CO NÁS MŮŽE PŘEKVAPIT V LETOŠNÍM ROCE?

0

Z pohledu počasí bude i druhá polovina zimního období nárazově poměrně bohatá na sníh a oteplení se neponesou v dlouhých periodách, ovšem stejně jako v předchozích letech bude přechod do jara svižný, a to již v průběhu března. Poté nastane sušší perioda, kterou vystřídá vlhčí období na konci května a v červnu. Léto by mělo být více bohaté na vláhu než to loňské, opět nás ale navštíví i lokálně silné bouřky, zejména v druhé polovině května a června a v první polovině července a srpna.

Z pohledu běžného života bude rok 2019 rokem sblížení a většího souznění mezi lidmi, přibude porodů a budou se rodit více dívky než chlapci. Je to rok vhodný na cestování zejména do lokalit v západním středomoří, prožitkově významný budou také Island, Japonsko, Čína nebo státy Jižní Ameriky. Pozor na Turecko, Maroko a Indonésii.

Pro samotný Turnov bude letošní rok spíše poklidný a pohodový, na místní politické scéně nečekáme žádné velké turbulence, kriminalita a dopravní nehodovost lehce poklesnou a v lesích okolo města konečně také poroste více hub než vloni…

Tak ať se vám rok 2019 vydaří podle vašich představ!
Vlastík Brůček Plamínek, senzibil a meteorolog, APC Turnov
Brucek.Vlastimil@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.