SRPNOVÉ SPORTOVNÍ POZVÁNKY A HISTORICKY PRVNÍ ZÁPAS FK PŘEPEŘE

0

Srpnové pozvánky, to je stále spíš o aktivním sportování v přírodě, v případě Turnova hlavně v okolí Dolánek, kde je opravdu dostatek možností. Díky společnosti Sundisk zde bylo na sezonu otevřeno i nové sociální zařízení včetně sprch, takže bruslaři, cyklisté, koloběžkáři či pěší již nejsou odkázání na jedno provizorní WC. Kdo spíš než aktivně bude chtít „sportovat“ v hledišti, tak pro něho je zde nabídka nového ročníku fotbalových soutěží. Turnovská divizní kopaná startuje v neděli 10. srpna. V závěru zde máme zprávu o prvním historickém utkání fotbalistů FK Přepeře.

Sobota 9. srpna
* FOTBAL / Semilsko: Tatobity – Studenec. Výkop v 17.00 hodin.
 
Neděle 10. srpna
* FOTBAL / DIVIZE, sk. C: FK Pěnčín-Turnov – Benátky n. J., Semilsko: Rovensko B – Vysoké. Výkop všech utkání v 17.00 hodin.

Sobota 16. srpna
* FOTBAL / I. B třída: Rovensko – Jenišovice, Semilsko: Tatobity – Kruh. Výkop všech utkání v 17.00 hodin.

Sobota 16. a neděle 17. srpna
* MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V PASENÍ A POHÁR OBCE RAKOUSY
. Setkání nejlepších pasteveckých psů z republiky a ze zahraničí. Atraktivní podívaná! Probíhá na okraji obce Rakousy v areálu u místní farmy. V sobotu budou soutěže zahájeny v 9.45 hodin, v neděli v 9.15 hodin, na 15.00 hodin je naplánováno vyhlášení výsledků.

Neděle 17. srpna
* FOTBAL
/ KP: Pěnčín-Turnov B – Železný Brod. Výkop v 17.00 hodin.

Sobota 23. srpna
* MALOSKALSKÝ DRAK
. Závod dračích lodí – sprint na 200 metrů nad jezem na Žluté plovárně proti proudu řeky. Určeno pro závodní, hobby či firemní posádky. Kontakt na e-mailu: info@zlutaplovarna.cz.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Chrastava, I. A třída: Mírová – Bílý Kostel, I. B třída: Jenišovice – H. Branná, Liberecko: Pěnčín – Vratislavice. Výkop všech utkání v 17.00 hodin.

Neděle 24. srpna
* FOTBAL
/ DIVIZE, sk. C.: Pěnčín-Turnov – D. Králové n. L., Semilsko: Rovensko B – Zál. Lhota. Výkop všech utkání  v 17.00 hodin.

Sobota 30. srpna
* FOTBAL
/ I. B třída: Rovensko – Plavy, Liberecko: Pěnčín – Jindřichovice. Výkop všech utkání v 17.00 hodin.

Neděle 31. srpna
* FOTBAL
/ DIVIZE sk. C: FK Pěnčín-Turnov – Dobrovice. Výkop v 17.00 hodin.
* HÁZENÁ. 1. kolo poháru ČP, muži: TJ Turnov – ElektroPraga Jablonec nad Nisou. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 18.00 hodin.

Neděle 7. září
* HÁZENÁ.
1. kolo poháru ČP, ženy: TJ Turnov – DHK Pardubice. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 17.00 hodin.

NÁBOR
* TJ Turnov, oddíl basketbalu, pořádá tréninky mladých basketbalistů a basketbalistek každé úterý a čtvrtek od 10.00 do 12.00 na venkovním hřišti u ZŠ v ul. 28. října. V hale TJ ve Skálově ulici je trénink vždy v úterý od 19.00 hodin. Vítáni jsou všichni zájemci o tento atraktivní sport. Kontakty: tel. 603 109 204 a 605 420 761. Více na www.basket-turnov.wbs.cz.

HISTORICKY 1. OFICIÁLNÍ ZÁPAS FK PŘEPEŘE!
Nově vzniklý ambiciózní klub, který po postupu z okresní soutěže bude hrát semilský přebor, si ke svému prvnímu přátelskému utkání zajel 23. července 2014 do městečka pod Troskami, kde se utkal s dlouholetým účastníkem I. B třídy Sokolem Rovensko.
Do historického zápasu vlétli lépe hosté vedeni exturnovákem Janem Bednářem a během úvodní desetiminutovky vedli již rozdílem třídy. Dva góly vstřelil Tokan a jednu Trč. Ještě do přestávky stačil snížit regionální kanonýr Koudelka, jenž momentálně obléká právě modrobílý dres.
Jenže po změně stran zvýšil z penalty přepeřský Kupka a na z pohledu domácích děsivých 1:5 uzavřel střeleckou hitparádu hostů kompletací hattricku Tokan. Z jasné záležitosti pak Rove udělali ještě zajímavou zápletku, neboť brankami Mencla a Zajíce snížili na 3:5. Kontaktní penaltový gól Vítka však přišel až v 89. minutě, takže Přepeře si svou první výhru do análů mohly zapsat.
„Je pravda, že domácí zřejmě nebyli kompletní, což se projevilo především na klíčovém postu brankáře. Naopak náš Negrů nás několikrát podržel, ale i tak je pro nás historicky první výhra velice cenná,“ prohlásil pro TvA navýsost spokojený vedoucí přepeřského mužstva Bým.
Utkání s přehledem a bez karet odřídil před téměř stovkou diváků jako hlavní Jiří Rakouš z Turnova, na čarách mu asistovali pánové Janda a Orlík.
Sestava FK Přepeře: Negrů – Kvapil, Kupka, Kubáček, Beneš – Cimbál, Horák O., Horák T., Trč – Tokan, Dědeček, střídali: Císař, Vedral, Kopečný, Víšek a Hnatajko.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.