TÝDEN TURNOVSKÉHO ORIENTAČNÍHO BĚHU

0

Druhý červnový týden patřil po všech stránkách turnovskému orientačnímu běhu. V úterý se v Praze uskutečnilo Akademické mistrovství ČR na krátké trati, v sobotu a neděli pak následovalo Mistrovství ČR na stejné trati. Akademické MČR uspořádal oddíl VŠTJ Stavební fakulta Praha. Běželo se takřka v Praze, přesto Divoká Šárka nabízela orientačně i fyzicky velmi náročný a pěkný terén. Ve výsledcích dámské kategorie se objevilo 40 jmen a nejrychlejší ze všech byla Lucie Krafková (OOB TJ Turnov, TUR / TUL PF), 9. Místo obsadila Tereza Uhlíková (TUR / UK PřF). V mužích se turnovským závodníkům dařilo ještě více, na startu se objevilo ještě o 40 závodníků více, když titul vybojoval Tomáš Dlabaja (TUR / ČZU TF) a třetí místo obsadil Pavel Hradec (TUR / ČVUT FSV).

Mistrovství ČR na krátké trati. V sobotu 11. června se více jak 28 závodníků z oddílu OOB TJ Turnov přesunulo do rekreační střediska Nesměř u Velkého Meziříčí. Oddíl OB Třebíč zde připravil povedené MČR na krátké trati, kterého se zúčastnilo přes 1100 závodníků jak v hlavních kategoriích (DH16, 18, 21), tak i ve veteránských.

n201106211626_sport_80_09_obV sobotu byla připravena kvalifikace do sobotního finále. Sítem bohužel neprošlo několik turnovských závodníků, kteří měli šanci na výborný výsledek i v neděli. Jednalo se především o Michala Rychlého v H18, Terezu Uhlíkovou v D20, Martina Baiera a Pavla Hradce v H21. Všichni si sobotní neúspěch vynahradili, alespoň výsledky v nedělním B finále. O postup se bojovalo i v kategorii veteránů, kde se postoupit podařilo všem turnovským závodníkům. Bohužel v neděli se již tolik nedařilo a jedinou bronzovou medailí zachraňovala čest veteránům Jana Omová v kategorii D60. Největším zklamáním byl určitě neúspěch Miroslava Folprechta v H55. V hlavních mistrovských kategoriích se v kategorii mladších dorostenek dařilo Michaele Hanušové, když obsadila 13. místo (44 závodnic). Ve starších dorostenkách suverénně porazila všech 55 závodnic Petra Pavlovcová a potvrdila tak svoji nominaci na juniorské mistrovství světa, pěkným 6. místem jí doplnila Nikola Kochová – dorostenecká reprezentantka. V mladších dorostencích obsadil 3. místo Patrik Horák (53 závodníků), taktéž nominovaný na MED. Ve starším dorostu obsadil Vít Zakouřil 14. místo (62 závodníků). V juniorské kategorii bojoval Daniel Wolf (37 závodníků), nakonec z toho však nebylo lepší než 11. místo.

Do hlavního dámského finále se probojovaly tři turnovské ženy, nejlepší byla 4. Michaela Gomzyk-Omová (96 závodnic), 5. Iva Rufferová a 9. Lucie Krafková. V elitní mužské kategorii dokázal všech 137 soupeřů suverénním způsobem porazit Tomáš Dlabaja a získal tak pro Turnov nejcennější mistrovský titul. Skvěle zaběhl i 7. Petr Fodor a 25. Martin Váňa.
Tomáš Dlabaja? Vy to jméno neznáte? Přečtěte si následující medailonek a mini rozhovor, určitě o něm neslyšíte naposledy!

Jindřich Kořínek, tur.cz

 

Web MČR – krátká trať:

http://www.oobtrebic.cz/mcr11/

 

Televizní záznam, kde je o Turnovu opravdu hodně slyšet:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10183677624-beh/31129737054-m-cr-v-orientacnim-behu/

SPORTOVNÍ VIZITKA TOMÁŠE DLABAJI

n201106211626_sport_81_09_obTomáš vystudoval VUT v Brně a pokračuje jako doktorand na CZU v Praze. V mládí měl hodně zájmů – od skautingu přes basketbal až po hru na klavír. Rád ctě, fotí a „běžkuje“. Letos vyhrál mistrovství republiky, akademické mistrovství republiky a byl 3. na MČR v atletice v přespolním běhu. V minulosti byl dvakrát akademickým mistr světa a dvakrát skončil šestý na mistrovství světa – to vše v klasickém OB!

               

* Tomáši, orientační běh na nejvyšší úrovni děláš řadu let a máš řadu úspěchů, proč jsi přestoupil zrovna do Turnova?

Přivedlo mě to, co je na sportu vůbec to nejlepší, dobrá parta kamarádů. Absolvovali jsme společně několik parádních soustředění a závodů ve Švédsku a díky tomu mně začal být tento oddíl velmi blízký. Navíc jsem zde našel podporu pro závodění na té nejvyšší úrovni.

 

* Jak hodnotíš první půlrok v Turnově?

Na konci zimy jsme to společně rozjeli vydařeným soustředěním ve Španělsku a minulý víkend pak korunovali několika úspěchy na domácím mistrovství republiky, kde jsme navíc oddílového ducha posílili ještě společným grilováním. Je radost reprezentovat takový kolektiv.

* Jaké jsou tvoje cíle pro letošní sezonu a kde tě budeme moci vidět v akci?

V srpnu chci bojovat o medaili na mistrovství světa ve Francii. Skvělou podívanou by pak mohl být v září světový pohár na domácí půdě v Liberci. A v rámci oddílu jsou pak pro nás všechny velkou motivací závody štafet a smíšených družstev.

 

* Děkuji za rozhovor a přejeme hodně úspěchů.

Jindřich Kořínek, tur.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.