NOVÉ AUTO PRO SOCIÁLNÍ SLUŽBY

0

V úterý 23. června se prostorách turnovské pobočky obecně prospěšné společnosti Spokojený domov ve Zborovské ulici konala malá slavnost. Díky místním sponzorům, kteří přispěli v částkách od pěti do čtyřiceti tisíc korun, bylo zakoupeno nové auto, které bude sloužit pro péči o seniory a hendikepované. Jak uvedl Jan Harcuba, člen správní rady Spokojeného domova, automobil je pro pečovatelskou službu, jakou tato obecně prospěšná společnost nabízí, nenahraditelný. Slouží k přepravě pečovatelek, asistentů i samotných klientů třeba k návštěvě zdravotnických zařízení, úřadů apod.

Podle Aleny Knorkové z firmy Kompakt, je předávaný osobní automobil Dacia Dokker jedním ze sto padesáti v celé republice, který se podařilo této společnosti za pomoci sponzorů předat domovům důchodců, dětským domovům, pečovatelským domům či obecně prospěšným společnostem.

n201506251147_sso_50_015_spokojenydomovSlavnostního předání automobilu se zúčastnily také děti ze Základní školy ve Zborovské ulici, které si za pomoci učitelek a asistentek připravily krátký kulturní program.

Obecně prospěšná společnost Spokojený domov funguje již deset let. Vznikla v Mnichově Hradišti, postupně své služby rozšířila na Mladoboleslavsko, Turnovsko a Jičínsko. Pečují o zhruba stovku klientů, které navštěvují v domácím prostředí, asistentky Spokojeného domova pracují i ve školských zařízeních, jako je třeba právě ZŠ ve Zborovské ulici, kde pomáhají se vzděláváním hendikepovaných dětí.

Na auto pro sociální služby přispěly převážně turnovské firmy: Pneu Polák, Barvy Landyšová, Oční optika Bíma, Pivovar Rohozec, Ontex, FAS Rakousy, Hydroenergo, Agba, STK, Formplast, Znak Malá Skála, Spokojený domov, Pohřební služba Křelina, Coors Tek, SPS Bakov n. J., Kamax, Final Příšovice, Moštovna Lažany, Obalplast Smrčí, Profimix, Juta, KV Final Čtveřín, Seaberg Příšovice, Grupo Antolin, Batlička, Vyva Plast, Stavební práce Novák, Pamico, Vodatop, Preisler – jeřábnické práce, Stavebniny Kvapil, Višňovský Loukov, Unipress, Elkovo Čepelík, Autosklo, Bipo Příšovice, ZLS Příšovice, Obec Koberovy, Topení, voda, plyn Kořínek, Sempra, Hotel Paradis, Kontakt – služby motoristům, Zea Roudný, Zemní práce Kůtek, Cidlinský, Mixánek, Nábytek Jamall, Truhlářství Bartoň.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.