NA ZIMU JSME PŘIPRAVENI, HLÁSÍ SILNIČÁŘI

0

Krajští silničáři jsou připraveni na příchod zimního období a s ním spojené údržby komunikací. Sjízdnost budou zajišťovat na 2077 kilometrech silnic II. a III. třídy po celém území Libereckého kraje. Plán zimní údržby, který schválila rada kraje 18. října, jasně určuje postupy prací, pořadí důležitosti silnic, dobu výjezdů techniky i použití technologie. Zimní období začne podle zákona 1. listopadu a skončí 31. března 2017. Sjízdnost a údržbu silnic II. a III. třídy bude podle smlouvy provádět společnost Silnice LK. Ve skladech má v současné době připraveno 12.000 tun soli, 26.800 tun inertního posypu a 155. 000 litrů solanky. Zimní údržba je rozdělena podle důležitosti.

Silnice I. třídy a dopravně důležité silnice II. třídy by v celé šířce a délce měly být uklizeny do tří hodin. Zbývající úseky silnic II. třídy do šesti hodin a ostatní silnice III. třídy udržované zpravidla jen pluhováním do dvanácti hodin. Zimní údržba státních silnic I. třídy v zimním období 2016/2017 na území Libereckého kraje bude zajištěna na základě smlouvy mezi Ministerstvem dopravy ČR a Sdružením ESAT (společnosti EUROVIA CS, a.s., Silnice LK a.s., AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., Technické služby města Liberce). Jedná se o zhruba 390 kilometrů silnic a jejich údržba není součástí plánu zimní údržby.

V rozpočtu Libereckého kraje je na zimní údržbu do konce letošního roku alokováno zhruba 37,3 mil. Kč, pro rok 2017 je v návrhu rozpočtu částka 125 mil. Kč.

Podrobnější informace o zimní údržbě, včetně kontaktů na dispečery zimní údržby jsou k dispozici na internetových stránkách kraje: http://doprava.kraj-lbc.cz/Dokumenty-odboru-dopravy/zimni-udrzba-silnic-v-libereckem-kraji.

TURNOV
Plán údržby pro nadcházející zimní období schválili také radní Turnova. O zhruba 80 kilometrů městských komunikací včetně chodníků, parkovišť, náměstí a dalších zpevněných ploch se starají technické služby. Podle Libora Preislera, ředitele Technických služeb Turnov, je na nadcházející zimní období v rozpočtu na zimní údržbu vyčleněna částka 2,6 mil. Kč. Poslední mírná zima si na údržbu komunikací vyžádala 1,3 mil. Kč.
V plánu údržby jsou vyjmenovány komunikace a chodníky, které se pouze pluhují a které solí. Nově má být sníh odklízen také z celých autobusových zastávek na území města, aby se nestávalo, že cestující budou ze zadních dveří vystupovat do sněhu. Podrobně se s plánem zimní údržby v Turnově můžete seznámit na stránkách města – ZDE.

(Zdroj: TvA s využitím TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.