KAMIONY PŘED ANTOLINEM

0

Na počátku toho příspěvku byla poznámka čtenáře z Ohrazenic, který při cestě domů používá ve směru z centra Turnova průtah a sjezd u čerpací stanice Kontakt. Zde na odstavné ploše donedávna parkovaly kamiony, což bylo v současnosti majitelem pozemku zamezeno. „Mám jednu neblahou zkušenost, když jsem se ztemnělou ulicí před Antolinem po 22. hodině proplétal mezi odstavenými, neosvětlenými kamiony a lidmi jdoucími na a ze směny. Docela nebezpečná situace,“ uvedl čtenář.

Kamiony by zde ale stát neměly, zakazuje jim to zákazová značka. Přesto tady stojí. Část z nich čeká na odbavení ve firmě Grupo Antolin, část zejména zahraničních řidičů sem přijela s kamionem na povinnou bezpečnostní přestávku a ti pak zde různě couvají a přejíždějí s velkými a těžkými návěsy, protože až na místě zjistili, že odstavné parkoviště je uzavřené. V podstatě v každou denní dobu zde během hodiny natrefíte na dva tři takové…

Situaci zde občas řeší městská i státní policie, policisté z dopravky zde i řidiče kamionů pokutují, ale, jak říkají, nemohou tady být stále.

„O situaci vím a snažil jsem se ji řešit s vedením firmy Grupo Antolin,“ uvedl na náš dotaz starosta města Tomáš Hocke. Firma podle něho usiluje o zřízení chodníku a veřejného osvětlení v Průmyslové ulici a s městem diskutuje i o zálivech pro pohotovostní parkování pro zhruba tři kamiony, které čekají na odbavení ve výrobním závodě. V ostatních případech platí, že kamiony by nyní měly být odstavovány na Vesecku v průmyslové zóně. Nově byly na četné stížnosti obyvatel na Vesecko vytlačeny kamiony i z příjezdové komunikace k autobusovému nádraží Na Lukách.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.