VÝSLEDKOVÝ SPORTOVNÍ SERVIS: OD FOTBALU PO VOLEBAL

0

V dnešním výsledkovém sportovním přehledu se poprvé podíváme na zimní přípravu turnovských divizních fotbalistů a kromě výsledků se bude také hovořit o posilách. Futsalisté FC Dalmach mají za sebou nepříjemné utkání s týmem České Lípy, mladé házenkářky uspořádaly turnaj na turnovské palubovce, podíváme se na hokejové výsledky a závěr přehledu patří volejbalu. Maloskalskému i turnovskému. Právě týmu TJ Zikuda Turnov se jako nováčkovi II. národní ligy nebývale daří. Stále drží vynikající třetí příčku tabulky!

FOTBAL
Turnovští fotbalisté mají za sebou perný týden
Divizní hráči FK Pěnčín-Turnov se letos poprvé sešli v pondělí 14. ledna v kabinách Sokola Doubí, kde jako již pár let zpět bude tradičně základna jejich zimní přípravy. „Potěšila mě především plná kabina a znatelná chuť do další práce, před těžkým jarem,“ pochvaloval si po zahajovacím tréninku prezident klubu Jaroslav Knížek. Ten pro TvA připomněl zatím neuzavřené námluvy s uzdraveným Benekem z Liberce a návraty Havlína ze Skotska a Martina Ježka z hostování v Semilech.
Trenér Emil Šafář mohl v prvním přípravném zápase s juniorkou Jablonce vyzkoušet také brankáře Michala Hošťálka z Kosmonos, jenž působil v mládežnických družstvech Mladé Boleslavi. V přípravě je zařazen též Patrik Dvořák z FK Sedmihorky a do hry zasáhli mj. i Jan Škréta a dorostenci Tvrdý s Havlem. Na branky jabloneckého Jurča a Štemberka, dokázal ve středu odpovědět pouze Koubek. „Prohra 1:2 nebyla zase až tak důležitá, protože jsme potřebovali především zjistit, jak na tom všichni naši hráči po zimní přestávce jsou,“ glosoval letošní herní premiéru lakonicky vedoucí mužstva Petr Horáček. Toho víc mrzela spíše sobotní prohra 0:4, byť s třetiligovým německým týmem SV Einheit Kamenz, na umělé trávě v jabloneckých Břízkách.
Tímto utkáním skončilo krátké soustředění, které v prvním týdnu zimní přípravy Turnovští absolvovali v Bedřichově. Jeho hlavní náplní bylo, jak jinak, zejména nabírání fyzického fondu. „Nyní změříme síly s Novým Borem na jeho hřišti, v plánu je i utkání se spřáteleným Doubím, do tohoto tréninkového cyklu je vložena úterní posilovna v Turnově,“ uzavřel blok informací z fotbalového tábora Horáček.
Karel Vodrážka, sportovní redakce TvA, vodraz@centrum.cz

FUTSAL
* II. liga: Dalmach Turnov – F.A.Zole Česká Lípa 6:9 (3:4).
Sestava Dalmachu: Koubus – Jíra, Krejčík, Bernard, Bakeš, Hurt V., Hurt D., Vávra, Petřík. Branky: Petřík 3x, Hurt V.2x ,Hurt D., – Brož V. 4x, Vodrážka 3x, Havlásek, Brož Z.
Lépe začali hosté, když v 5. minutě Koubus neudržel tvrdou střelu a Vodrážka dorazil míč do sítě. O minutu později za Dalmach dokázal srovnat Petřík, který přeloboval brankáře. V téže minutě šel dokonce Turnov do vedení po přímém kopu Jíry, který umístil do sítě Daniel Hurt. Poté měli na noze několik slibných šancí Petřík a bratři Hurtové a nakonec se trefil Vojta Hurt, který přesnou střelou mířil do šibenice – 3:1. Pak však pro Dalmach přišel černý konec první půle. V 16. minutě nejprve dokázal snížit za hosty Havlásek, v 17. minutě srovnal Vojtěch Brož a v poslední minutě dokonal obrat jeho bratr Zdeněk – 3:4.
V druhém poločase si domácí vytvořili obrovský tlak v první pětiminutovce, ale ten otupil Vojtěch Brož brankou na 3:5. O chvíli později za Dalmach dokázal srovnat po přihrávce Vojty Hurta Petřík, který poté ve 27. minutě dokonce i srovnal na 5:5. Bohužel hned na to se po rozehrávce F.A.Zolí se probil až ke Koubusovi Vojtěch Brož a mířil přesně k tyči – 5:6. V 35. minutě propálil Koubuse z bezprostřední blízkosti Vodrážka – 5:7. V 36. minutě neproměnil Jíra za Dalmach 10m kop za akumulované fauly, ale naštěstí hned z rozehraného rohového kopu snížil Petřík – 6:7. Minutu před koncem hráči Dalmachu se před dělovkou Vodrážky rozestoupili ve zdi a míč skončil v síti – 6:8. V poslední minutě poté dokonal pohledný zápas Vojtěch Brož, který překonal při power-play Bakeše.
Aleš Krejčík, www.dalmach.cz

