ČERNÝ PÁTEK 29. KVĚTNA ANEB HASIČI V AKCI

0

Rušno bylo po vydatném dešti v pátek 29. května. Hasiči podle mluvčí Ivy Michalíčkové odstraňovali na území Libereckého kraje několik spadlých stromů. Mohutný dub například spadl na silnici nedaleko parkoviště u zříceniny hradu Valdštejn, hasiči ho odklízeli ve spolupráci s turnovskou městskou policií. Nejrušněji bylo ten den na dálnici v Paceřicích, kde došlo celkem ke čtyřem (!) dopravním nehodám.

„První dopravní nehoda byla ohlášena ráno krátce před půl devátou. Osobní vůz jedoucí ve směru na Turnov vyjel pod paceřickým kopcem ze silnice a skončil pod srázem na vedlejší cestě. V době příjezdu turnovských profesionálních hasičů seděl zraněný řidič v havarovaném voze. Hasiči pomohli záchranářům zdravotnické služby muže přeložit na nosítka a poté zabezpečili vůz proti vzniku požáru. Na místě byl také vrtulník letecké záchranné služby, který přepravil zraněného řidiče k ošetření,“ přiblížila Michalíčková.

n200906011158_zap_252_09_nehodaKe druhé nehodě osobního vozu Subaru Forestr došlo jenom o několik desítek metrů dál okolo čtvrt na jedenáct. Ve voze, který se několikrát převrátil přes střechu a zůstal ležet na levém boku, cestovaly dvě osoby. Obě byly převezeny zdravotnickou záchrannou službou do turnovské nemocnice. Ke třetí dopravní nehodě tady došlo zhruba v poledne. Převrácená na střechu na silnici ležela pro změnu terénní Mazda. K poslední nehodě na „Černý pátek“ došlo na dálnici u Paceřic ve 13.45 hodin. Vůz Toyota Auris vyjel ze silnice a po několika nárazech zůstal stát na přilehlé vedlejší cestě. Hasiči zabezpečili vůz proti vzniku požáru a místo nehody předali policistům. Nikdo z osádky vozu neutrpěl viditelná zranění.

 

Za všemi dopravními nehodami je třeba vidět hlavně vysokou rychlost, v pátek navíc po celý den silně pršelo a těžké, olověné mraky měly na svědomí sníženou viditelnost…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.