ORGANIZACE SVOZU ODPADŮ OD 1. LISTOPADU

0

Se změnou systému odpadového hospodářství v Turnově se mění také kalendář svozu odpadů. Jak bude svoz probíhat? Nový kalendář svozů je platný pro celé město, je na něm vyznačen svoz papíru, plastu a směsného odpadu pro všechny dny v týdnu. Pro každou oblast platí vždy jen jeden den v týdnu. Konkrétní místa jsou uvedena v rozpisu pod kalendářem, který každá turnovská domácnost dostala do své schránky, najdete ho také na webu turnovtridi.cz.

Od 1. listopadu nastala změna ve svozu směsného komunálního odpadu z popelnic. Svoz bude probíhat jednou za 14 dnů dle nového harmonogramu. V prvním listopadovém týdnu proběhne svoz komunálního odpadu, druhý listopadový týden proběhne svoz plastů, třetí listopadový týden se bude svážet opět směsný komunální odpad a čtvrtý týden se bude svážet papír. Pak se bude tento cyklus znovu opakovat.

Například: Pokud bydlíte v ulici Čsl. dobrovolců – svoz papíru, plastu i směsného odpadu je dle soupisu vždy ve středu. Svoz bioodpadu je dle soupisu vždy ve čtvrtek. Pro listopad tedy v této ulici platí:
3. 11. směsný odpad
10. 11. plast
11. 11. bioodpad
17. 11. směsný odpad
24. 11. papír
25. 11. bioodpad

Pro rok 2022 bude vydán kalendář nový, platit bude po celý rok. Na konci letošního roku bude doručen do schránek obyvatel, zveřejníme ho na webu města a na webu www.turnovtridi.cz. Na tomto webu lze také vyhledat vaši ulici, najdete tak soupis termínů určený přímo vám – ZDE.

V souběhu se změnou systému třídění odpadů se rozšiřují také sběrná místa o nádoby na nápojové kartony a kovy. V současné době jsou kontejnery postupně rozváženy na svá místa. Jakmile bude vše připraveno, aktualizována bude také mapa sběrných míst.
Děkujeme, že třídíte odpad. Věříme, že se nový systém brzy zaběhne k vaší spokojenosti.
Zuzana Sedláková, odbor životního prostředí, MěÚ Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.