HÁZENÁ
Mladší žákyně – Přebor Prahy.
V neděli 20. ledna pořádal turnovský oddíl házené šestý turnaj Přeboru Prahy mladších žákyň. Turnaje se zúčastnily hráčky těchto celků: DHK Slavia Praha, HC Háje Praha, SHK D-P Pardubice, Sparta Kutná Hora, TJ Sokol Bělá pod Bezdězem a domácí Turnovanky.
Výsledky: TJ Turnov – TJ Sokol Bělá pod Bezdězem 14:2 (7:0), SHK D-P Pardubice 17:8 (9:7), HC Háje Praha 9:14 (4:10), DHC Slavia Praha 5:13 (1:10), Sparta Kutná Hora 9:4 (4:0).
Hned v prvním utkání se zranila Verča Hrdinová. První dva góly v této soutěži se podařily vstřelit Elišce Berndtové. Příležitost zahrát si dostaly také nové hráčky – Anička Rozkovcová a Eliška Jelínková. Slabinou bylo opět proměňování sedmimetrových hodů. Na některých hráčkách byl patrný tréninkový handicap.
Sestava (branky):
V bráně se střídala Duchoňová T. a Sojková N. (4) – Brožová K. (15), Palounková Ž. (11/2), Víšková V. (8), Nosková L. (7), Berndtová E. (2), Hájková B. (2), Hrancová A. (2), Krupařová J. (2), Hrdinová V. (1), Jelínková E., Rozkovcová A.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ
* 12. kolo základní části Jičínské hokejové ligy: HC Pěnčín/Daliměřice – HC Hastrmani 2:7 (1:2, 0:4, 1:1). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Mikule, Kopal, Kutěj, Kučera – Lamač L., Odcházel, Konejl M. – Škréta Č., Malý, Oplt – Studnička. Branky a nahrávky: 3. Mikule, 52. Konejl M. (Kutěj) – 1. Žďárský, 13. Sedláček, 21. Kubíček, 28. Kubíček, 33. Bernard R., 37. Kubíček, 56. Sedláček.
Proti prvnímu týmu soutěže jsme nastoupili ve velice nekompletní sestavě. Vstup do první třetiny jsme měli přímo katastrofální, než jsme se stačili rozkoukat tak v čase 0:34 jsme prohrávali. V první třetině se nám sice podařilo vyrovnat, ale soupeř měl nadále stálou herní a střeleckou převahu, kterou nás převyšoval ve většině hrací doby celého utkání.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
Výsledky 14. kola, hraného od 25. do 27. ledna: HC Všeň Pojizeří – SDH Troskovice 3:9 (1:4, 2:1, 0:4), HC Sokol Turnov – HC Modřišice 6:1 (2:0, 4:0, 0:1), HC Performers Turnov – HC SDH Hnanice 3:1 (3:0, 0:0, 0:1).
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka NPL po 14. kole:
1. HC Performers Turnov                  14 67:23  35b.
2. SDH Troskovice                              14 71:32  32b.
3. HC SDH Hnanice                           14 54:55  20b.
4. HC Všeň Pojizeří                            14 48:72  14b.
5. HC Modřišice                                  14 34:61  13b.
6. HC Sokol Turnov                            14 38:69  12b.

