SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: ORIENTAČNÍ BĚH, HÁZENÁ, JUDO, VOLEJBAL

0

V našem sportovním souhrnu se tentokrát ohlédneme za svátkem orientačního běhu v našem regionu – na Valdštejně proběhl závod světového poháru. Jsou zde také zápasové výsledky turnovských házenkářek a volejbalistek a mladých judistů.

FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU UZAVŘELO MEZINÁRODNÍ SEZONU
V termínu od 4. do 7. října se v Praze, Turnově a Mladé Boleslavi uskutečnilo finálové kolo světového poháru v orientačním běhu. To čítalo tři individuální závody a jedny smíšené štafety.
Ve čtvrtek se v Praze na Výstavišti běžela nová disciplína orientačního běhu, vyřazovací knock-out sprint. V pátek v sadech na Petříně byly na programu smíšené sprintové štafety. V sobotu se pak uskutečnila jediná lesní disciplína – krátká trať, která zavedla závodníky do pískovcových skal v okolí hradu Valdštejna u Turnova. V neděli celý letošní kolotoč světového poháru uzavřel sprint v Mladé Boleslavi.
Na startu se objevilo přes 200 závodníků z 27 zemí včetně 24 závodníků z ČR. Nikdo z turnovského oddílu bohužel v české reprezentaci nestartoval. Páteční a nedělní závod vysílala v přímém přenosu ČT a ostatní bylo možné sledovat on-line na webu. Všechny přenosy koupila i finská televize, některé švýcarská a zájemci z celého světa mohli sledovat všechny přenosy on-line s anglickým komentářem.
V pořadatelském týmu byli Turnovští zastoupeni hojně. Závody pořádal Český svaz orientačních sportů a Český orientační spolek. Závody v Turnově a Mladé Boleslavi pak i s velkým přispěním turnovského oddílu. Sportovním ředitelem akce byl Daniel Wolf, který zároveň i stavěl tratě pro nedělní sprint. Sobotní krátkou trať v okolí Valdštejna připravil autor textu. Členové turnovského oddílu se dále podíleli také na uspořádání dvou doprovodných oblastních závodů na Valdštejně a v Mladé Boleslavi, díky kterým do cílových arén dorazily stovky fanoušků. Ti pomohli vytvořit při doběhu největších světových hvězd současného OB skvělou atmosféru.
Ke skvělému zážitku přispělo navíc nádherné podzimní počasí a fantastické výkony českých reprezentantů! Vojtěch Král ovládl čtvrteční premiérový ko-sprint, Miloš Nykodým náročnou krátkou trať na Valdštejně a česká smíšená štafeta skončila na Petříně bronzová. Když k tomu připočteme dalších několik umístění v první desítce, tak se pro českou reprezentaci výsledkově jednalo o dost možná nejúspěšnější kolo SP v historii.
Zvláštní poděkování patří správě hradu Valdštejn – speciálně Elišce Gruberové, městu Turnov, Správě CHKO Český ráj a Lesům ČR, s.p.
Stránky závod: www.wcup.cz
Jindřich Kořínek, předseda oddílu, Jindrich.Korinek@email.cz

Závody s kulisou hradu…

Tolik lidí na ploše u občerstvení před hradem už dlouho nebylo…

HÁZENÁ

* II. liga, ženy: Sokol Kobylisy B – TJ Turnov 21:25 (11:13). Sestava (branky): L. Podhajská – Ž. Palounková (6), Š. Gahlerová (5), C. Davidová (4), L. Ševrová (3/1), J. Nalezencová (2), A. Šafářová (2), A. Vítová (2), E. Berndtová (1), L. Cvrčková, A. M. Marko, V. Ševrová.
V sobotu 13. října zajíždělo turnovské družstvo žen ke druhému utkání na půdu soupeřek, kterými tentokrát byly hráčky pražských Kobylis. Toto družstvo bylo po třech odehraných kolech letošního soutěžního ročníku se dvěma body na 7. místě, Turnov byl bez zisku bodů na místě 9. V předchozích třech sezonách dokázaly turnovské házenkářky zálohu prvoligového „áčka“ ve vyrovnaných utkáních porážet, teprve až poslední vzájemné utkání vyznělo lépe pro kobyliské hráčky, které turnovský tým na jaře 2018 v pražské hale porazily 32:25.
V 5. minutě se podařilo hostujícím vyrovnat na 3:3, když do této minuty musely stahovat jednobranková vedení. Do 11. minuty byly střelecky 4x za sebou úspěšné turnovské ženy, které se dostaly do vedení 7:3. Do 27. minuty dokázaly dokonce náskok zvýšit na 13:8, ale závěr prvního poločasu patřil pražským hráčkám, které snížily na poločasový výsledek.
V průběhu druhého poločasu byla hra hodně vyrovnaná a turnovský tým si stále udržoval dvou až pětibrankové vedení. Velkou zásluhu na tom měla chytající Lucie Podhajská, která předvedla několik výborných zákroků. Kdyby její spoluhráčky dokázaly proměnit všechny vyložené šance a vyvarovaly se technických chyb, mohlo být jejich vedení daleko vyšší. V 54. minutě to vypadalo, že bude konec hodně dramatický – to když se domácím podařilo stáhnout na 20:22. Drama se ale nekonalo.
Po zápase trenér turnovských házenkářek sice vytkl velký počet technických chyb a neproměnění mnoha vyložených příležitostí, ale pochválil svoje svěřenkyně za podaný kolektivní výkon a velkou snahu získat první letošní ligové body.
Na domácí palubovce turnovské družstvo žen přivítá 21. října do 18.00 hod. další pražský celek, tentokrát „zálohu“ prvoligových Vršovic.
V 11členné tabulce je turnovské družstvo na 8. místě.

