PARLAMENTNÍ VOLBY 2021

0

V pátek 8. a v sobotu 9. října 2021 se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14.00 do 22.00 hodin, v sobotu od 8.00 do 14.00 hodin.
Právo volit má státní občan ČR, který alespoň druhý den voleb dosáhne věku nejméně 18 let. Překážka ve výkonu volebního práva je zákonem stanovené omezení osobní svobody z důvodu ochrany zdraví lidu a omezení svéprávnosti k výkonu volebního práva.

Způsob hlasování: Občané dostanou hlasovací lístky do schránek v místě svého trvalého bydliště, popřípadě jsou k dispozici ve volební místnosti. Hlasovací lístek se tiskne samostatně pro každou politickou stranu, politické hnutí a koalici. Na každém hlasovacím lístku je uvedeno číslo určené losem. Ve volební místnosti občan prokáže svoji totožnost občanským průkazem, následně v prostoru určeném pro úpravu hlasovacích lístků vloží do úřední obálky jeden hlasovací lístek té politické strany, politického hnutí či koalice, pro niž se rozhodl hlasovat. Tím volič dává hlas ve prospěch tohoto volebního subjektu. Zároveň může na hlasovacím lístku vybrané politické strany, politického hnutí, koalice zakroužkováním pořadového čísla nejvýš u čtyř kandidátů uvedených na témže hlasovacím lístku vyznačit, kterému z kandidátů dává přednost. Jiné písemné úpravy hlasovacího lístku nemají na posuzování hlasovacího lístku vliv. Pokud volič dal na hlasovacím lístku předností hlas více než čtyřem kandidátům, počítá se takový hlasovací lístek ve prospěch politické strany, politického hnutí nebo koalice, k přednostním hlasům se však nepřihlíží.
V Turnově se bude volit ve 13 okrscích. Změna oproti minulým volbám bude pro voliče v okrsku č. 5, kde se volební místnost vrací zpět do budovy základní školy v Mašově.

V Libereckém kraji podalo kandidátky celkem 17 stran a hnutí, do poslanecké sněmovny kandiduje 246 osob. Přinášíme abecední přehled s přihlédnutím ke kandidátům z Turnovska:

* ALIANCE NÁRODNÍCH SIL. Lídrem je Karel Redlich ze Semil. Na kandidátce není nikdo z regionu Turnovska.
* ALIANCE PRO BUDOUCNOST. Lídrem kandidátky je Pavlína Dohnalová z Benešova u Semil. Na 4. místě je Štěpánka Šťastná z Turnova.
* ANO 2011. Lídrem kandidátky je Jana Pastuchová z Jablonce nad Nisou. Na kandidátce není nikdo z regionu Turnovska.
* ČSSD. Lídrem kandidátky je Josef Jadrný z Janova Dolu, na kandidátce jsou z Turnovska na 3. místě Tomáš Hudec, na 6. místě Václav Fanta a na 9. místě Šárka Červinková.
* KSČM. Lídrem je Jan Koros z České Lípy, na 17. místě je Oldřich Tomášek z Turnova.
* MONARCHISTÉ. Lídrem je Jan Konrád z Okrouhlé, na kandidátce není nikdo z Turnovska.
* OTEVŘEME ČESKO. Lídrem je Josef Lank z Liberce. Na kandidátce není nikdo z regionu Turnovska.
* PIRÁTI + STAN. Lídrem kandidátky je Jan Farský ze Semil, na kandidátce je z Turnovska na 6. místě Daniela Weissová.
* HNUTÍ PRAMENY. Lídrem je Petr Machala z Jablonce nad Nisou. Na kandidátce není nikdo z regionu Turnovska.
* PŘÍSAHA. Lídrem kandidátky je Jaroslava Pauchová z Frýdlantu, na 4. místě je Zdeněk Felgr ze Svijanského Újezdu, na 9. místě Milan Jelínek z Vlastibořic a na 17. místě Jaroslav Paska z Turnova.
* SPD. Lídrem kandidátky je Radovan Vích z Liberce, na kandidátce je na 12. místě Roman Brodský z Klokočí.
* SPOLU. Koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Lídrem je Petr Beitl z Jablonce nad Nisou, na kandidátce jsou z regionu Turnovska na 6. místě Miloš Rejmont, na 10. místě Jiří Klápště a na 11. místě Tomáš Špinka.
* ŠVÝCARSKÁ DEMOKRACIE. Lídrem je Igor Čech ze Starého Města. Na kandidátce není nikdo z regionu Turnovska.
* TRIKOLORA, SVOBODNÍ, SOUKROMNÍCI. Lídrem je Otto Jarolímek z Turnova, z našeho regionu nikdo další na kandidátce není.
* URZA.cz – ke svobodě se nelze provolit. Lídrem kandidátky je Jana Nyklová z Kladna. Na kandidátce kromě ní nikdo další není.
* VOLNÝ BLOK. Lídrem kandidátky je Monika Waksmundská z Prahy. Na kandidátce jsou na 9. místě Josef Višňovský a na 17. místě Jana Višňovská, oba z Jenišovic.
* ZELENÍ. Lídrem je Jaromír Baxa z Liberce, na kandidátce je na 2. místě Anna Hudská z Klokočí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.