VOLEJBAL

* II. národní liga: VK Slovan Chabařovice – TJ Zikuda Turnov 3:1, 1:3. Utkání 23. a 24. kola. Po zbytečně ztraceném prvním utkání dokázali turnovští hráči zmobilizovat síly a zvítězit ve druhém utkání, což je vzhledem k mnoha absencím klíčových hráčů výborný výsledek, který znamená stále výborné 3. místo. Turnovští odjeli kromě dlouhodobě zraněného Dolejšího oslabeni především na smečařském postu, kde chyběli oba stabilní přihrávači Melich s Lukavcem, ale náhradní varianta s Koláčným a Charouskem zafungovala velmi dobře.
1. zápas  3:1 (22,-19,18,24). Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Koláčný, Vacík, libero Vojta, střídali Uhlárik, Hůlek, Strnad, Maier, trenéři Šimůnek a Strnad.
2. zápas 1:3 (-22,20,-23,-20). Sestava: Hůlek, Charousek, Kovář, Konečný, Koláčný, Vacík, libero Vojta, střídali Uhlárik, Folprecht, Strnad, Maier, trenéři: Šimůnek a Strnad.
n201301312117_sport_12_013_volej* II. národní liga: TJ Zikuda Turnov – Jablonec nad Nisou 1:3, 3:0. Utkání 21. a 22. kola. Tým Bižuterie Jablonec nad Nisou, vedoucí tým tabulky, doposud prohrál pouze jedno utkání. Hosté přijeli v našlapané sestavě v čele s ještě nedávným extraligovým hráčem Steffanem (Liberec, Benátky, Ostrava) a bývalým kolumbijským reprezentantem černé pleti, který byl velkou diváckou atrakcí. Domácí byli citelně oslabeni o elitního blokaře Dolejšího (zranění achilovky), ale Kovář s Vacíkem ho dokázali více než dobře zastoupit. Dále chyběli Maier, Charousek a Hůlek, ale i přes tyto absence dokázali domácí vybojovat jedno cenné vítězství. Dopolední utkání navštívil štáb České televize, který přijel do svého pořadu Time-out zmapovat nové působiště Petra Konečného.
1. zápas 1:3 (20,-23,-17,-21). Sestava: Folprecht, Melich, Kovář, Konečný, Lukavec, Vacík, libero Strnad, střídali: Uhlárik, Koláčný, Vojta, trenéři Šimůnek a Strnad.
2. zápas 3:0 (17,23,21). Sestava: Folprecht, Melich, Kovář, Konečný, Lukavec, Vacík, libero Vojta, střídali Uhlárik, Koláčný, Strnad, Maier, trenéři Šimůnek a Strnad.
Připravil Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

* II. národní liga: Jablonec nad Nisou – Malá Skála 3:0 (15,22,15), 0:3 (-25,-20,-16), utkání 23. a 24. kola. Sestava: Novák, Kouble, Krňák, Pastuch, Zítko a Heřman, připraven Hampl.
* II. národní liga: Malá Skála – Lokomotiva Liberec 3:0 (17,23,20), 3:0 (23,23,18), utkání 21. a 22. kola. Sestava: Novák, Hampl, Krňák, Pastuch, Zítko, Heřman a libero Lukáš, připraven Kouble.
Od úvodu prvního zápasu měli hru ve svých rukou domácí hráči. „Důsledně jsme bránili, zlepšili příjem podání a nechybovali na servisu. Soupeř špatně přijímal a z univerzálu téměř nehrozil,“ hodnotil průběh prvního utkání trenér Petr Preisler. Ten zhodnotil i vývoj odpoledního zápasu: „V tomto zápase jsme se mohli opět opírat o Pastucha a Krňáka, kteří svými výkony podpořili ostatní hráče. Za zmínku stojí i výkon nahrávače Nováka, který i přes zranění ve druhém setu dokázal tým dovést k vítězství 3:0.“
Více na www.tjmalaskala.wbs.cz

* Přebor Prahy kadetů (hráno 20. ledna v Praze): TJ Turnov – ČZU Praha B 0:2 (-17, -17), TJ Turnov – Prosek Praha 2:1 (20, -20, 15), TJ Turnov – Dansport Praha 1:2 (22, -15, -10).
Sestava:  Dan Koudelka, Adam Peklák, Patrik Mizera, Honza Kudrnáč,  Dan Svoboda, Patrik Fillinger, Tomáš Kuncíř, trenér Tomáš Peklák.
* Krajský přebor kadetů – juniorů Libereckého kraje (hráno 27. ledna v Turnově): Turnov – Loko Česká Lípa 1:2 (17, -15,-12), Turnov – Sokol Mnichovo Hradiště 2:0 (22,17), Turnov – TJ Slavia Liberec 0:2 (-18,-13).
Sestava: Dan Koudelka, Honza Kudrnáč, Patrik Filinger, Patrik Mizera, Adam Peklák, Dan Svoboda, Tomáš Kuncíř, Ota Procházka, Vítek Frič, Ondra Zikuda, trenér Tomáš Peklák.
Adam Peklák, thepeklis@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.