SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: BOX, CYKLISTIKA, HÁZENÁ A VYBÍJENÁ

0

Sportovní přehled tentokrát zahájíme v Turnově pořád ještě trochu netradičním sportem – boxem. Tento oddíl vznikl v rámci TJ Turnov docela nedávno (ZDE), nyní již vyslal své první zástupce do boxerských soutěží. A ti se tam neztratili. Stejně jako naši cyklisté v prvním velkém závodě sezony. Přinášíme také výsledkový servis z mužské, ženské i žákovské házené a končíme jedním velkým úspěchem ve vybíjené. Více v následujícím přehledu:


BOX

Oddíl boxu, který nedávno vznikl při TJ Turnov, vyslal své první zástupce do soutěží. První utkání se uskutečnila v rámci České národní ligy boxu v Libčicích nad Vltavou. Turnov zde měl dva zástupce – v kategorii kadetů do 16 let Petra Víta a v ženské kategorii Bětku Šulcovou.
Petr Vít po vyrovnaném a hodně tvrdém utkání, které v závěru doslova zvedalo lidi ze sedadel, porazil boxera ze Sokolova těsně na body a připsal si tak ve svém třetím zápase první vítězství. Bětka Šulcová měla v ringu premiéru a turnovský box v ženském podání také. Bětka ukázala už v prvním kole svojí sílu a velké nadšení pro box a do druhého kola ji soupeřka ze Strakonic zápas vzdala. Bětka tak po dvou minutách boje mohla slavit své první vítězství v boxerském ringu.
Jan Bartošbartos.h74@centrum.cz

CYKLISTIKA
* AUTHOR MARATON TOUR 2013, první závod sezony, se jel v okolí Branžeže 20. dubna. Závod dokončilo 1045 účastníků. Turnovští zástupci byli v cíli vidět: Jan Čapek, SK SKIVELO, dojel celkově na 31. místě (3. místo ve své kategorii), Kamil Polák, Cyklo Kampo Turnov, dojel na 51. místě (ve své kategorii na 7. místě), Richard Vosyka Hermann Irsap byl celkově na 75. místě (ve své kategorii na 5. místě), Ladislav Smitka, Šroubárna Turnov, byl celkově na 172 místě, ve své kategorii na 3. místě.
Kamil Polák, kamil.polak@tiscali.cz

HÁZENÁ
* 2. liga, ženy: TJ Slavoj Tachov – TJ Turnov 29:22 (12:9),
hráno 14. dubna. Domácí hráčky se dostaly do vedení ve 3. minutě a v minutě 10. vedly již 3:0. První branku vstřelily hostující hráčky až v 11. minutě, když se do této doby podařilo nastřelit několik břeven a tyčí. Do 18. minuty se podařilo Turnovankám vyrovnat skóre – na ukazateli bylo skóre 6:6, ve 22. min. 7:7. Tachovské hráčky byly v obraně nepříjemné a bránily hodně tvrdě.
Také ve druhém poločase se turnovským házenkářkám příliš nedařilo. Neproměnily několik vyložených příležitostí, chybovaly v útoku i v obraně a svůj den neměla ani brankářka, které do brány proklouzlo několik smolných gólů.
Sestava (branky): Kučerová B. – Aissi D. (8/1), Davidová C. (6/2), Ševrová L. (2/1), Ševrová V. (2), Bártová P. (1), Nalezencová J. (1), Kohoutová R. (1), Šafářová A. (1), Koubková A., Vališová A.
* 2. liga, ženy: TJ Turnov – HC Milevsko 20:15 (11:7), hráno 20. dubna. Toto utkání zdaleka nevyšlo podle představ nikoho z domácích – ani trenéra, hráček, ani přihlížejících fanoušků. Turnovské házenkářky sice získaly 2 body za vítězství, ale díky předvedenému výkonu se z bodového zisku neradovaly. V sestavě nebylo snad hráčky, která by neudělala technickou chybu nebo která by úspěšně proměnila všechny své brankové příležitosti…
Sestava (branky): Kučerová B. – Koubková A. (4), Ševrová L. (3/3), Tichá I. (3), Šafářová A. (2), Nalezencová J. (2), Aissi D. (1), Bártová P. (1), Davidová C. (1), Kohoutová R. (1), Ševrová V. (1), Vališová A. (1), Poláková M. Trenér R. Fuchs.
V tabulce je turnovský tým na 10. místě (předposledním).
Poslední druholigové utkání na domácí palubovce odehraje turnovské družstvo žen v sobotu – 27. dubna 2013 od 16.00 hod. Jejich soupeřkami budou hráčky z města perníku, z oddílu SHK D-P Pardubice. Sezonu zakončí turnovské hráčky 1. května na půdě házenkářek Astry Praha A.

