SPORTOVNÍ VÝSLEDKOVÝ SERVIS: FUTSAL, HÁZENÁ A VOLEJBAL

0

Futsalistům FC Dalmach se zatím ve druhé lize moc nedaří. O to cennější je výsledek z domácího utkání s Arzenalem Benešov, ve kterém se našli především domácí střelci! Do zimní přestávky se ještě něco odehraje, tak se tým doufejme odlepí ode dna tabulky. To turnovské házenkářky jsou na tom přesně obráceně. V tabulce druhé ligy jsou druhé, naposledy zvítězily v Milevsku. Prvoligoví volejbalisté o uplynulém víkendu hráli venku, jednou slavili, podruhé přijeli domů bez bodu. Tento pátek a sobotu se představí naposledy v podzimní části sezony v domácí hale TJ ve Skálově ulici. Bude i tombola!

FUTSAL

* II. liga: FC Dalmach Turnov – Arsenal Benešov 13:2 (4:0). Branky: Krejčík 3x, Pařízek 3x, Hurt V. 2x, Hurt D., Kalousek, Šulc, Šteffan, vlastní. Sestava: Koubus – Krejčík, Pařízek, Kratochvíl, Vítek, Šteffan, Kalousek, Kroupa, Hurt V., Hurt D., Pekař.
První se osmělil Arsenal, který ve 4. minutě nastřelil tyč. Poté už byl na palubovce především domácí tým. Nejprve se v 8. minutě trefili Kalousek a Hurt Vojtěch. Druhý jmenovaný přidal v první půli ještě jednu branku a ve 20. minutě zvýšil již na 4:0 Krejčík. Jestliže v první půli nadělil Dalmach hostům čtyři branky, tak ve druhém jich bylo hned devět. Kanonádu si však začali benešovští sami, když hned ve druhé minutě inkasovali vlastní gól. Poté přidal branku novic Šulc. Hosté se ve 26. minutě ještě vrhli do útoku, ale na jejich dvě branky odpověděl brankou Pařízek, Šteffan a Krejčík. Ke konci Dalmach ani nemusely mrzet dva neproměněné desetimetrové kopy, když skóre ještě stihli navýšit dvakrát Pařízek a jednou Krejčík, kteří tak dokonali svůj hattrick.
Turnovský tým zatím 12člennou tabulku uzavírá.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HÁZENÁ

* II. liga, ženy: HC Milevsko – TJ Turnov 20:26 (15:13), utkání 9. kola. Sestava (branky): Kučerová B., Podhajská L. – Ševrová L. (6/4), Davidová C. (5/1), Aissi D. (4), Kohoutová R. (3), Nalezencová J. (3) Ševrová V. (3), Vališová A. (2), Bártová P., Poláková M., Tichá I.
V sedmé minutě vedly házenkářky z Turnova 4:2, ale houževnaté domácí hráčky, za vydatné podpory svých fanoušků, strhly vedení na svou stranu. V 9. minutě vedl domácí tým 5:4 a hostující hráčky musely dotahovat. V 17. minutě svítil na ukazateli stav 9:9, ale do šaten odcházely domácí házenkářky s dvoubrankovým vedením.
Do druhého poločasu nastoupily Turnovanky s rozhodnutím zvrátit stav ve svůj prospěch a ukázat, že jim druhé místo v tabulce patří právem. To se jim dařilo díky rychlejším přechodům do útoku a „šňůrou“ šesti branek. Pozornější a důslednější byly také v obraně. Ve 38. minutě vedl tým z Českého ráje 19:15, v 50. min. pak 25:17. I když se domácí snažily stav zvrátit, podařilo se jim už jen náskok hráček z Turnova snížit.
V tabulce jsou házenkářky TJ Turnov na 2. místě.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

V posledním utkání podzimní části soutěže přivítají turnovské házenkářky na domácí palubovce mladý, tvrdě hrající tým ze západočeského Tachova. Utkání začíná v neděli 30. listopadu v 17.00 hodin v hale TJ ve Skálově ulici. Přijďte povzbudit domácí tým!

VOLEJBAL

* TJ Slavia HRADEC KRÁLOVÉ – TJ Zikuda TURNOV 1:3 (30,-17,-17,-18). Sestava: Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Peníška, Čermák (L – Hýbl). Střídali: Kovář, Melich, Koláčný, Vojta, Maier. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
V rámci 13. kola zavítali turnovští volejbalisté na palubovku posledního týmu tabulky. Ač by se mohlo zdát, že turnovské hráče čekal jednoduchý zápas, domácí, kteří bojují o holé přežití v soutěži, se rvou o každý bod a navíc vyslali do boje i posily z extraligových týmů Kuchaře (Příbram) a Ducháče (Dukla Liberec). Turnovu naopak chyběli nemocní nebo zranění Šén, Folprecht, Lukavec a Marek. Do 1. setu vlétli domácí jako uragán a turnovským takřka nic nepovolili. Obě zmiňované posily hráli výborně, a tak výsledkem bylo vedení 16:10 a 21:15. Hosté však nesložili zbraně a ztrátu postupně dotáhli, měli i možnost dvou setbolů ale šťastnější byli nakonec domácí v poměru 32:30. Ztráta náskoku v koncovce setu jakoby však domácí nalomila, hosté zpřesnili svoji hru na všech frontách a jednoznačně získali druhý set 25:17. Stejný obraz hry pokračoval i v dalších dvou setech. Domácí nenašli recept na přesnou Turnovskou hru a tak výsledkem byly jednoznačně získané 3. a 4. set a připsané důležité vítězství v poměru 1:3 pro turnovské barvy.

* VK CHOCEŇ – TJ Zikuda TURNOV 3:0 (19,18,19). Sestava: Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Peníška, Kovář (L – Hýbl). Střídali: Melich, Koláčný, Vojta, Maier. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
Druhý den čekal turnovské hráče opět výlet do východních Čech na palubovku loňského finalisty soutěže. Domácí po horším začátku postupně stoupají tabulkou, a i když je turnovští letos dokázali již dvakrát porazit, byl očekáván těžký a vyrovnaný zápas. A o to více, že k pátečním absencím přibyl ještě blokař Čermák. Domácí od úvodu výborně takticky podávali, s čímž se turnovští nedokázali vyrovnat a ocitli se tak od začátku v defenzívě. Po špatném příjmu útočili hosté do připravených bloků domácích, nebo do skvěle organizované obrany, která patří mezi nejlepší v soutěži. Jelikož se tento obraz hry nezměnil ani v následujících dvou setech, nebylo o vítězi pochyb a hosté tak po jednom z nejhorších výkonů v tomto ročníku odjížděli domů bez bodů.
Tým je v tabulce na 5. místě.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

V příštím kole se Turnovští představí letos naposledy v domácí hale, a to 28. listopadu proti vedoucímu týmu tabulky ČZU Praha B (19.30 hodin) a 29. listopadu proti loňskému vítězi 1. ligy MFF Praha (16.00 hodin).
V rámci utkání bude losována tombola o věcné ceny, které dodal sponzor oddílu Skupina ČEZ.