UZAVŘENÍ POKLADNY ČD PŘINESLO ÚSPORU KRAJI I CESTUJÍCÍM. JÍZDENKY VE VLAKU PŘIJDOU V TARIFU IDOL LEVNĚJI

0

Svoji pokladnu uzavřely České dráhy na nádraží v Turnově, a to i přesto, že Liberecký kraj její provoz ještě minulý rok finančně dál podporoval. Snažil se zachovat tuto službu pro cestující a motivovat je k nákupu jízdenek přímo ve vlaku u průvodčího. V tarifu IDOL je jízdenka bez přirážky. Cestující ušetří i v případě bezhotovostní platby.

„Liberecký kraj minulý rok fakticky dotoval částkou 1,5 milionu korun prodej jízdenek, ze kterých měly příjem ministerstvo dopravy a Královéhradecký kraj. Vytvořili jsme prostor pro dohodu mezi Českými drahami a Arrivou, která se ale nepovedla. Proto nemělo smysl, aby Liberecký kraj dál v tomto systému dotování prodeje pokračoval,“ vysvětlil hejtman Martin Půta. Kraj se z důvodu hospodárnosti snaží všude, kde zajišťuje dopravní spojení, provozu různých přepážek více dopravců předcházet.

Za první pololetí minulého roku bylo v Turnově prodáno celkem 72 756 jízdních dokladů. Z toho České dráhy prodaly 26 338 jízdenek a ARRIVA vlaky 46 418 kusů.

„Tento vstřícný krok jsme také udělali proto, aby měli dlouholetí zaměstnanci turnovské přepážky čas situaci lépe vyřešit. České dráhy, jejich zaměstnavatel, jim nalezl další uplatnění v jejich nejbližších, trvale provozovaných přepážkách v Mnichově Hradišti a v Mladé Boleslavi,“ dodal Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.
Andrea Fulková, oddělení tiskové a vnějších vztahů Libereckého kraje

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.