SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: FUTSAL, HÁZENÁ, HOKEJ, JUDO A TENISOVÁ ŠKOLIČKA

0

V dubnu se tradičně uzavírá sezona pro většinu sportů. Mistrovská utkání ukončili futsalisté FC Dalmach, kteří v tomto ročníku II. ligy obsadili konečnou 6. příčku tabulky, před házenkářkami jsou poslední tři utkání, sezona skončila hokejistům. Tým BHK Turnov sezonu Lomnické hokejové ligy ukončil na 4. místě. Přečíst si můžete o dalším úspěchu mladých turnovských judistů, zanedlouho začne další ročník tenisové školy – dobrý tip pro volný čas vašich dětí!

FUTSAL
* Dalmach Turnov – Radobýl Litoměřice 10:2 (3:1).
Sestava: Prokopec – Krejčík, Bakeš, Šteffan, Vítek, Mencl, Kratochvíl, Hurt D., Bangha, Kalousek, Kroupa. Branky: Hurt D. 4x, Krejčík 3x, Kroupa, Šteffan, Bakeš.
Na začátku utkání měl herní převahu domácí celek, ale první se z branky radovali hosté, když z jejich první vážnější šance se trefil Mühlfait. V 11. minutě za Dalmach srovnal Daniel Hurt a pár minut na to dostal Turnov do vedení Kroupa, kterého pěkně uvolnil Kratochvíl. Do konce první půle přidal Dalmach ještě jednu branku, když hostujícím brankář neudržel prudkou střelu a Šteffan doklepával do prázdné branky, 3:1.
Druhá půle patřila domácím. Nejprve Kratochvíl vybídl ke skórování Hurta, 4:1. Poté Hurt předložil míč Krejčíkovi, 5:1. Pár minut na to dalekonosnou přihrávku Krejčíka hlavou zužitkoval Hurt, 6:1. Na 7:1 ve 31. minutě po výpadu na levé straně propálil brankáře Bakeš, 7:1. Ve 33. minutě Kalousek asistoval u branky Krejčíka, 8:1. Na 9:1 zvýšil Hurt po kombinaci Kalouska s Krejčíkem. Ve 36. minutě dokonal hattrick Krejčík, 10:1. Na konci zápasu poté už jen korigoval za hosty Novotný, 10:2.
Trenér Krejčík: Po nevydařeném vstupu do sezony to bylo pěkné zakončení dalšího ročníku ve druhé lize.  Ve 12členné tabulce tým z Českého ráje skončil na 6. místě. Děkujeme všem fanouškům a sponzorům za podporu.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HÁZENÁ
* II. liga, ženy: HBC Strakonice – TJ Turnov 27:25 (14:13).
Sestava (branky): Kučerová B. – Aissi D. (6), Kohoutová R. (5), Ševrová L. (5/3), Koubková A. (3), Davidová C. (2), Tichá I. (2), Nalezencová J. (1), Šafářová A. (1), Ševrová V.
Vstup do utkání měl turnovský tým katastrofický, v 6. minutě to bylo na vhození ručníku na hřiště – 6:0!, když domácí házenkářky skórovaly z rychlých protiútoků a po chybách turnovských hráček v obraně. Turnovanky se dostávaly do tempa pomalu. Do desáté minuty se jim podařilo stáhnout na rozdíl dvou branek, poločas pak skončil rozdílem pouhého jednoho gólu. Ve druhém poločase se již hra zlepšila, na vítězství to ale nestačilo.
Turnovský tým je po odehraném 19. kole na 5. místě druholigové tabulky. V posledních třech utkáních čekají Turnovanky zápasy s celky z čela tabulky. V domácím prostředí nastoupí 12. dubna v 16.00 hodin proti pardubickým hráčkám, které jsou v současné době na 2. místě.
* II. liga, ženy: TJ Turnov – Sokol Kobylisy II  B 18:18 (8:8). Sestava (branky): Podhajská L., Kučerová B. – Kohoutová R. (6), Davidová C. (5/1), Koubková A. (3), Ševrová L. (3), Tichá I. (1), Bártová P., Nalezencová J., Poláková M., Šafářová A., Ševrová V., Vališová A., Víšková L.

