REKONSTRUKCI ŠKOLY V MAŠOVĚ UŽ BUDE ŘEŠIT AŽ PŘÍŠTÍ ZASTUPITELSTVO

0

Na svém červnovém veřejném zasedání se turnovští zastupitelé pokusili posunout dál rekonstrukci Základní školy v Mašově. Škola je dlouhodobě ve velmi špatném technickém stavu a hrozí jí uzavření z důvodu nedodržení hygienických norem. O její rekonstrukci se jedná již několik let. Problém jsou náklady, které podle platné projektové dokumentace jsou ve výši 50 milionů korun.

V červnu zastupitel Zbyněk Báča navrhl vyhlásit výběrové řízení na rekonstrukci školy podle platné projektové dokumentace do výše 45 milionů. Pro tento návrh hlasovalo 12 zastupitelů, osm se zdrželo a čtyři byli proti. Schválen byl nakonec návrh zastupitele Michala Loukoty, který navrhl prověřit úspory v projektu s tím, že maximální objem investice bude 35 mil. Kč a tato úsporná varianta bude zastupitelům předložena na srpnové zasedání, aby vše stihli schválit ještě v tomto funkčním období. Pro tento návrh hlasovalo 16 zastupitelů, osm jich bylo proti.

K tématu se zastupitelé vrátili opět v srpnu. Jak uvedl starosta Tomáš Hocke, společně se zastupitelem Michalem Loukotou prošli pečlivě stávající projektovou dokumentaci, hledali možné úspory. V úsporné variantě „D“ by se náklady mohly dokonce blížit částce 35 mil. Kč s DPH.

Zastupitel Zbyněk Báča zdůraznil, že podle jeho názoru se rekonstrukce školy za tyto peníze provést nedá, ceny stavebních prací navíc meziročně rostou o sedm procent. Báča navrhl vyhlásit výběrové řízení s limitem do 45 milionů Kč včetně DPH. Pro návrh hlasovalo pouze 11 zastupitelů, pět se jich zdrželo a stejný počet byl proti.

Pro původně navržené řešení spočívající ve vyhlášení výběrového řízení na dodavatele stavby s limitem do 35 mil. Kč s DPH hlasovalo ale také jen 11 zastupitelů (10 se zdrželo). Nebyl tedy odsouhlasen žádný z návrhů a s velkou pravděpodobností tak rekonstrukci mašovské školy bude jako jedno z prvních velkých témat řešit až nové zastupitelstvo vzešlé z podzimních komunálních voleb.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.