SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: HÁZENÁ, ATLETIKA, BASKETBAL, FLORBAL

0

Stručně se dá konstatovat, že až na házenkářské dorostenky, se zástupcům Turnova velmi dařilo. Druholigové házenkářky zvítězily v prestižním turnaji Pohoda Cup, úspěšní byli také atleti AC Turnov na krajských přeborech v Jablonci nad Nisou, basketbalisté zdolali tradičního rivala z Hořic, dařilo se i florbalistům.

HÁZENÁ

ZIMNÍ HÁZENKÁŘSKÉ TURNAJE V TURNOVĚ
Dvě neděle po sobě patřila turnovská sportovní hala ve Skálově ulici házené. V neděli 22. ledna pořádal turnovský oddíl házené přípravný turnaj pro kategorii mladších dorostenek, který byl zároveň 5. ročníkem memoriálu Lubomíra France. V neděli 29. ledna byl odehrán již 14. ročník zimního turnaje žen Pohoda Cup.

TURNAJ MLADŠÍCH DOROSTENEK 
O turnaj byl ze strany oddílů velký zájem, bohužel, z časových důvodů se ho mohlo zúčastnit pouze pět týmů. Do Turnova přicestovaly prvoligové celky mladších dorostenek z Jindřichova Hradce a Havlíčkova Brodu. Družstvo z pražských Kobylis a HC Plzně hraje stejnou soutěž s turnovským celkem, tedy 2. ligu mladších dorostenek.
Turnovské dorostenky dokázaly se soupeřkami držet krok vždy první poločas. Nejlepší výkon předvedly v první polovině prvního zápasu, kdy poločas proti Kobylisům skončil nerozhodně 6:6. Ani první poločas se soupeřkami z Jindřichova Hradce, prohraný o 4 branky (5:9), nevypadal špatně. Proto mrzí konečné výsledky zápasů: TJ Turnov – Kobylisy 9:19, Turnov – Jindřichův Hradec 8:17, Turnov – Plzeň 8:18 a umístění na 5. místě.  
V sestavě turnovských mladších dorostenek chyběly ze zdravotních důvodů L. Cvrčková, E. Berndtová, E. Hanušová. Na lyžařském výcviku byla Š. Hatašová. Naopak do družstva dorostenek byly přizvány další starší žákyně Anička Svobodová a Káťa Nováková.
Sestava: Bíbová A., Voltnerová K. – Beranová T., Hanušová E., Hrancová A., Lohinová M., Marko M. A., Nováková K., Palounková Ž. (byla trenéry zvolena nejlepší hráčkou turnaje), Svobodová A., Švarcová M., Víšková V., Vítková A.

POHODA CUP 2017
Již 14. ročníku turnaje žen v házené Pohoda Cup 2017 se zúčastnila čtyři družstva – HC TJ Háje Praha, HK Spartak Ústí nad Labem, Zdravé jádro Pardubice a domácí družstvo žen TJ Turnov. V sestavě Turnovanek nastoupily i mladší dorostenky Alena Bíbová (brankářka), Žaneta Palounková (hrající převážně na postu pivota), v posledním utkání nastoupila také Veronika Víšková.

Výsledky: TJ Turnov – HC TJ Háje Praha 26:21 (13:12), HC Spartak Ústí nad Labem 22:21 (12:9),  Zdravé jádro Pardubice 27:20 (10:9).
Sestava (branky): L. Podhajská (1), A. Bíbová – L. Ševrová (17), Ž. Palounková (12), A. Koubková (10), R. Kohoutová (9), Š. Gahlerová (8), D. Aissi (5), P. Bártová (3), M. Poláková (3), V. Ševrová (3), L. Víšková (2), I. Tichá (1), V. Víšková (1). Chyběly: C. Davidová, M. Hadincová, A. Šafářová.
Pořadí turnaje: 1. TJ Turnov, 2. HK Spartak Ústí nad Labem, 3. HC TJ Háje Praha, 4. Zdravé jádro Pardubice
Dění z házené připravila: Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

