SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: BASKETBAL, FLORBAL, FUTSAL, JUDO, HOKEJ A VOLEJBAL

0

Tentokrát je výsledkový servis poměrně bohatý. Úvod sezony mají za sebou basketbalisté, florbalisté vyhráli na horké půdě v Praze, kde se naopak nedařilo futsalistům FC Dalmach. Mladí judisté končí sezonu, která se rozjíždí místním hokejistům. Závěr patří volejbalu – turnovské druholigové týmy mužů a žen nám mohou dělat radost…

BASKETBAL

* BASKETBAL, východočeská liga mužů: TJ Turnov – Královští Sokoli B 76:62. Body (v závorce úspěšnost trestných hodů): Jeníček J. 19 (4/3), Nejedlo 10 (3/2), Jeníček L. 10, Krejčí 7 (2/2), Kučera 7 (4/1), Pospíchal 6 (1/0), Vích 6 (4/2), Špetlík 5 (1/1), Mojsl 4 (2/2), Černý 2, Holub, Klápště.
V sobotu 10. listopadu hostili basketbalisté TJ Turnov na domácí palubovce tým z Hradce, letošního nováčka ve východočeské lize. Ten se před zápasem nacházel v druhé polovině tabulky, a tak Turnovští byli lehčími favority. V basketbalu však výsledky na papíře dost často nic neznamenají. Do haly přijel tým s mladými hráči, což předznamenávalo urputný boj na obou stranách hřiště.
Vstup do utkání vyšel domácím hráčům o něco lépe, avšak již od první čtvrtiny bylo jasné, na co si musí dát velký pozor. Byl to hradecký hráč Vojtěch Mráz (č. 5), který jen v úvodní čtvrtině stihl zaznamenat 11 bodů. V úvodu byl také vyloučen za dvě technické chyby po sobě domácí harcovník Jiří Klápště, který neudržel nervy na uzdě a nesportovně se obořil na rozhodčího. V poločase byl stav utkání 35:23.
V druhé polovině zápasu se hostům podařilo při výpadku domácích z tempa využít situace a hlavně za přispění Mráze stáhnout rozdíl na pouhé tři dvoubodové koše. Tento pokles v herní aktivitě se však podařilo Turnovským překonat, na bližší rozdíl již soupeře nepustili. Pozitivní bylo, že se Sokolové za celý zápas nedostali do vedení. Domácím se nedařila střelba ze střední a delší vzdálenosti, celkem se ujal pouze jeden tříbodový pokus, a to z ruky mladého Ondřeje Krejčího. I přesto se hráčům TJ Turnov podařilo zvítězit. Bodově je táhli zvláště podkošoví hráči – bratři Jeníčkové a Jakub Nejedlo.
Příští zápasy odehrají basketbalisté Turnova o víkendu 24. a 25. listopadu, a to na hřištích Přelouče a Chrudimi. Další domácí zápas je pak čeká s Hořicemi 8. prosince.
Antonín Mojsl, t.mojsl@seznam.cz

FLORBAL

* FLORBAL, 1. liga žen, 8. kolo: FBC Česká Lípa – TJ Turnov 9:8 pn (2:3. 2:4, 4:1 – 1:0), hráno 10. listopadu. Branky: 1. Martina Gembecová, 16. Kateřina Boleslavová, 25. Petra Pavlíková, 25. Petra Pavlíková, 43. Kateřina Boleslavová, 55. Lenka Bartošová, 56. Petra Pavlíková, 59. Petra Pavlíková, 66. Lenka Ševčíková – 5. Barbora Červová, 10. Pavla Klementová, 17. Karolína Koťátková, 25. Karolína Koťátková, 27. Barbora Bajerová, 29. Karolína Koťátková, 35. Leona Müllerová, 49. Barbora Bajerová; rozhodčí: Kamil Neuman – Jan Černý; vyloučení:1:0; využití: 0:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Eliška Eclerová 26 – Eva Horáková 19.
Vyjádření trenérky Turnova Marcely Urbanové: Bohužel jsme neudržely koncentraci celý zápas. Při relativně vyhraném zápase nedodržujeme taktické pokyny a tím dostáváme zbytečné góly, které nás stály důležitou výhru.

* FLORBAL, národní liga, muži, 10. kolo: Wizards DDM Praha 10 – TJ Turnov 5:9 (0:4, 2:2, 3:3), hráno 11. listopadu. Branky: 21. Jan Heller, 36. Jan Heller, 41. Adam Kulík, 49. Karel Smutný, 53. Martin Lazárek – 1. Pavel Sekyra, 6. Štěpán Matěcha, 9. Antonín Palatínus, 16. Pavel Sekyra, 34. Pavel Sekyra, 36. Pavel Sekyra, 41. Vojtěch Palatínus, 42. Vojtěch Palatínus, 48. Adam Balatka; rozhodčí: Josef Monzer – Lukáš Procházka; vyloučení: 2:4; využití: 1:0; diváků: 31; zásahy brankářů: Lukáš Vávra 19 – Luděk Horáček 23.
Komentář trenéra Turnova: Podařil se nám úvod, který určil ráz celého utkání. Poté se soupeř zlepšil, což nám chvílemi dělalo problémy, nicméně jsme stále byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli.
Jan Kovář, TJ Turnov, Jan_Kovar@seznam.cz