* Inter REG liga, muži: TJ Turnov – Slavia Hradec Králové 34:23 (13:9). Střelecky se nejvíce dařilo střeleckým oporám Romanovi Holubkovi (7 branek), Markovi Ouvínovi a Honzovi Mollerovi (6 branek). Střelecky se začíná probouzet i další z opor Michal Netušil (5 branek). Sestava (branky): Krhoun Š. – Holubka R. (7), Möller J. (6), Ouvín M. (6), Netušil M. (5), Třešňák P. (3), Rieger M. (2), Soukup J. (2), Šteffan J. (2), Ouvín P. (1), Bakeš M., Kulich P.
* Inter REG liga, muži: TJ Turnov – Loko Česká Lípa 29:24 12:10). Střelecky se dařilo nejvíce Romanovi Holubkovi (7 branek) a Markovi Ouvínovi (6 branek). Sestava (branky): Kovačičin J., Krhoun Š. – Holubka R. (7), Ouvín M. (6), Möller J. (4), Šteffan J. (3), Kulich P. (2), Netušil M. (2), Ouvín P. (2), Soukup J. (2/1), Rieger M. (1), Bakeš M., Holubka R.
Tímto dobrým vstupem do jarní soutěže se Turnováci dostali do souboje o celkové druhé místo v tabulce. Na druhý Náchod ztrácejí pouhé 2 body a tohoto soupeře přivítají v příštím kole na domácí palubovce 12. května od 17.00 hodin.

* Mladší žákyně – přebor Prahy v Kutné Hoře. Po tříměsíční herní přestávce nastoupilo družstvo mladších žákyň k turnaji přeboru Prahy. Kromě domácího družstva bojovaly turnovské hráčky v dalších čtyřech utkáních proti hráčkám pražských celků. Výsledky: TJ Turnov – Sokol Vršovice 9:12 (7:6), HC Háje Praha 6:16 (4:11), Astra Praha 12:11 (6:6), DHC Slavia Praha 6:20 (5:13), TJ Sparta Kutná Hora 8:5 (5:0). Nejlepší výkon předvedly turnovské házenkářky proti hráčkám z Vršovic a proti soupeřkám z Astry.
Sestava (branky): Krupařová J. – Brožová K. (23/5), Palounková Ž. (11/6), Nosková L. (3), Víšková V. (2), Berndtová E. (1), Hrancová A. (1), Christovová A., Lednejová P. Rozkovcová A.
Na turnaji turnovské družstvo obsadilo 6. místo.

Zpravodajství z házené připravila Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

VYBÍJENÁ
* Bojovníci ze ZŠ v turnovské Žižkově ulici vypálili rybník celému okresu! Z pohledu školy významného sportovního úspěchu dosáhlo kombinované družstvo žáků čtvrtých a pátých ročníků.
Po postupu ze základního – turnovského kola spolu s vítězným Mašovem se účastnilo okresního kola Preventan Cupu 2013 ve vybíjené, které se za spolupořadatelství AŠSK ČR hrálo na dvou kurtech palubovky v hale Sportovního centra v Turnově.
Svěřenci učitelky-trenérky Jolany Růžičkové se zde utkali s dalšími sedmi školními družstvy a celé klání s přehledem vyhráli, když v pomyslné odvetě porazili mj. také svého přemožitele z prvního kola – Mašov. Hráči ve žlutočerných dresech tak postoupili do krajského kola, které se odehraje v Jablonci n. N. na počátku května. Školu i Turnov samotný zde vedle kapitánky Kláry Koškové budou dále reprezentovat Batlička Daniel, Bednář Ondřej, Brenner Matěj, Fiedler Vojtěch, Hvizd Tomáš, Hlavatý Jan, Jansa Lukáš, Medek Tadeáš a Velas Ondřej.
„Nijak zvlášť jsme se na tento sportovní podnik nepřipravovali. Dynamická hra jako je vybíjená má totiž u našich žáků zvláštní oblibu, takže ji hrajeme v rámci tělocviku či v odpoledních družinách každou chvíli. Prvenství po vynikajícím výkonu celého našeho smíšeného družstva toto jenom potvrdilo,“ prohlásila pedagožka vítězného týmu.
To navýsost spokojený mluvčí hráčů Tomáš Hvizd měl o dalším důvodu vítězství  jasno hned. „Do sportovní haly nás ve středu přišla podpořit celá naše třída IV. B v čele s paní učitelkou Podzimkovou, a tak jsme je přece nemohli zklamat.“
Zaznamenal Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.