HRÁČI HC TURNOV 1931 ZVLÁDLI CESTU DO FINÁLE!

0

LEDNÍ HOKEJ / Po středeční výhře v Liberci žil vyprodaný turnovský zimní stadion v pátek 15. března druhým semifinálovým zápasem KLM. Po dobré hře v něm Turnovští opět zvítězili a do neděle budou čekat na jméno svého finálového soupeře, neboť v druhé dvojici Lomnice – Jičín je stav minisérie 1:1, když oba týmy vyhrály na ledě soupeře.

* HC Turnov 1931 – HC Slavoj Liberec 5:3 (2:0, 2:0, 1:3). Branky 5. a 34. Miškovský, 10. Vondráček, 30. Bělohorský, 57. Hloušek, rozhodčí Bernat – Doležal a Štrébl, vyloučení 9:8, využití 1:2, v oslabení 0:0, diváků 303. Sestava: Fikrt – Šuráň, Eichler, Jan Zákoutský, Zbroj, Kysilka, Jiří Zákoutský – Bělohorský, Petr Zákoutský, Maděra – Hloušek, Miškovský, Vondráček – Hanuš, Duda, Hujer.

Slavnostní nástup do utkání domácích hráčů

Kapitáni obou týmů, domácí Jan Zákoutský a hostující Jiří Herda

Už v 5. minutě ujel liberecké obraně po pravém křídle Hloušek, naservíroval puk před bránu Jiřího Tomíčka, a protože Miškovskému to tam proti Slavoji prostě padá (5 gólů!), pro turnovského střelce to byla už jenom rutina. Po stejném časovém úseku dostal příliš mnoho prostoru Vondráček a vychutnal si gólmana hostů podruhé!

Turnov měl hru pod kontrolou i v druhé třetině, což vyjádřil rovněž dvěma góly. Ve 30. minutě na ten první nahrával Bělohorskému Maděra, u druhého asistoval Miškovskému Jan Zákoutský.
Teprve pak se ke slovu dostali také Liberečtí, a to středečním střelcem Burkoněm. Ani třetí dějství však Turnovským výhru vzít nemohlo, protože vpřed je hnala podpora nejlepšího táboru fans v celé soutěži. A jestliže Svoboda za asistence Peřiny vykřesal v 51. minutě pro hosty ještě malou jiskřičku naděje na zvrat, tak pátou brankou ji uhasil Hloušek po nahrávce Miškovského. Burkoňova druhá trefa v utkání minutu nato už na postupu Turnova do finále nic nezměnila…
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

AKTUALIZACE:
V nedělním třetím semifinále vyhrál domácí Jičín nad Lomnicí 7:3, takže o letošního mistra si to Turnov rozdá s Jičínem. Finálová série začne ve středu 20. března od 18.00 hodin v Jičíně. Druhý duel je na pořadu v pátek 22. března v Turnově od 19.00 hodin a případný rozhodující pak v neděli 24. března v Jičíně od 17.00 hodin..

Závar před brankou domácích

Závěrečné rozloučení obou týmů, za Turnov soupeři poděkoval i realizační tým v čele s trenérem Jiřím Slabým

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.