FUTSAL

* FUTSAL, divize A, 2. kolo: FK Kobylisy Praha – TJ FC Dalmach Turnov 4:2 (3:1). Branky (asistence): 1. Doležal Jan (Faltýnek Tomáš), 6. vlastní, 12. Slanina Richard (Faltýnek Tomáš), 24. Faltýnek Tomáš (Doležal Jan) – 20. Špína Marcel (Fedorko Jan), 39. Veber Štěpán (Hanzl Tomáš). FC Dalmach Turnov: Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Vítek Pavel, Hurt Daniel, Fedorko Jan, Hanzl Tomáš, Špína Marcel, Veber Štěpán Nejlepší hráči: Doležal J., Faltýnek T. (oba Praha), Špína M. (Turnov).
Raketový náskok z úvodních minut vydržel hostitelskému celku po celé utkání, které bylo hrané ve vysokém tempu. Více střeleckých možností si vytvořili domácí hráči, které také brzy zúročili brankami. V závěru mohli hosté ještě utkání trochu zdramatizovat, ale výhodu 10 m PK neproměnili. Až minutu před koncem snížil Veber, ale to na bodový zisk nestačilo. U domácích byl u všech branek Faltýnek (1+2). Hostům chybělo několik klíčových hráčů.
Výsledek z 1. kola: FC Atletico Chomutov – TJ FC Dalmach Turnov 1:9 (1:4).
Jiří Šimek, simekjirka00@seznam.cz

JUDO

Závěrečné kolo samurajské katany proběhlo 10. listopadu v hale TSC Turnov. Startovalo zde rekordních 365 závodníků. Tuto soutěž pořádá oddíl Judo TSC Turnov již 23 let ve spolupráci s oddíly SKP Jičín, JK Jablonec a SKJ Liberec (za podpory libereckého krajského svazu judo).
Nejlepší umístění žákyň a žáků oddílu Judo TSC Turnov: 1. místo Daniel Housa, 2. místo Hubert Kašák, Kateřina Hrdličková, 3. místa: Vítek Růžička, Tomáš Hyka, Josef Růžička, Šimon Bílek, Filip Mařan, Matěj Hyka, Petr Reiniš.
V kategorie U9 a U11 (7-10 let) se družstvo Turnova umístilo na 6. místě, v kategorii U 13 a U15 (11-14 let) na 10. místě.
Jiří Vydra, vydra.judotu@quick.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* Zápis 6. kola NPL přinesl výhru Hnanic nad HC Performers Turnov 6:1, když branky vítězů stříleli ve 20. a 55. minutě Kalferst, 1. Jíra, 22. Groh, 31. Mazánek a v 37. Stuchlík. Čestný úspěch zaznamenal performer Laurin v 51. minutě.
SDH Hnanice: Kašpar – Bubák, Buchar, Groh, Holeček, Jíra, Kalferst, Mazánek, Richter, Stantejský, Stuchlík, Šourek, Vágenknecht, Volf.
Performers: Tyl – Černohouz, Erler, Hujer, Janata, Kolomazník, Kopal, Kučírek, Laurin, Jakub Lhoták, Zonyga.

* V sobotním utkání uštědřil vedoucí TJ Sokol Turnov výprask HC Modřišice 15:0! Čtyři góly dal sokol Berka, po dvou přidali Sedláček, Nechanický, Khlebstov a Chvosta, jedenkrát překonali modřišického gólmana Sztymona Krim, Lauko a Bartoš.
Sokol Turnov: Kotek – Bartoš, Berka, Herrmann, Chvosta, Khlebstov, Krim, Lauko, Nechanický, Sedláček, Schwarzkopf, Štryncl, Vogt, Žitka.
Modřišice: Sztymon, Koubus – R. Holán, Jiránek, Karásek, Knížek, krouza, Jaroslav Marek, T. Marek, Marcin, Pecka.

* Po tomto duelu padly Troskovice s Black Hawks 5:8. Dvakrát se trefili Vondrák s Vondráčkem, jednou Srba. Za jestřáby skóroval třikrát za asistence Bartoně Brož, dvakrát Srb, a po jednom úspěchu si připsali Novotný, Sedláček a Pospíšil.
Troskovice: Horáček – Drahoňovský, Hájek, Jágl, Klos, T. Machačný, Miksa, P. Procházka, M. Procházka, Srba, Varečka, Vařejčko, Vondrák, J. Vondráček, M. Vondráček.
Black Hawks: Šic – Bartoň, Basík, Brož, Feštr, Kujan, Novotný, P. Peukert, Pospíšil, Sedláček, Srb, Vaníček, Zeman.

