TURNOVŠTÍ HOKEJISTÉ UŽ BROUSÍ NOŽE NA NOVÝ ROČNÍK KLM

0

LEDNÍ HOKEJ / Podzim je tu a v Turnově už se bruslí. Mládež HC Turnov 1931 už hraje své soutěže a v plné přípravě jsou také hráči A-týmu. Do hry by měla vstoupit ale také jeho rezerva. Turnov má bezesporu nejlepší fanoušky v krajské lize mužů, takže vedení klubu pro ně chystá další překvapení a hokejové lahůdky. O tom, co je nového kolem turnovského hokeje, jsme rozmlouvali s předsedou správní rady Vladimírem Jágrem.

Ten nejprve potvrdil, že ač bylo ve hře jablonecké béčko, nový účastník KLM vzhledem k organizačním změnám v tomto klubu do této soutěže nezasáhne. „Samozřejmě jako všude, tak i u nás přichází každoroční obměna hráčského kádru, ale to je živá pohybující se hmota, takže konečnou podobu všech změn ještě neznáme. Druhou ligu chce zkusit Miškovský, o zahraniční angažmá usiluje Bělohorský. Kartami míchá také postoupivší Nová Paka. Rošádu očekáváme na nejdůležitějším postu brankáře. Fikrt řeší pracovní povinnosti u nového zaměstnavatele, Dan Kysilka rehabilituje bolavá záda. O své místo se tak budou moci poprat ještě Jirka Jiránek a Matěj Kopecký, takže uvidíme, jak vše dopadne,“ říká šéf turnovského hokeje V. Jágr.

Mužstvo už má za sebou první přípravný zápas, ve kterém podlehlo Benátkám 1:5, když čestný úspěch zařídil navrátilec ze studií v USA Josef Suska. Proti mnohem rozehranějšímu soupeři dostali příležitost hráči širšího kádru a také se zkoušela některá nová jména. „Jsme rádi, že šlo o celek z jiné soutěže a o Vánocích si to chceme zopakovat na jejich ledě,“ podotkl Vladimír Jágr a rozhovořil se na téma založení B-týmu. „Mělo by to být fajn pro obě strany. Za prvé by to mělo zvýšit kvalitu nereligy a nám by to naopak pomohlo k udržení herního vytížení hráčů, kteří toho tolik neodehrají. A v neposlední řadě by při případných extrémních absencích bylo kam sáhnout,“ vypichuje.

Pro něj a jeho kolegy ze správní rady HC Turnov 1931 je teď ale bodem č. 1 především náborová akce „Pojď hrát hokej“, která pod patronací hokejového svazu proběhne v Turnově již poněkolikáté, a kterou si tu zopakují ještě jednou v lednu příštího roku. Další jednoznačnou snahou je shromažďování finančních prostředků a příprava projektové dokumentace rozšíření šaten v prostorách na druhé straně Zimního stadionu Ludvíka Koška od těch stávajících. Uvažované dvě místnosti by měly být propojeny s tzv. venkovním prstencem, jenž bude pro zkvalitnění zázemí zřejmě nezbytnou úpravou. „Snažíme se našim skvělým příznivcům nabízet vedle našich mistrovských utkání občas také něco jiného. Pokud vše dobře dopadne, v úterý 29. října by náš stadion hostil extraligovou juniorskou ligu, resp. duel Liberec versus Mladá Boleslav. Rozjednány jsou však samozřejmě i jiné atraktivní mače, ale nechme se překvapit,“ předesílá Vladimír Jágr.

Na první ostrý start se všichni včetně nezměněného realizačního týmu mohou těšit v sobotu 28. září, kdy HC Turnov bude od 17.00 hodin hostit Českou Lípu. Pak červeno-černo-bílí odjíždí k derby do Jičína a poté je čeká herní pauza.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

TÝDEN HOKEJE
V úterý 24. září od 16.30 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. HC Turnov 1931 ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na zimním stadionu Ludvíka Koška akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy! Více informací najdete na www.pojdhrathokej.cz.

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.