PROGRAM KINA A VÝSTAVY V SRPNU

0

Druhý prázdninový měsíc nabízí tradiční téměř každodenní promítání v turnovském letním kině, které patří k letním atraktivitám regionu. Pokud jste na jaře nestihli premiéru nového českého filmu Lidice, můžete se na film přijít podívat pod hvězdnou oblohu… I v srpnu probíhá řada výstav, a to hned na několika místech Turnova a především v Muzeu Českého ráje. A právě v případě muzea nepřehlédněte jednu důležitou informaci: Vzhledem k částečné rekonstrukci budovy bude tato na přelomu srpna a září uzavřena.

PROGRAM TURNOVSKÉHO LETNÍHO KINA VE SKÁLOVĚ ULICI

* Pátek 5. a sobota 6. srpna od 21.00 hodin: AUTA 2. Animovaný film USA. Pokračování filmu Auta zavádí diváka na závody Grand Prix o nejrychlejší auto na světě.

* Neděle 7. srpna od 21.00 hodin: VODA PRO SLONY. Romantický film USA. Magické prostředí cirkusu 30. let je místem neobyčejných lidí a jejich osudů. Hrají: Robert Pattinson, Reese Witherspoon, Christoph Waltz. 

* Úterý 9. srpna od 21.00 hodin: JÁ, PADOUCH. Animovaný film USA. Jiří Lábus dabuje nejzápornějšího animovaného hrdinu všech dob.

* Středa 10. a čtvrtek 11. srpna od 21.00 hodin: NEZNÁMÝ. Akční film USA. Dr. Martin Harris (Liam Neeson) se probere z komatu po autohavárii v Berlíně a zjistí, že ho  jeho vlastní žena vůbec nepoznává a jeho identitu si přivlastnil úplně cizí muž.

* Pátek 12. srpna od 21.00 hodin: HANNA. Thriller USA. Šestnáctiletá dívka Hanna (Saoirse Ronan) je dcerou bývalého agenta CIA (Eric Bana) a otcův vliv opravdu nezapře.

* Sobota 13. srpna od 21.00 hodin: MR. NICE. Britské drama. Skutečný příběh britského drogového krále, který se stal v šedesátých letech agentem MI6. Hlavní úlohy si rozdělili Rhys Ifans, Chloë Sevigny a David Thewlis.

* Neděle 14. srpna od 21.00 hodin: ČERNÁ LABUŤ. Film USA. Oscarové baletní drama D. Aronofskyho.

* Úterý 16. a středa 17. srpna od 21.00 hodin: WESTERNSTORY. Westernová show podle Buffalo Billa po česku.
V letní komedii vystupují M. Kubec, B. Klepl, P. Zedníček a další.

* Čtvrtek 18. až sobota 20. srpna od 21.00 hodin: LIDICE. Nový český film. Notoricky známý příběh osudu vsi – symbolu lidství a mezinárodní solidarity.

* Neděle 21. srpna od 21.00 hodin: OPRAVDOVÁ KURÁŽ. Film USA. Temný western bratrů Coenů, v němž čtrnáctilétá dívka (Hailee Steinfeld) mstí smrt svého otce. Na cestě ji doprovází a radami k pohledání častují životem zničený šerif (Jeff Bridges) a mladý pistolník s nepoddajnými vlasy (Matt Damon).

* Úterý 23. srpna od 21.00 hodin: V PEŘINĚ. Muzikálová komedie s Lucií Bílou a Karlem Rodenem o kouzelné peřině na sny a lidech kolem ní.

* Středa 24. srpna od 21.00 hodin: NORSKÉ DŘEVO. Japonské drama (filmový klub). Adaptace bestselleru H. Murakamiho přibližuje tápání mladého muže, který volí nejen mezi dvěma ženami, ale také mezi dvěma životními cestami.

* Čtvrtek 25. a pátek 26. srpna od 21.00 hodin: PRINC A PRUĎAS. Komedie USA. Film Princ a pruďas je zatraceně vtipnou urážkou všech pohádek a fantasy příběhů. Hrají Natalie Portman, James Franco a další.

* Sobota 27. srpna od 21.00 hodin: STROM ŽIVOTA. Drama USA. Retrosnímek Terrence Malicka o hledání odpovědí na základní otázky s Bradem Pittem v hlavní roli oceněný Zlatou palmou v Cannes. 

* Neděle 28. srpna od 21.00 hodin: BOLLYWOOD – STATEČNÉ SRDCE ZÍSKÁ NEVĚSTU. Indické drama. Zřejmě první možnost pro běžného diváka blíže se setkat s proslulou indickou továrnou na sny. Jeden z nejslavnějších a kritikou i diváky oceňovaných filmů brázdí česká kina.

* Pondělí 29. a úterý 30. srpna od 21.00 hodin: BARBAR CONAN. Akční film USA. V remake kultovního snímku z osmdesátých let se bojovník Conan mstí za smrt otce a matky.

