BUDOVA ALZHEIMER CENTRA JE POD STŘECHOU, PRACOVAT SE BUDE I PŘES ZIMU

0

Výstavba Alzheimer centra začala koncem května letošního roku. Na místě po bytových domech čp. 1001 a 1002 se nyní již rozprostírá hrubá stavba, ve které se bude pracovat i přes mrazivé zimní období. „Budova Alzheimer centra dostala v posledních dnech parotěsnou vrstvu střechy s následným zateplením a osazením světlíků, proběhla montáž plastových oken, byly dokončeny vyzdívky příček,“ přiblížil novinky ze stavby investiční technik Miloslav Chrumko z odboru správy majetku turnovské radnice.

Jak pokračoval, v posledním listopadovém týdnu byl s pomocí jeřábu osazen ocelový krček, který spojil Alzheimer centrum se sousedním Domovem důchodců Pohoda. Oba objekty propojí chodba.

Budova Alzheimer centra se bude skládat ze dvou lůžkových bloků po pěti a sedmi dvoulůžkových pokojích, mezi nimiž bude umístěn blok se zázemím a společenské prostory.
Náklady na stavbu „Domova se zvláštním režimem“ jsou 39,7 milionu korun. Objekt musí být zkolaudován do 31. července 2020. Město Turnov na projekt získalo dotaci z programu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR ve výši 31 milionů korun. První klienty Alzheimer centrum přivítá v lednu 2021.

Současně s výstavbou je třeba zajišťovat i přípravy na budoucí provoz. „Zdravotně sociální služby Turnov nyní provádějí výběrová řízení na vybavení centra, musí přijmout a zaškolit řadu nových zaměstnanců, v součinnosti s Krajským úřadem Libereckého kraje je řešeno financování provozu,“ doplnila místostarostka Petra Houšková, která má oblast sociálních služeb ve své kompetenci.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.