ATLETIKA

V sobotu 21. ledna se v Jablonci nad Nisou konaly krajské přebory mužů a žen. Atleti AC Turnov si odvezli celkem 6 cenných kovů. Ve vrhu koulí jasně dominoval turnovský vrhač Josef Egrt. Pro titul krajské přebornice si doběhla také nová posila turnovských žákyň, orientační běžkyně Jana Pekařová. Jana se předvedla ve vynikající formě výkonem 5:01,87 min, tento čas jí řadí na 2. místo republikových tabulek v kategorii starších žákyň. Další zlatou medaili přivezli do Turnova sprinteři AC Turnov, kteří vyhráli závod štafet na 4×150 metrů. Štafeta ve složení Josef Havrda, Marek Formánek, Ladislav Víla a Filip Horký předčila ve vyrovnaném souboji štafetu Liazu Jablonec. Další medailistkou v barvách AC Turnov byla Anna Vinšová, která si pro bronz doskočila ve skoku vysokém, stačila jí k tomu překonaná výška 145 cm. Vinšová se stala dvojnásobnou medailistkou, když byla také členkou bronzové štafety žen v běhu na 4×15 metrů. Štafeta ve složení Anna Vinšová, Sára Pávová, Jana Pekařová a Kateřina Svátková doběhla za vítězkami z domácího Liazu a za ženami z AC Jablonec nad Nisou.
Další finálové umístění si připsala Kateřina Svátková v běhu na 400 metrů. Osobním rekordem se blýskl žák Michal Hanyk v běhu na 800 metrů. Do finále ve skoku dalekém se dostal také dorostenec Jan Bílý, připsal si 565 centimetrů.
Tomáš Krištof, kristof.tomas93@gmail.com

BASKETBAL

* Basketbal, východočeský přebor, muži: TJ Sokol Jiskra Hořice – TJ Turnov 62:105. Statistiky: Jeníček J. 30 (2×3, TH 6/4), Jeníček L. 27 (3×3 TH 3/2), Špetlík 17 (1×3, 2/2), Vích L. 10 (TH 2/0), Šimůnek 8 (1×3, TH 4/3), Roubíček 4 (TH 2/2), Vích M. 4 (TH 3/2), Mojsl 3 (1×3), Holub 2.
Soupeř nastoupil v plném počtu, hosté poprvé vyjeli na zápas bez svého kouče Michala Valšíka. Začátek utkání probíhal příznivě pro turnovské hráče, díky hře s dlouhými pivoty se podařilo vytvořit bodový odstup, který byl následně navyšován velmi přesnou střelbou z pole. Obrana a doskok hostí likvidovaly hořické útoky tak jako nikdy, a troufnu si říci, že zápas byl v poločase za stavu 53:25 rozhodnut.
V druhé půli se turnovskému týmu podařilo přečkat často obávanou třetí čtvrtinu a nadále vynikat přesnou střelbou a chytrou hrou s dlouhými hráči pod košem. Od domácího celku si hosté udržovali stále velký bodový rozdíl a ke konci utkání se podařilo prolomit trojcifernou hranici. Závěrečnou čtvrtinu ještě okořenilo vyloučení do šatny jednoho z domácích hráčů za vulgární častování sudího.
Ani trochu se nebojím říct, že to byl od začátku do konce doposud nejkvalitnější výkon turnovského celku, kdy se dařilo téměř vše. Vynikala týmová spolupráce v útoku v podobě přesných přihrávek i v obraně, kde byla dobrá komunikace. V naší hře byla vidět lehkost a hlavně radost, kterou celý tým potřeboval jako povolený doping do závěrečných utkání sezony.
Lukáš Jeníček, lukas.jenicek@hotmail.cz

FLORBAL

* Florbal, národní liga, 18. kolo, muži: TJ Turnov – TJ Sokol Jaroměř 7:6 (2:2, 2:1, 3:3), hráno 28. ledna. Branky (asistence): 19:17 Štěpán Matěcha (Pavel Sekyra), 19:47 Pavel Sekyra (Štěpán Matěcha), 28:00 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 32:47 Tomáš Vitásek (Antonín Palatínus), 43:47 Daniel Bursa (Pavel Sekyra), 44:51 Štěpán Matěcha (Vojtěch Palatínus), 58:53 Vojtěch Palatínus (Pavel Sekyra).
Turnov se proti nepříjemnému soupeři nadřel a důležité vítězství se nerodilo lehce. Komentář trenéra domácích Markse: Velmi vyrovnaný, podobný a místy i zbytečně nervózní zápas jsme se štěstím vyhráli brankou v padesáté deváté minutě. Soupeř hrál velmi nepříjemnou vysunutou obranu, která nám dělala potíže. Za tři body děkuji hráčům, kteří se o ně zasloužili svojí velkou bojovností.
Jan Kovář, Jan_Kovar@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.