TURNOVSKÝ FOTBAL VSTUPUJE DO ČTVRTÉ DIVIZNÍ SEZONY

0

S velkým štěstím se Turnov na jaře zachránil v divizi. V posledním utkání doma sice porazil Nový Bydžov, ale hráči a vedení klubu museli bedlivě sledovat, jak dopadne utkání v Živanicích. Tam nakonec Letohrad uspěl a v Turnově se slavilo. Divize byla zachráněna. „Byly to samozřejmě nervy a jsem rád, že to takhle dopadlo, ale na druhou stranu já byl i připraven se smířit s tím, že v příští sezoně budeme hrát v krajském přeboru a snažit se opět postoupit,“ říká Jiří Šteffan, sportovní ředitel klubu. Těch několik věrných sponzorů, kterým je třeba při každé příležitosti poděkovat, by i v případě účasti v krajském přeboru podle něho stejně asi zůstalo, a bohužel movitější sponzory turnovský fotbal nemá, což je škoda.

„Dlouhodobá filozofie klubu je sázet na vlastní odchovance a ty pouze vhodně doplňovat zkušenějšími hráči. Myslím, že Turnov může být pyšný na skutečnost, že se tu hrají žákovské soutěže i kvalitní mládežnický fotbal. Proto ale samozřejmě máme i vysoké režijní náklady, není to jako když někde veškeré peníze a snahu soustředí na jedno mužstvo a vše ostatní pomíjejí. To není podle mě dobrá cesta pro fotbal,“ uvádí Šteffan.

Jako před každou novou sezonou je na místě i rekapitulace příchodů a odchodů. Z kádru odešli: Josef Patočka do Hlavice, Michal Hnízdo a Jan Mrklas do Dobrovice, Marek Jíra do Mírové pod Kozákovem a Aleš Krejčík do Sedmihorek. Naopak přišli: Josef Mička z Jablonce nad Nisou na místo stopera, Marek Maňas z Mladé Boleslavi do zálohy, v hledáčku sportovního ředitele je ještě jeden útočník, jeho jméno ale zatím není známé. „Opírat se budeme o zkušené hráče, jako jsou Zdražil, Škréta, Sellinger a Vítek. Když kádr zůstane pohromadě a vyhnou se nám zranění, můžeme v divizi uspět. V každém případě si pro příští sezonu větší cíl, než se v divizi udržet, nedáváme,“ komentuje ambice mužstva a vedení klubu Jiří Šteffan. V nadcházející sezoně divizní tým doplní také vlastní odchovanci – dorostenci Vojta Hurt, Jiří Šteffan a Jaroslav Jaček, klub bude sázet i na úzkou spolupráci s jabloneckým Baumitem a tamním manažerem Peltou. V Turnově tak dostanou šanci zahrát si někteří jablonečtí mladíci.

 

n201007262259_sport_73_09_fotbalMužstvo nově vede zkušený trenér Jan Broschinský, který působil ve Slovanu Liberec, v Hlavici a naposledy byl trenérem Hrádku nad Nisou. „Chtěl bych moc poděkovat Emilu Šafářovi za všechno, co pro turnovský fotbal udělal. Když vloni v zimě na vlastní žádost jako trenér skončil a na jaře se nedařilo, přišel a pomohl se záchranou. Pokračovat v další sezoně již nechtěl, proto padla volba na Jana Broschinského, kterého mám v hledáčku už dlouho. Je to ostřílený bývalý hráč a trenér, který je navíc zvyklý pracovat s mladými hráči a tak zapadá do dlouhodobé koncepce našeho týmu. Jako asistent mu bude pomáhat dosavadní brankář Radek Cimbál, jedničkou v brance bude Michal Metelka,“ uzavřel Jiří Šteffan.

 

V letní přípravě se mužstvu dařilo, trochu překvapivě zvítězilo 3:1 v předkole českého poháru v Čelákovicích, remizovalo s posílenou Dobrovicí 2:2. Pořádná předsoutěžní zkouška přišla v sobotu 24. července, kdy v Turnově v 1. kole Českého poháru Ondrášovka CUP hrálo Sezimovo Ústí, minulý vítěz ČFL a tedy i velký favorit. Turnovští prohráli 0:3 (0:1). Podle vedoucího turnovského mužstva Petra Horáčka byl zápas dlouho poměrně vyrovnaný se šancemi na obou stranách. „Hosté bohužel ve 43. minutě kopali dle mého spornou penaltu. Ve druhé půlce si už vedení pohlídali a potvrdili dvěma brankami. My jsme si vytvořili nejméně čtyři dobré šance, ale bez gólového efektu,“ přiblížil průběh zápasu Horáček. Mužstvo tak z poháru vypadlo.

 

První divizní zápas nové sezony se uskuteční v neděli 8. srpna. Do Turnova přijede Hradec Králové B. Výkop je v 17.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.