BEZDOMOVCI MÁLEM ZAPÁLILI DŮM V NÁDRAŽNÍ ULICI

0

Jedním z problémů Turnova, který téměř denně řeší městští a státní policisté, jsou nepřizpůsobiví lidé, kteří okupují zdevastované domy, které jejich majitelé nejenže neopravují, ale ani nedokážou zabezpečit proti vniknutí těchto osob. O problémech kolem starého kina na Trávnicích toho již bylo napsáno poměrně hodně, a stále odsud policisté hlásí nezákonné vniknutí do objektu a uvnitř nálezy všeho druhu, od drog po věci z možné trestné činnosti.

V poslední době policisté často jezdí i k dalšímu vybydlenému domu v horní části Nádražní ulice. Naposledy to bylo ve středu 31. května vpodvečer, kdy se sem sjelo hned několik jednotek hasičů. Na vině byl hustý černý dým stoupající z horního patra. Podle svědků zde bezdomovci pálili na otevřeném ohni nějaké věci a před příjezdem policistů a hasičů utekli. Obyvatelé okolních domů mají strach, co přijde příště.

Bohužel, jak zaznělo na červnové tiskové konferenci města, policisté, ani město samotné, nemají mnoho nástrojů, jak majitele nemovitosti donutit, aby se o ni řádně staral. Nějaké možnosti vyplývají ze stavebního zákona, ale to objekt musí vysloveně ohrožovat své okolí, nezbývá než tedy majitele stále upozorňovat a žádat o nápravu. Podle místostarostky Houškové se v posledních letech podařilo takovýto dům vyklidit pouze v jednom případě. Jednalo se o dům u masny v Sobotecké ulici, kde bylo podezření na přenášení nakažlivých nemocí. A i v tomto případě jednání s hygienou trvala půl roku.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.