PO VÍC NEŽ 15 LETECH TURNOV ZAŽIL NÁSILNÝ TRESTNÝ ČIN KONČÍCÍ SMRTÍ

0

Uplynulý víkend a pondělí 24. února byly v Turnově ve znamení zaručených zpráv, fám a informačního šumu. Díky rychlé práci kriminalistů můžeme dnes na stránkách TvA tyto skutečnosti bohužel potvrdit. „Od roku 2001, co působím u zdejšího policejního útvaru, k podobnému násilnému činu nedošlo, poslední vraždu ve městě máme zaznamenánu ve druhé polovině 90. let. K případu tehdy došlo u zábavního centra Magic v Sobotecké ulici,“ upozornil velitel zdejšího policejního oddělení Milan Drahoňovský. Turnov je podle něho bezpečným městem, nicméně ani jemu se závažné případy nevyhnou.

V pátek 21. února vrchní komisař Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, odboru obecné kriminality, zahájil trestní stíhání 25letého muže obviněného ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, kterého se dopustil týž den v Turnově.
Obviněný ráno kolem páté hodiny ranní v úmyslu získat pro sebe majetkový prospěch zazvonil na zvonek u vstupních dveří rodinného domu 86leté ženy, která v domě žila. Seniorka byla při otevření vstupních dveří mužem napadena, způsobil jí vážné poranění hlavy. Pachatel se poté v domě na seniorce domáhal vydání finanční hotovosti. Sám se pokoušel tuto nalézt. Poté, co celý dům prohledal, dům opustil a těžce zraněnou ženu zanechal bez jakékoliv pomoci jejímu osudu.

Seniorku v bezvědomí okolo desáté hodiny dopoledne nalezl v domě její syn a ihned přivolal zdravotnickou záchrannou službu, která ji převezla do Krajské nemocnice v Liberci. Tam krátce po třinácté hodině stařenka na následky vážného poranění hlavy zemřela.

Krajští kriminalisté ve spolupráci s policisty územního odboru v Semilech začali velmi intenzivně provádět neodkladné úkony, aby pachatel tohoto skutku byl dopaden v co nejkratší době. A to se opravdu velmi rychle podařilo. Pachatele kriminalisté zadrželi ještě v pátek odpoledne v 17.00 hodin v Turnově – to tedy znamená přibližně sedm hodin po nálezu zraněné stařenky v domě.
 
Obviněný se ke spáchání tohoto zvlášť závažného zločinu doznal a nyní je již na základě rozhodnutí soudce Krajského soudu v Hradci Králové ve vazbě. Za spáchání uvedeného zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí obviněnému trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.
 
(Zdroj: Dagmar Sochorová, tisková mluvčí Krajského ředitelství PČR v Liberci)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.