TURNOV HRÁL HOKEJ, JIČÍN DÁVAL GÓLY

0

LEDNÍ HOKEJ / Ten, kdo doplnil tradiční výjezdovou jednotku fans na několik desítek diváků ze srdce Českého ráje a vyrazil ve středu 20. března do Rumcajsova města na první finálový zápas letošního ročníku krajské ligy mužů, nelitoval. Bohužel dramatická hra s rušnými okamžiky před oběma brankami sice musela bavit všechny, ovšem z výsledku se nakonec radovali se svými příznivci domácí.

* HC Stavební stroje Jičín – HC Turnov 1931 6:2 (2:1, 3:1, 1:0). Branky 14. a 31. Miškovský, rozhodčí Hejl – Grundler a Serbus, zásahy gólmanů 21:25, vyloučení 1:5, využití 2:0, diváků 303. Sestava: D. Kysilka (22. Fikrt) – Šuráň, Eichler, Jan Zákoutský, Zbroj, Kysilka, Jiří Zákoutský – Bělohorský, Petr Zákoutský, Maděra – Hloušek, Miškovský, Vondráček – Petr Zákoutský, Duda, Hujer – Jakub Šimůnek.

V úvodní desetiminutovce na ledě jednoznačně dominovali Turnovští, jenomže po parádní akci Maděrova útoku tuto zakončoval střelou do Benešova růžku Bělohorský, ale jičínský gólman pohotovou lapačkou mu radost zkazil. Pak si na něj nepřišli jak při svém nájezdu Maděra, tak i při gólové střele Jágr. Rozchytanou jedničku Jičína nachytal až ve 14. minutě Jan Zákoutský, jehož střelu neudržel a Miškovský ji zblízka dorazil do sítě. Hned nato ale turnovská obrana nedokázala vyvézt puk z třetiny a po bleskové nahrávce Prokopa překonal Dana Kysilku z úhlu Krejčík. Za chvíli zpoza brány servíroval Průšek a pro Nového nebylo problémem pokořit Kysilku podruhé.

Ve střední části hry pak Jágr na trestné lavici musel přihlížet, jak Průškova střela zapadla přesně za tyč a Jičín se dostal do dvougólového trháku. Trenér Slabý poté nahradil D. Kysilku v kleci Fikrtem, který několikrát předvedl svou bleskovou lapačku. Naději hostů na zvrat mohl vzkřísit Miškovský, jenž ve vlastním oslabení vyčíhnul rozehrávku Jičínských, ale jeho samostatný nájezd skončil na zadním plexiskle. A protože v další šanci už nezaváhal, Turnovští nerezignovali a snažili se s utkáním ještě něco udělat. Ovšem Beneš měl vedle svého umu – na rozdíl od svého protějšku – ještě kliku jako od flašinetu, takže po dalších brankách Krejčíka a Průška nebylo z pohledu hostů v podstatě už co řešit, protože v poslední přesilovce ještě domácí Krejčík stačil zkompletovat svůj hattrick.

Finálová minisérie pokračuje v pátek 22. března na Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově od 19.00 hodin.

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.