JIŽNÍ SJEZD Z PRŮTAHU DO FUČÍKOVY ULICE

0

Odkoupení domu čp. 1248 v ulici B. Smetany, který se nachází v těsném sousedství silničního průtahu, je podle starosty Turnova Tomáše Hockeho klíčem ke stavbě sjezdu a nájezdu ve Fučíkově ulici, o který usilují zastupitelé města v již několikátém funkčním období. Nyní je ale stavba této komunikace nejdál, co kdy byla. Dům město vykoupí za 5,5 mil. Kč, jeho majitelka si potom na opačném konci svého pozemku postaví dům nový. Jak starosta zdůraznil, po výstavbě jižního sjezdu a nájezdu na průtah by Fučíkova ulice byla zklidněna, přešla by do majetku města a vyloučena by zde byla nákladní doprava. Jedná se společně se sjezdem a nájezdem v Ohrazenicích U Pyrámu o zásadní pilíře dopravních opatření v Turnově 2, zejména jde o zklidnění dopravy v Nádražní ulici.

Hotovy jsou hlukové studie, k dispozici je kladné stanovisko hygieny. Ředitelství silnic a dálnic ČR se stavbou počítá v horizontu dvou tří let, náklady se mají pohybovat kolem 30 mil. Kč. Majitelka výše uvedeného domu má dva roky na to, aby postavila dům nový, starý bude poté zbourán a na jeho místě bude část nájezdu na průtah.
Pro navrhované řešení na prosincovém zasedání hlasovalo 23 zastupitelů, tři se zdrželi.

Toto jednání bylo z pohledu radničního odboru správy majetku poslední pro jeho dlouholetou vedoucí Ludmilu Těhníkovou, která odchází do důchodu. Od 1. ledna má tento odbor nového vedoucího.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.