NOVÁ PORADNA NEJEN PRO HAZARDNÍ HRÁČE

0

Nezisková organizace Advaita pomáhá bezmála dvacet let lidem se závislostí. V minulém měsíci otevřela v Libereckém kraji hned několik nových poboček, kam se mohou moci obrátit zejména lidé ohrožení nelátkovými závislostmi, tedy lidé, kterým působí problémy hazard v podobě automatů, sázení na internetu, sázení na výsledky ve sportu apod. Dále pak lidé, jejichž nadměrné trávení času na počítači a internetu není přímo spojené s finanční ztrátou (např. při hraní on-line a jiných počítačových her), ale působí jim jiné závažné obtíže. Na poradnu se budou moci obracet i ti, kdo mají problémy s jinými návyky, jako je užívání alkoholu či jiných drog.

„Někdy nemají zájem o spolupráci samotní hazardní hráči nebo uživatelé návykových látek, ale pomoc vyhledají jejich blízcí, aby se poradili a získali informace a podporu ve své složité situaci. I pro ně tu samozřejmě budeme,“ vysvětluje ředitel organizace MUDr. David Adameček. V turnovské poradně bude klientům k dispozici terapeutka a adiktoložka Bc. Adéla Paulík Lichková, která pracuje zároveň jako externí terapeutka v Terapeutické komunitě Advaita v Nové Vsi u Liberce.

Poradna pro závislosti – pobočka TURNOV
Komu jsou služby určeny:
* lidem, ohroženým nelátkovou závislostí, tj. těm, kteří mají potíže s hazardním hráčstvím (hraním automatů, gamblingem), sázením (na sportovní a jiné výsledky), nadměrným trávením času na počítači (hraním PC her) aj.
* lidem, kteří mají problémy s alkoholem či jinými drogami
* osobám blízkým výše uvedených

Co Advaita nabízí: individuální poradenství (osobně, telefonicky i písemně), pomoc v krizi, pomoc a podporu osobám blízkým.
Poradnu najdete na adrese: Skálova 466, 511 01 Turnov, otevřena je každé liché úterý v době od 9.00 do 17. hodin (popř. dle dohody).
Schůzku si můžete dohodnout na e-mailu: lichkova@advaitaliberec.cz, www.advaitaliberec.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.