LIMITOVANÉ SPECIÁLY Z ROHOZCE

0

Sváteční období už pomalu klepe na dveře a v Pivovaru Rohozec se rozhodli nám toto období ještě více zpříjemnit. Přichystali hned dvě limitované novinky, které na Rohozci nemají obdoby. Na chuť si přijdou jak pivaři, tak i fanoušci něčeho tvrdšího.

O chladné prosincové večery se postará první pivo rohozecké limitované edice Unger 18°, které je uvařeno na počest zakladatele pivovaru Ferdinanda Ungra. Jeho tvář také příhodně zdobí pivní etiketu. Pivo Unger 18° je vařené na tři rmuty, charakterizuje ho tmavě zlatavá barva, plná a silná chuť. Není to žádné pivo pro dámičky, obsah alkoholu je 8,2 % a hodí se hlavně pro vaše výjimečné okamžiky. O tom, že se jedná o limitovanou edici, svědčí i navařené množství. S nákupem neotálejte, k dispozici bude pouhých 200 hl, a to jak v lahvích, tak i v 30 l a 15 l sudech. V prodeji bude Unger 18° na začátku prosince. K dostání bude slavnostní speciál přímo v pivovaru, ale také na řadě dalších prodejních míst. Jejich konkrétní seznam bude zveřejněn na webu pivovaru (www.pivorohozec.cz), Facebooku a Instagramu. V Rohozecké restauraci si jej samozřejmě budete moci vychutnat v točené podobě.

Spojení Pivovaru Rohozec s regionální palírnou Dlabka dalo vzniknout také historicky první sudově zralé pivní pálence z Rohozce. K její výrobě bylo vybráno nejoceňovanější rohozecké pivo „světlá 13°“, které získalo mnoho prestižních pivních ocenění, a to včetně Světové pivní pečeti na mezinárodním pivním festivalu v Českých Budějovicích. Světlá 13° předala pálence příjemnou vůni a čistou sladovou chuť. Od ležení v dubovém sudu má pálenka jemnou zlatavou barvu. Opět bude v prodeji pouze pár kusů a každá lahev této edice je navíc originál. Etikety totiž nesou označení ročníku a jedinečné číslo lahve. Závěrečnou pomyslnou třešničku dodává osobitý podpis ředitele pivovaru Františka Jungmanna. Prodej bude rovněž zahájen na počátku prosince. Stejně jako sváteční 18° bude i pivní pálenka dostupná přímo v pivovaru, v Rohozecké restauraci a na dalších prodejních místech v ČR, jejichž seznam bude uveden na webu a sociálních sítích pivovaru.

Zimní období tedy s přehledem přečkáme, tedy ti, kteří si včas nakoupí limitované novinky Pivovaru Rohozec. Dobrou zprávu je také fakt, že letošními svátečními edicemi na Rohozci nekončí a do budoucna plánují další speciály. Máme se tedy na co těšit!
Pivovar Rohozec (PR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.