TURNOVŠTÍ FOTBALISTÉ ZAHÁJILI PŘÍPRAVU NA JARO, FUTSALISTÉ V PÁSMU OHROŽENÍ

0

Závěr ledna patří tradičně také zimní přípravě fotbalistů, kteří divizní jaro odehrají už jako FK Turnov. „Z hostování se vrací hráči, kteří na podzim vypomáhali Lomnici a ze Semil Daniel Hurt. Jinak zkoušíme Kordíka ze Železného Brodu a příležitost dostal také dorostenec Primásek,“ přiblížil úvod zimní přípravy vedoucí mužstva Petr Horáček. Futsalisté FC Dalmach mají po letech, kdy okupovali čelo tabulky, letos spíše smůlu. Třetí místo v tabulce od konce znamená hodně starostí a úsilí, aby byla druhá futsalová liga v Turnově zachráněna.

FOTBAL

TURNOVŠTÍ FOTBALISTÉ V PLNÉ ZIMNÍ PŘÍPRAVĚ
Ač venku na čas vládla naplno paní Zima a takřka celou sportovní veřejností Turnovska hýbe především dění na Zimním stadionu Ludvíka Koška a sjezdovce ve Struhách, ani fotbalisté nezahálejí. Divizní tým, který s 26 body přezimuje na pěkném 6. místě mistrovské tabulky se ztrátou pouhých tří bodů na třetí Trutnov, se nyní schází pětkrát týdně, aby byl na přece jen těžší jaro řádně připraven.
Turnovskému trenérskému triu Koubus – Mencl – Petřík se ve středu 13. ledna na hřišti pod gymnáziem hlásilo do přípravy téměř dvacet hráčů. Hned v sobotu odcestovalo mužstvo, které půjde do nového ročníku pod novým názvem, na umělou trávu do Benátek n. J., kde sehrálo přípravný zápas s FK Dobrovice. Ta hraje o třídu výš, a přesně tomu odpovídal výsledek. Poté čekal Turnovany v Lomnici n. Pop. pražský celek Přední Kopaniny, který zde pobýval na zimním soustředění.

„Z hostování se vrací hráči, kteří na podzim vypomáhali Lomnici (rozuměj Korček, Šteffan, Veber) a ze Semil Daniel Hurt. V první přípravě jsme podlehli Dobrovici 3:0, když jeden gól nám dal hlavou náš bývalý špílmachr Bernát. Jinak zkoušíme Kordíka ze Železného Brodu a příležitost dostal také dorostenec Primásek,“ přiblížil úvod zimní přípravy vedoucí mužstva Petr Horáček. Tým se připravuje v úterý v posilovně a hale ve Skálově ulici, středa je vyhrazena umělce u gymnázia, v pondělí a pátek se trénuje v rámci spolupráce obou klubů na nové umělé trávě v Lomnici.

„Duel s Kopaninou se kvůli mrazu hrál jenom dvakrát čtyřicet minut a se soupeřem jsme se rozešli smírně po remíze 1:1, když naši branku vstřelil stoper Novotný,“ doplnil Josef Petřík, jeden z turnovských trenérů. Ten si stále ještě doléčuje zranění z halového turnaje. Naopak kopačky zase nazul jeho kolega J. Mencl, aby v prvním vítězném zápase zimy vystřídal z nemoci se zotavujícího Havla. V sobotu se tak všichni dočkali prvního vítězství, když opět v Lomnici porazili MSK Mnichovo Hradiště 2:1, a to díky trefám Cigánka a Hurta. Sestava: Hyka – Šimek (Primásek), Matoušek, Novotný, Kordík – Hurt, Beníšek, Korček, Havel (70. Mencl) – Cigánek, Šulc (46. Moravec).
Další přípravné utkání měl FK Turnov hrát s Chrastavou, ale ta odmítla cestovat až do Lomnice. „Náhradním řešením bude zřejmě Hrádek, a hřiště teprve řešíme,“ nastínil další pokračování zimní přípravy vedoucí týmu Petr Horáček.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

FUTSAL

* II. liga: Dalmach Turnov – Betis Kadaň 10:2 (5:0). Branky Dalmachu: Kalousek 3, V. Hurt 3, Šimek 2, Pařízek, Kratochvíl. Sestava: Hyka – Pařízek, Kratochvíl, Bangha, Šimek, Kroupa, Hurt V., Kalousek, Vítek, Špína, Šteffan.
Do sestavy utkání, hraném v neděli 24. ledna, se po dlouhé době vrátil útočník Kalousek a na projevu mužstva to bylo znát hned od prvních minut. Dalmach načal kanonádu v 5. minutě, kdy Hurtovi asistoval právě navrátilec Kalousek – 1:0. Zanedlouho zvýšil na rozdíl dvou branek Kratochvíl. V 10. minutě přidal další branku Kalousek a na 4:0 navyšoval Pařízek z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu na Kalouska. Jednoznačnou první půli zakončil opět, hádejte kdo, Kalousek a Turnov šel do kabin za stavu 5:0. V druhém poločase sáhli hráči Betisu k power-play. Ovšem Dalmach v této fázi hry bránil zodpovědně. Na 6:0 přidal branku Hurt a snížení za Betis přišlo ve 25. minutě – 6:1. Další branky při power-play přidali Kalousek a Šimek. Hosté se však i nadále snažili o hru bez brankáře, kdy nakonec ve 28. minutě přidali svojí druhou branku – 8:2. Domácím se ale střelba do prázdné branky líbila a do konce utkání se trefil ještě Šimek a Hurt – 10:2.
Ve 12členné tabulce je tým na 10. místě a tedy v pásmu sestupu…

* II. liga: Ludis Třebenice – Dalmach Turnov 4:7 (1:3). Branky Dalmachu: Pařízek 3, Špína 2, Šteffan, V. Hurt.
Sestava: Hyka – Pařízek, Šteffan, Šimek, Bangha, Špína, Hurt V., Hurt D., Kratochvíl.

Pokud chtěl Dalmach dále myslet na záchranu v soutěži, musel bezpodmínečně s Třebenicemi vyhrát. Základ úspěchu položil v 7. minutě Špína, který nastřeloval míč na branku po rozehrávce rohového kopu a míč skončil díky přispění obránce v brance. O minutu později si našel správné místo ve vápně Pařízek a mířil přesně k levé tyči, 0:2. Ludis dokázal během chvíle snížit opět na jednu branku, ale zanedlouho se o potřebný náskok dvou branek postaral Vojtěch Hurt, 1:3. Začátek druhé půle začal pro hosty výborně, když po krásné kombinaci skóroval Pařízek, 1:4. Ve 24. minutě domácí Ludis korigoval stav skóre brankou na 2:4, aby pár minut na to opět vrátil třígólový náskok pro Dalmach Šteffan po úniku s Hurtem. O minutu později Pařízek tvrdou přízemní střelou zvyšuje již na 2:6. Ve 31. minutě si domácí poradili s obranou Turnova a stav skóre se přepisoval na 3:6. Dvě minuty před koncem Třebenice využili zahrávaný přímý volný kop, 4:6. Poté v poslední minutě Hyka likviduje 10m kop za akumulované fauly a na druhé straně za stejný prohřešek Špína zvýšil pro Dalmach na konečných 4:7.

Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.