KRÁL ZABOUCHL VRATA HOKEJOVÉHO KRÁLOVSTVÍ, NA TURNOVSKÉM ZIMNÍM STADIONU BUDOU ZAHÁJENY STAVEBNÍ PRÁCE

0

Přetrvávající nouzový stav a související vládní opatření včetně zákazu amatérských soutěží a sportování na zimních stadionech přinesly v pondělí 1. února smutnou zprávu. Z pověření výkonného výboru Českého hokeje jeho prezident Tomáš Král ukončil tuzemské neprofesionální soutěže v sezoně 2020/2021. V nastaveném módu se tak budou dohrávat pouze profesionální extraliga a I. liga.

Pro Turnovsko to bohužel znamená, že nejpočetnější divácká komunita v krajské lize mužů v tomto ročníku na ledě Zimního stadionu Ludvíka Koška hráče HC Turnov 1931 v boji o mistrovské body už neuvidí. A to měli letošní ročník skvěle rozjetý. V době jeho zastavení – 11. října 2020 – byli v tabulce první!
„Není reálné, aby účastníci sehráli alespoň polovinu utkání nezbytných pro určení postupujících a regulérní dokončení soutěží. Ani okolnostmi vynucené ukončení soutěží však neznamená úplný konec hokejové sezony,“ prohlásil do médií svazový prezident Tomáš Král.

Konec úspěšně rozjeté soutěže samozřejmě mrzí nejenom předsedu HC Turnov 1931 Vladimíra Jágra. „Musíme vzít situaci jako fakt, a nemá cenu se v tom dál pitvat. Při naší činnosti klademe důraz především na mládež, která tuto nepříjemnou situaci odnáší nejvíc, ale při nejlepší vůli s tím teď těžko můžeme něco dělat. Ale vedle negativních zpráv přicházejí i ty pozitivní, takže je třeba smysluplně využít čas před námi. Díky dobré vůli města se už příští týden rozjede první etapa dostavby stadionu, která rozšíří návazné možnosti tohoto sportoviště. Moc se na to těšíme, a já věřím, že novou podobu hokejového svatostánku ocení v další sezoně jak samotní hráči, tak i naši příznivci, o těch soupeřových nemluvě,“ je si už nyní jist turnovský a krajský hokejový funkcionář.
Jak dál připomíná, dynamickému rozvoji zimního stadionu by mohla pomoci také Národní sportovní agentura, kde by se při případném splnění daných podmínek dalo rovněž využít některých z dotačních titulů pro vylepšení podmínek jeho fungování. „Společně s městem na tom pracujeme a uvidíme, jak se nám v tom bude dařit.“

Poslední říjnový zápas sehráli turnovští hokejisté už bez diváků

Pro turnovský zimní stadion jsou nicméně nyní nejdůležitější nadcházející stavební práce. „Ve čtvrtek 4. února jsme podepsali smlouvu s dodavatelskou firmou z Vrchlabí. V úterý předáváme staveniště a ve středu se má začít pracovat. V první etapě proběhnou uvnitř vesměs přípravné práce pro etapu druhou, která vylepší a hlavně rozšíří stávající zázemí, kde se počítá také s kancelářskými prostorami pro vedení Městské sportovní Turnov, a taky například klubovnou pro členy oddílu,“ upřesnil manažer Maškovy zahrady Tomáš Špinka s příslibem, že s technologickými novinkami seznámí veřejnost v nejbližší době podrobněji. Ti, co chtějí stavební práce na Zimním stadionu Ludvíka Koška sledovat on-line, mají možnost. Webkamera se po dobu plánovaných dvou tří měsíců prý vypínat nebude.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.