, ženy, II. liga: HC Milevsko – TJ Turnov 12:26 (5:16). Sestava (branky): Kučerová B. – Aissi D. (6), Nalezencová J. (6), Ševrová L. (6/3, Hadincová M. (4), Tichá I. (2), Bártová P. (1), Šafářová A. (1) Kohoutová R.
K nedělnímu utkání 6. března zajíždělo družstvo žen do jihočeského Milevska. Domácí tým byl na posledním místě druholigové tabulky, přesto hráčky Turnova nechtěly soupeřky podcenit.
Do jižních Čech jelo pouze osm hráček + brankářka. Trenér J. Möller měl v dispozici pouze dvě hráčky na střídání, když již ke zraněným přibyla ještě brankářka L. Podhajská.
Úvod zápasu byl nervózní na obou stranách a hodně vyrovnaný jak herně, tak brankově. V 11. minutě domácí srovnaly vedení Turnovanek na 2:2. V první desetiminutovce ukázali rozhodčí hráčce z Turnova červenou kartu – dle našeho názoru hodně přísné rozhodnutí! A tak zbyla na střídačce našeho týmu pouze jedna hráčka na střídání. I v takto oslabené sestavě házenkářky z Českého ráje zvládly roli papírového favorita. Do 27. minuty zvýšily své vedení na 13:4, když vycházela spolupráce s pivotem a dařila se také střelba z dálky. Do konce prvního poločasu navýšily hráčky z Turnova dokonce na rozdíl 11 branek. Také druhý poločas byl zcela v režii turnovského celku, který vedl až o 15 branek (24:9, 25:10).
Po třítýdenní přestávce nastoupí nejprve 3. dubna turnovské házenkářky k utkání v Ústí nad Labem. Na domácí palubovce je naplánováno utkání na sobotu 9. dubna od 17.00 hodin, kdy do Turnova přijedou soupeřky z pražských Vršovic.
V neúplné 11členné tabulce jsou turnovské házenkářky po 14. kolech na 5. místě.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Nejvyšší Pojizerská liga měla o uplynulém víkendu na pořadu své již 17. kolo. Ani to nepřineslo žádná překvapení, takže výsledky s dosud nasbíranými statistikami prakticky nezamíchaly. Nejvíc gólů v jednom zápasu nastřílel všeňský Lamač – pět, Troskovice i nadále čekají na svůj první bod  a nejzlejším mužem je stále turnovský sokol Herrmann… 

* Performers Turnov – HC Modřišice 7:3 (1:1, 3:1, 3:1). Rozhodčí: Texl, Jakub Šimůnek. Střelci: Kolomazník 3, Roubíček, Vaníček, Cidlinský, Jan Lhoták ml. – Sojka 3. Vyloučení: 8:5. Diváků: 14.
Performers:
Mlejnek – Kopal, Černohouz, Roubíček, Kopecký – Jan Lhoták ml., Vaníček, Mazánek, Cidlinský, Kolomazník, Hujer, Jan Lhoták, Jakub Lhoták.
Modřišice: Štymon – R. Holán, Pelda, Krouza, Knížek – Šálek, Pospíšil, V. Vaníček, Sojka, Šmucr, Pecka,  T. Marek, J. Marek, Chmurčiak, M. Marek.

* SDH Troskovice – HC Všeň Pojizeří 0:15 (0:3, 0:8, 0:4). Rozhodčí: Kopecký, Koňák. Střelci: M. Lamač 5, Sluka a 3x Kučera 3, Patočka, L. Lamač, Egert, Šulc. Vyloučení: 1:1. Diváků: 18.
Troskovice:
Kubec – Louda, Drahoňovský, Varečka, Dobrý – Vondráček, Hanousek, J. Špína, Vondrák, T. Machačný, Prokůpek.
Všeň: Dědeček – Kutěj, J. Pařízek, Fanta, Kučera, – M. Lamač, Sluka, L. Lamač, Patočka, Vinter, Egert, Šulc, Šťastný.

* HC SDH Hnanice – HC Sokol Turnov 13:1 (2:0, 8:0, 3:1). Rozhodčí:  Texl, Bernat. Střelci: L. Malý 4, J. Malý 3, Holeček a Buriánek 2, Groh, Buriánek – Schwarzkopf. Vyloučení: 4:3. Diváků: 7.
Hnanice:
Kašpar – Richter, Groh, Mazánek, Bubák – Holeček, L. Malý, Vágenknecht, Stuchlík, Buchar, Stantejský, J. Malý, Šourek, Buriánek.
HC Sokol: Kracík – Augsten, Kostelník, Patka – Fajta, Šolc, Schwarzkopf, Richtr, Vytina, Lauko.

1. SDH Hnanice 17 16-1-0 177:34  33
2. Performers 17 14-1-2 153:52 29
3. HC Pojizeří 17 7-1-9 94:78 15
4. Sokol Turnov 17 6-1-10 66:114 13
5. HC Modřišice  17 6-0-11 92:107 12
6. Troskovice 17 0-0-17 33:230  0

* Nejlepší střelci: 45 – L. Malý, 32 – Holeček (Hnanice), 26 – Vaníček, 20 – Jan Lhoták ml., Mazánek (Performers), 19 – Sluka (Pojizeří), 18 – Adam (Performers).
* Kanadské bodování: 70 – L. Malý, 51 – Holeček, 43 – Vágenknecht (Hnanice), 42 – Jan Lhoták ml., Vaníček, 40 – Adam (Performers), 37 – M. Lamač (Pojizeří).
* Nejtrestanější hráč: 28 – Herrmann (Sokol), 24 – Šťastný (Pojizeří), 22 – Vaníček, Hujer, Roubíček (Performers), Knížek (Modřišice), Schwarzkopf (Sokol), 18 – Mazánek (Hnanice), 16 – Krouza, L. Holán (Modřišice), Jan Lhoták ml. (Performers), Drahoňovský (Troskovice).
* Nejslušnější tým: 110 – Hnanice, 110 – Troskovice, 132 – Modřišice, 134 – Pojizeří, 160 – Performers, 164 – Sokol Turnov.
Ve spolupráci s R. Holánem připravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.