 

VÝSTAVY NA TURNOVSKU

 

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

Pozor, nepřehlédněte! V době od 22. srpna do 5. září bude Muzeum Českého ráje z důvodu probíhající rekonstrukce uzavřeno. Rekonstrukce začala postupně již v červnu. Obnovena bude fasáda, vyměněna a obnovena budou některá okna a památkově chráněná budova bude též odvlhčena. Staticky budou zajištěny klenby a rovněž vyměněny dveře v interiéru. Náklady jsou v celkové výši 2,2 mil. Kč, víc než milion získal zřizovatel muzea, kterým je Liberecký kraj, od ministerstva kultury, zbytek je z rozpočtu zřizovatele. Ve zmíněnou dobu bude uzavřena pouze hlavní budova, Kamenářský dům v zahradě muzea bude fungovat bez přerušení.

Výstavy v muzeu:

– GALERIE MUZEA: Do 30. srpna je zde k vidění putovní expozice HOMO FABER – výstava prací nositelů certifikátu ministerstva kultury – „Nositel tradice tradičního lidového řemesla“.

VÝSTAVNÍ SÁL MUZEA (3. patro): ŘEKNI TO ŠPERKEM. Mezinárodní výstava šperkařských škol, která je součástí evropského projektu Comenius – účastní se ho deset evropských šperkařských škol včetně SUPŠ Turnov. Jednotlivé školy představují národní zlatnické techniky. Česko reprezentuje granátový šperk. Výstava potrvá do 2. října.

– KAMENÁŘSKÝ DŮM – Český ráj a Pojizeří J. V. Scheybala. Nová stálá expozice. V Kamenářském domě probíhají výtvarné dílny pro děti i dospělé, funguje tu i kroužek pro školní děti „Malý muzejník“.
* DLASKŮV STATEK V DOLÁNKÁCH. Nová expozice na statku nese název „Chléb se peče – polévka se vaří aneb na statku ve všední den i ve svátek“. Dlaskův statek má stejné otevírací hodiny jako muzeum.

 

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje: Do 13. srpna zde probíhá výstava fotografií členů Fotoklubu Balvan z Jablonce nad Nisou. Od 13. srpna do 10. září tady bude k vidění výstava oceněných fotografií 31. národní soutěže amatérské fotografie 2011. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční 13. srpna od 14.00 hodin, úvodní slovo dr. Petr Vilgus, člen poroty. Výstavu kromě ministerstva kultury zaštiťují různé fotografické společnosti a instituce.

 

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků a broušení českých granátů (každý den). Výstava mapující vývoj a zpracování granátových šperků a broušení českých granátů. O prázdninách je tu k vidění i výstava broušeného skla autorky Věry Pánkové.

 

* GALERIE U ZLATÉHO BERÁNKA (1. patro infocentra na náměstí). Od 5. srpna do 6. října je zde instalována výstava fotografií Jiřího Večerníka z Namibie. Výstavy jsou přístupné v otevírací době infocentra, tj. ve všední dny od 8.00 do 17.00 hodin, v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin.

 

* Galerie MAXIART, náměstí Českého ráje, čp. 4. Probíhá zde letní prodejní výstava, na které můžete vidět a zakoupit díla předních žijících i nežijících výtvarníků. Zastoupeno je přes dvacet autorů. Například: Jaroslav Klápště, Jan Kanyza, Josef Jíra, Jiří Salaba, Jan Kristofori, Kristian Kodet, Jaroslava Solovjevová, Olbram Zoubek, Vladimír Komárek, Zuzana Kadlecová a další. Výstava potrvá do 17. září. Galerie je otevřena od úterý do pátku v době od 13.00 do 17.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin. Více na www.galerie.maxiart.cz

 

* SYNAGOGA v Krajířově ulici. Otevírací doba synagogy: út – ne 9.00 až 17.00 hodin. Probíhá zde také výstava plastik Petra Janečky.

 

* MALÁ SKÁLA, Maloskalská galerie Josefa Jíry – Boučkův statek. Probíhá zde výstava obrazů a grafiky Petra Nikla. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10.00 do 17.00 hodin.

 

* ROVENSKO POD TROSKAMI. Výstava panenek a kočárků v Komenského ulici, čp. 166. K vidění je na 500 exponátů. Převážně se jedná o charakteristické panenky „ŠKLEBÍČKY“. Tyto panenky jsou španělské výroby. Dalšími exponáty jsou porcelánové panenky, historické kočárky a moderní „barbíny“. Otevřeno v červnu o víkendech v době od 10.00 do 16.00 hodin, o prázdninách od pondělí do neděle od 10.00 do 17.00 hodin.

 

* HRAD FRÝDŠTEJN. O prázdninách zde probíhá výstava velkoformátových zvětšenin historických pohlednic hradu a obce Frýdštejna. Z rozsáhlé sbírky pohlednic bylo vybráno 25 nejzajímavějších z doby Rakouska-Uherska, první světové války, první republiky, německé okupace a budování socialismu. Hrad je otevřen denně kromě pondělí v době od 10.00 do 17.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.