* Starší žákyně, 7. turnaj Přeboru Prahy. Druhý turnaj Přeboru Prahy odehrály v sobotu 5. dubna v nafukovací hale Loko Vršovice Praha. Pořadatelem turnaje byl oddíl Astra Praha a kromě turnovského družstva se ho zúčastnily celky Astra Praha, Slavia Praha, DHK Pardubice „B“ a tým z Kutné Hory.
Výsledky: TJ Turnov – Sparta Kutná Hora 12:10 (4:3), Astra Praha 8:17 (6:6), DHC Slavia Praha 2:14 (0:7), DHK Pardubice 14:12 (7:6).
Sestava (branky): Bíbová A. – Brožová K. (14), Víšková V. (7), Hrancová A. (6), Nosková L. (4), Palounková Ž. (3), Berndtová E. (1), Christovová A. (1), Rozkovcová A.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ
Výsledková rekapitulace závěrečných utkání sezony:
* 1. semifinále play-off okresního přeboru Lomnické hokejové ligy: Sokol Roztoky – BHK Turnov A 9:3 (2:1, 4:2, 3:0). Sestava BHK Turnov A: Žemlička – Mikule, Šimon, Zákoutský, Pitel – Lamač M., Sojka, Řezníček – Sluka, Drapák, Štěp J. – Rössler. Branky: 7. Šmika, 9. Bušek, 29. Blažej, 30. Žďára, 35. Blažej, 40. Kadavý, 50. Kadavý, 53. Šrámek, 58. Pištora – 2. Drapák, 35. Sojka, 40. Sojka.
* 2. semifinále play-off okresního přeboru Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov A – Sokol Roztoky 6:3 (5:2, 0:0, 1:1). Branky: 7. Drapák, 9. Drapák, 14. Horák, 16. Lamač, 18. Sojka, 54. Sojka – 1. Pistulka, 9. Pistulka, 48. Kadavý.
* 3. semifinále play-off okresního přeboru Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov A – Sokol Roztoky 3:4 (0:2, 2:0, 1:2). Branky: 25. Drapák, 29. Sojka, 57. Lamač M. – 15. Pištora, 20. Šrámek, 49. Kadavý, 58. Albrecht.
* 1. utkání o 3. místo okresního přeboru Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov A – HC Čeští Letci 2:2 (1:1, 1:1, 0:0). Branky: 4. Drapák, 24. Sojka – 12. Fišar, 29. Zikmund.
* 2. utkání o 3. místo okresního přeboru Lomnické hokejové ligy: HC Čeští Letci – BHK Turnov A 4:3 SN (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0). Branky: 3. Karban, 3. Patřičný, 43. Lepka, rozhodující nájezd Jelínek – 7. Drapák, 9. Lamač M., 30. Štěp J.
Druhé utkání o třetí místo jsme začali velice vlažně. V čase 2:07 to bylo 1:0 a v čase 2:54 už 2:0 a my byli zralí na ručník. Vedení Letců nás ovšem nezaskočilo a my se nadechli k postupnému obratu. V čase 6:56 snížil Imrich Drapák a za další dvě minuty už bylo vyrovnáno, když úspěšným střelcem byl Martin Lamač. Ve druhé třetině jsme byli celkově aktivnější a přestříleli svého soupeře 20:5. Bohužel z této kanonády se ujala pouze střela Honzy Štěpa v přesilové hře. V prostřední části hry jsme mohli přidat další branky, ale žádnou šanci jsme nedokázali využít. V poslední části hry jsme byli celkově lepším týmem, ale navýšit vedení se nám nepodařilo. A tak ke slovu přišel náš soupeř a dvě a půl minuty před koncem utkání vyrovnal. Do konce zápasu se už nic nestalo, a tak ke slovu přišly nájezdy. O osudu utkání rozhodla až 11. série nájezdů, ve kterých byl úspěšnější náš soupeř.
Připravil Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

Konečná tabulka Okresního Přeboru Svijanské nápojky – LHL 2013 – 2014: 1. Sokol Roztoky, 2. Sokol Těpeře, 3. HC Čeští Letci, 4. BHK Turnov A, 5. HC Black Rooks Syřenov, 6. HC Sklepy team N. Paka, 7. Sokol Rovensko, 8. Sklopísek Střeleč, 9. Sokol Horní Branná, 10. Kaspo, 11. HC ZEOS Lomnice, 12. Grey Grizzlies Hořice, 13. HC Železný Brod, 14. Devro Jilemnice, 15. HC Semily, 16. BHK Turnov B, 17. HC Jilemnice, 18. HC Mírová, 19.
HC TJ Benešov.

JUDO
* Další mezinárodní zlato pro turnovské žákovské judo. Poslední březnovou sobotu odcestoval výběr pěti turnovských judistických nadějí na mezinárodní turnaj ve, který hostil slovenský Pezinok. Díky přátelské spolupráci s Judo clubem Nový Bydžov mohli naši závodníci sbírat další cenné zkušenosti s mezinárodním judem a zúčastnit se také následného nedělního campu, složeného ze dvou kvalitních tréninků.
V těžké konkurenci a při účasti zhruba 600 dětí z mnoha zemí Evropy, vybojovala pro Turnov zlatou medaili Klára Volfová, která v posledních týdnech snad ani jiné umístění vozit neumí. Dvojčata Lucie a Julie Zárybnické se tentokrát potkali ve stejné váhové kategorii a skončily shodně na skvělém třetím místě. Lukáš Jansa ani David Cerman se tentokrát medailově neprosadili.
V témže termínu se dvě naše dorostenky zúčastnily Velké ceny Dačic, na které tradičně startují pouze dívky. I zde jsme dokázali bodovat, a to díky Andree Prokorátové, která přivezla z těchto závodů stříbrnou medaili.
Jan Zárybnický, j.zarybnicky@mu.turnov.cz

TENIS
* Tenisový klub Turnov, Koškova ul. 825: JARNÍ TENISOVÁ ŠKOLIČKA. Začátkem května zahajujeme na našich dvorcích tenisovou školičku pro děti a mládež od 5 do 10 let. Základní část proběhne v květnu až červnu (lekce se nepřevádí do dalších měsíců). Cílem školičky je seznámit účastníky se základy tenisové techniky a taktiky spojené s rozvojem obratnosti a pohybové koordinace zábavnou formou. Cena 700 Kč/ 8 lekcí + 300 Kč zvýhodněný členský a hráčský poplatek na zbytek sezony. Cena zahrnuje veškeré vybavení pro trénink včetně trenéra. Trénink ve skupině max. 4 dětí. Informace a přihlášky na tel. 606 940 729, e mail: dadaslitrova@centrum.cz