VIDĚT SVÉ MĚSTO Z NADHLEDU

0

V neděli 19. července se do Turnova po sedmi letech vrací vyhlídkové lety vrtulníkem se společností Heliczech. Lety budou probíhat od 8.00 do 13.00 hodin. Místo startu a přistání je Na Lukách za autobusovým nádražím. Podrobnosti a objednávka vstupenek na www.forfreedays.cz/turnov.

Vyhlídkové lety provozuje společnost HELI CZECH s. r. o. z Hradce Králové, která se specializuje na vrtulníkový provoz. Lety jsou provozovány s vrtulníkem Robinson R44, který je navržen speciálně jako lehký stroj pro širokou veřejnost. Vejdou se do něho tři cestující a pilot. Hmotnost všech cestujících nesmí přesáhnout 240 kg (maximální váha jednoho cestujícího je 110 kg). Děti musí být starší dvou let, do 10 let v doprovodu dospělého.
Osoba mladší 18 let musí na místě prokazatelně doložit souhlas zákonného zástupce, že se může letu zúčastnit.

Snímky jsou z vyhlídkových letů vrtulníkem v srpnu 2013 v Turnově Na Lukách

Michala Podolského, manažera FOR FREE DAYS, jsme se zeptali:

* Jak často vaše společnost takto jako v Turnově létá pro veřejnost?
V letošním roce je to několikrát za měsíc v různých koutech republiky. Koronavirus nám to trochu omezil, ale pro příští rok plánujeme více letů a předprodej už v letošním roce, aby měli klienti možnost zakoupit lety třeba jako dárek na Vánoce.

* V Turnově budete létat po sedmi letech, kde v okolí vás ještě letos uvidíme?
Na 18. července plánujeme ještě Vrchlabí a Trutnov, v neděli 19. července létáme v Turnově, následují Liberec a Jičín. Poté se budeme přesouvat na Moravu, kde se s námi budou moci zájemci proletět například v Zábřehu na Moravě, v Šumperku a v dalších městech.

* Předpokládáme, že vyhlídkové lety jsou pouze doplňkovou činností vaší společnosti. Co je vaší hlavní pracovní náplní?
Je to tak, především se zabýváme výcvikem pilotů od základních výcviků až do profesionální úrovně. Další náplní fungování naší společnosti je prodej vrtulníků a jejich servis.

* Co byste vzkázali lidem, kteří se letět bojí, mají obavu o svoji bezpečnost.
Není se čeho obávat. Letecká doprava je nejbezpečnější způsob cestování na světě. Navíc naši piloti jsou perfektně vycvičeni a mají nalétáno tisíce hodin. Pravidelně trénují nouzové postupy, mezi které patří i přistání bez motoru.

* Takto koncipované vyhlídkové lety jsou levnější?
Ano, v případě, že by si klienti chtěli zakoupit let vrtulníkem a proletět se nad svým městem, museli by zaplatit přílet i odlet vrtulníku. Tohle v tomto případě odpadá…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.