POHLED Z NEJVYŠŠÍ BUDOVY V LIBERCI JE ON-LINE

0

Ještěd, sjezdovku v Javorníku, Jizerské hory i příjezd do Liberce od Turnova je možné nově online sledovat na internetových stránkách Krajského úřadu Libereckého kraje. Kraj využil svého sídla v centru Liberce a umístil na střechu budovy webkameru bez ukládání dat. Díky ní se lidé mohou podívat v přímém přenosu na zajímavá místa Libereckého kraje. Veřejnost se na obraz dostane přes internetové stránky krajského úřadu, konkrétně pod záložkou Aktuálně – online kamera http://www.kraj-lbc.cz/kamera.

„Díky kameře se teď mohou z nejvyšší výškové budovy v Liberci a zároveň z 13 nejvyšší budovy v České republice, tedy krajského úřadu, rozhlédnout i ti zájemci, kteří ještě neměli příležitost navštívit naši vyhlídkovou terasu. Právě ta během letních měsíců nabízí jedinečný pohled z výšky 80 metrů,“ doplnil náměstek hejtmana pro ekonomiku, investice, správu majetku a informatiku Marek Pieter.

Kromě možnosti rotace kamera podporuje denní i noční vidění. Ve dne na opticky dostupné objekty a hřebeny okolních hor přináší barevný záběr. Systém obslouží libovolný počet současně připojených  návštěvníků a přitom nedojde k přetížení webu krajského úřadu. Celkové náklady na pořízení a instalaci byly 70 tis. Kč bez DPH.

Markéta Dědková, oddělení tiskové a vnějších vztahů LK, marketa.dedkova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.