SÍDLIŠTĚ U NÁDRAŽÍ PROCHÁZÍ PÁTOU ETAPOU REGENERACE

0

Město Turnov provádí postupně regeneraci panelového sídliště v lokalitě Turnov II. Sídliště u nádraží prochází již pátou etapou prací, které začnou v pondělí 17. července.

Práce na regeneraci sídliště probíhají postupně od roku 2009. Stavební práce představují úpravy v severozápadní části Studentské ulice. Součástí stavby bude rekonstrukce komunikací, chodníků, veřejného osvětlení, mobiliáře a zeleně. Pro bezbariérový přístup pro vozíčkáře a maminky s kočárky bude u stávajícího schodiště nově zbudována samostatná najížděcí rampa. Výsledkem regenerace bude rozšíření počtu parkovacích stání pro osobní automobily a nové povrchy veškerých komunikací a chodníky. Dojde ke zkvalitnění veřejného osvětlení a pozornost se upne také k obnově zeleně a zvýšení komfortu a kvality na odpočinkových plochách.

Z důvodu prací, které budou soustavně probíhat do 15. září, bude dočasně omezen průjezd a stání motorových vozidel ve Studentské ulici a omezení se budou týkat také průchodu pro pěší. Konkrétní harmonogram prací a s tím spojená omezení budou průběžně vyvěšovány na viditelná místa v okolí stavby. Práce budou probíhat po zhruba 40metrových úsecích, aby byla zachována průjezdnost komunikace. Prosíme obyvatele lokality i návštěvníky, aby respektovali umístěné značení.

(Zdroj: A. Šupíková, tisková mluvčí města Turnov, a.supikova@mu.turnov.cz)

Viz také anketa na TvA na téma spokojenosti s revitalizací sídliště u nádraží.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.