* II. liga, mladší dorostenky: Házená Mělník – TJ Turnov 35:16 (18:5). Sestava (branky): B. Andělová – B. Adamová (6), Kat. Nováková (5), Š. Hatašová (2/1), Kris. Nováková (1), H. Rybáková (1), A. Svobodová (1), E. Hanušová, B. Honzáková, K. Landecká, A. Víšková.
V 11členné tabulce je družstvo Turnova na posledním místě.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

JUDO

V sobotu 13. října proběhlo 3. kolo samurajské katany ve sportovní hale v Liberci-Harcově. Soutěže se zúčastnilo víc než 300 dívek a chlapců ve věku od sedmi do čtrnácti let. V součtu tří kol startovalo již více než 900 judistických nadějí z 25 oddílů České republiky.
Svěřenci koučujících trenérů Renaty Jáglové, Tomáše Riegra a Petra Krejcara získali 1 zlatou, 4 stříbrné a 4 bronzové medaile. Z našeho oddílu ve 3. kole soutěžilo 25 dívek a chlapců.
Nejlepší umístění našich žákyň a žáků:
1. místo získal Matěj Hyka
2. místa: Vítek Růžička, Tomáš Hroch, Josef Růžička, Petr Reiniš
3. místa: Jiří Hovorka, Antonín Galaba, Matyáš Hobelant, Kateřina Hrdličková
Srdečně zveme všechny členy oddílu a příznivce juda na sobotu 10. listopadu do sportovní haly TSC Turnov kde se uskuteční závěrečné 4. kolo samurajské katany. Turnaj začíná v 10.00 hodin.
Jiří Vydra, vydra.judotu@quick.cz

Atmosféra liberecké haly

VOLEJBAL
DALŠÍ LIGOVÉ VÍTĚZSTVÍ TURNOVSKÝCH VOLEJBALISTEK
Turnovské ligové volejbalistky zavítaly v druhém soutěžním kole, které se hrálo v sobotu 13. října, na palubovku ČVUT Praha.

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: ČVUT Praha – TJ Turnov 3:1 (17,14,-18,13). Sestava: Plocová, Matějková, Krupařová, Hanzlová, Kovářová, Hejduková, Nováková – střídaly: Vaníčková, Maříková, Svobodová, Š. Zakouřilová a E. Zakouřilová.

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: ČVUT Praha – TJ Turnov 1:3 (-21,21,-23,-18). Sestava: Plocová, Matějková, Krupařová, Hanzlová, Kovářová, Maříková, E. Zakouřilová – střídaly: Kabátová, Bubáková.

V prvním utkání se nám nepovedl vstup do prvních dvou setů – naše přihrávky nebyly dotažené, bloky nebyly na správném místě, útok nebyl dostatečně agresivní, soupeřovy „ulívky“ až příliš často nacházely místo svého určení. Zkrátka se turnovské volejbalistky nesměle rozkoukávaly v nové tělocvičně. Po setech 17:25 a 14:25 z toho bylo jednoznačné vedení našeho soupeře 2:0 na sety a v tu chvíli se zápas vyvíjel až příliš jednoznačně v náš neprospěch. Naštěstí v třetím setu se nám povedl vstup, a to nás nakoplo ke skvělému výkonu. Skvělá obrana a tvrdé smeče nás vybičovaly doslova k euforickému výkonu a po vítězství 25:18 jsme snížili na 1:2. O to více mrzí, když se nám nepovedl zachytit začátek čtvrtého setu a naše zbraně z předchozího setu se postupně otupily. Po setu 13:25 si náš soupeř zaslouženě připsal celkové vítězství 3:1 a pro nás z toho byla první ligová prohra.
Vstup do úvodního setu druhého utkání byl klíčový, naše volejbalistky si dokázaly vybudovat malý náskok a hlavně v průběhu celého setu díky dobrému útoku i obraně pravidelně ztrátovat – první set vyhrály 25:21. Celý druhý set opět podávaly velmi dobrý výkon a podobným stylem kráčely směrem ke koncovce.
Další utkání sehrajeme v turnovské hale 20. října od 9.00 a 13.00 hodin proti Žďáru nad Sázavou. Zveme všechny naše fanoušky – přijďte nás prosím podpořit a vytvořit opravdu domácí prostředí!
Pavel Staroch, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.