NOVÁ VÝSTROJ PRO DOBROVOLNÉ HASIČE

0

Komplety nových zásahových ochranných obleků a zásahové obuvi pro prvních osm jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí zařazených do kategorie JPO V předal v sobotu 4. října ministr vnitra Ivan Langer zástupcům obcí Libereckého kraje. Nové zásahové obleky a boty pro dobrovolné hasiče z rozhodnutí vlády nákladem 295 milionů korun pořídilo ministerstvo vnitra pro celkem 33 330 dobrovolných hasičů v 5 500 obcích České republiky.

Nové vybavení je určeno členům jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí kategorie JPO V, které zřizují obce s více než 200 obyvateli. Tyto jednotky vyjíždějí k zásahu do 10 minut od vyhlášení poplachu a zasahují převážně na území obcí. Historicky jde o zatím jedinečnou formu státního příspěvku na akceschopnost požárních jednotek, kterou vláda poskytne i nejmenším obcím republiky. Každá jednotka obdrží pět kompletů zásahových obleků a obuvi.

 

V našem kraji novou zásahovou výstroj  jako první z rukou ministra vnitra převzali starostové osmi obcí, které vybrala kancelář ministra vnitra – Syřenov, Jenišovice – Odolenovice, Čtveřín, Paceřice, Přepeře, Záhoří – Smrčí, Železný Brod – Hrubá Horka, Mírová pod Kozákovem – Loktuše. Nové zásahové komplety v Libereckém kraji by mělo obdržet celkem 112 jednotek SDH obcí zařazených do kategorie JPO V.

 

Autor:

por. Mgr. Iva Michalíčková, tisková mluvčí HZS Libereckého kraje

michalickova@hzslk.cz

(redakčně kráceno)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.