TURNOV HOSTIL MEZINÁRODNÍ FOTBAL!

0

Náš region hostil letošní jubilejní 20. ročník mezinárodního Memoriálu Václava Ježka v kategorii U18. Dva zápasy základních skupin se odehrály v Hrádku n. N., kde se vedle Japonců a Rumunů představili mladí fotbalisté Česka. Stejně tolik duelů viděl Český Dub, a také Turnov. V Turnově nejprve v úterý 20. srpna Maďaři porazili Ukrajinu nejtěsnějším poměrem 1:0 gólem Márka Koszty, aby druhý den narazili na Turecko, jehož zvědové zhlédli už jejich úterní výhru. Hrstka diváků, která si i přes omezenou propagaci cestu do ochozů našla, mohla vidět spoustu tvrdých osobních soubojů a atraktivní moderní tempo-fotbal, přirozeně odpovídající této věkové kategorii.

„Hrací plochu jsme připravili standardně, víc nám daly zabrat ostatní věci, jako třeba pečlivější úklid šatnového komplexu nebo uvedení tribuny do náležitého stavu. Připravit jsme museli i parkovací prostory pro reprezentační výběry, rozhodčí, funkcionáře i diváky,“ přiblížil pro TvA správce areálu Jiří Šimek.

Zajímavostí dvoudenní akce mj. bylo, že Turnov měl přímo v samotném sportovním dění na hřišti svého dalšího zástupce. Úterní duel odřídil prvoligový arbitr Jaroslav Bílek ve spolupráci s pomezními asistenty Raisem a Ginzelem, jenž nastupuje ve stoperské dvojici divizního modrobílého A-týmu. Turnovský „Colina“ byl na lajně i druhý den, kdy spolu s V. Brožem vypomáhali dalšímu ligistovi Ondřeji Lerchovi.

Také středeční zápas skončil stejným výsledkem, jen s tím rozdílem, že Maďarsko tentokrát svému tureckému soupeři podlehlo. Rozhodující branku vstřelil kapitán s půlměsícem na hrudi Ibrahim Serdaraydin. O všem tak musel rozhodnout poslední duel ve skupině, tedy Ukrajina – Turecko, který byl naplánován na čtvrtek večer od 17.00 hodin v Českém Dubu. O konečné umístění v memoriálu legendárního trenéra české reprezentace si to šestice týmů po pátečním volnu rozdá na hřištích v Dubu a Hrádku, vždy od 11.00 hodin. Finále bude hostit prvoligová Střelnice v Jablonci n. N. se začátkem 14.00 hodin. 

„Požadavky představitelů FAČRu byly přísné, a tak jsme se v několika málo lidech tři dny prakticky nezastavili. Museli jsme zařídit veškerou organizaci daných mezinárodních zápasů od pokladních, přes sběrače míčů z naší přípravky až po povinnou sanitku. Hlášení v angličtině obstaral Jan Šteffan, hymny a státní vlajky k vyvěšení dodala asociace. Myslím, ale že jsme to všechno zvládli poměrně dobře a náš klub a potažmo i město Turnov si pomalu, ale jistě buduje velmi dobré jméno nejen ve fotbalových kruzích,“ uzavřel předseda FK Pěnčín-Turnov Jaroslav Knížek.

Zaznamenal Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz

201308221724_sport_99_013_repre

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.