* V jediném nedělním zápase neměl HC Všeň Pojizeří problémy s Raptory Turnov, které porazil 9:3, po dvou brankách Kučery a nejlepšího hráče týmu Sluky, Egert, Šťastný, M. Lamač, Fanta a Lamač doplnili na konečný výsledek, přičemž na straně poražených gólmany soupeře pokořili Šašek, Majdič a Kravec.
Všeň: Dědeček, Zuzaňák – Egert, Fanta, Hanyš, Hofman, Holas, Kobosil, Kučera, Kutěj, L. Lamač, M. Lamač, J. Pařízek, Z. Pařízek, Patočka, Saska, Sluka, Šťastný, Šulc, Taibr.
Raptoři: T. Špinka – Buček, Budina, Fiala, Hašek, Kestner, Kravec, Majdič, Medek, Ploc, Šašek, M. Špinka, Ulrich, Vítek, Zárybnický.

1. TJ Sokol Turnov 6 6-0-0 82:15 12
2. HC Všeň Pojizeří 6 5-0-1 39:26 10
3. HC SDH Hnanice 6 4-1-1 49:18 9
4. HC Performers Turnov 6 3-0-3 33:25 6
5. Black Hawks 6 3-0-3 34:37 6
6. HC Raptoři Turnov 6 1-0-5 20:56 2
7. SDH Troskovice 6 1-0-5 21:71 2
8. HC Modřišice 6 0-1-5 15:45 1

Ve spolupráci s Radkem Holánem připravil Karel Vodrážka
Podrobné statistiky jsou uvedeny na stránkách http://www.ahl.cz/soutez/npl/statistiky/

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, II. liga, muži: TJ Turnov – VK Choceň 3:0 (23,18,20), 3:0 (15,21,22). Sestava: Folprecht, Horníček, Kovář, Zelfel, Chum, Žalský, Bukovjan.
Do nedělního zápasu nastoupili domácí po náročném sobotním derby v Malé Skále velice vlažně, spíše unaveně. Hned o začátku museli dotahovat čtyřbodový rozdíl. To se podařilo až v koncovce prvního setu (20:20), kdy dokázali ubránit soupeře a set tak vyhrát.
Stejný průběh byl i v setu druhém a třetím.
Do druhého zápasu Turnovští nastoupili s jednou změnou, na nahrávce se objevil Kuncíř místo Folprechta. Průběh setů byl podobný, jako v dopoledním zápase.
Michal Folprecht, volejbal Turnov, Folprecht.M@seznam.cz

Volejbalisté TJ Turnov

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Turnov – TJ Sokol Česká Třebová 3:2 (-20,24,24,-26,11). Sestava: M. Plocová, J. Matějková, T. Kovářová, M. Maříková, P. Vaníčková, M. Hanzlová a E. Zakouřilová – střídaly J. Krupařová, Š. Zakouřilová, Z. Svobodová, V. Bubáková.
* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Turnov – TJ Sokol Česká Třebová 3:0 (23,19,22). Sestava: M. Plocová, J. Matějková, T. Kovářová, M. Maříková, J. Krupařová, M. Hanzlová a E. Zakouřilová – střídaly P. Vaníčková a V. Bubáková.

Skvělá vítězství turnovských volejbalistek
V sobotu 10. listopadu přivítaly turnovské volejbalistky na své palubovce v rámci 9. a 10. kola druhé volejbalové ligy zkušený celek TJ Sokol Česká Třebová. S tímto soupeřem se už turnovské hráčky utkaly při přátelském utkání v rámci svého letního soustředění. V přípravě soupeř jednoznačně zvítězil, tak bylo určitě z čeho brát zkušenosti a co vracet. Tentokrát ale turnovské hráčky při mistrovských utkáních potvrdily vzrůstající dlouhodobou výkonnost a před zaplněným bouřlivým hledištěm předvedly bojovný výkon a zkušeného soupeře dokázaly zaslouženě dvakrát porazit 3:2 a 3:0.
Jsem moc rád, že po dvou bezbodových víkendech jsme opět výrazně zabodovali. Lehce zamrzí neproměněný mečbol na případných 3:1 v prvním utkání. Ale doslova vydřené vítězství za dva body má pro celek daleko větší hodnotu než případná snadná výhra za 3 body. Tým ukázal v mnoha koncovkách obrovský morál a silnou psychiku a v těžkých situacích během obou utkání obstál, za což jsem moc rád a vidím to jako další posun. Určitě ale potřebujeme pracovat dál a ještě více stabilizovat lepšící se příjem a zejména pak získat jistotu na našem podání.
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Z utkání s Českou Třebovou

V dalším kole druhé ligy se turnovské hráčky představí opět na domácí palubovce 17. listopadu proti celku Havlíčkova Brodu. Utkání bude zahájeno zhruba v 11.00 hodin po ukončení utkání mužů. Přijďte nás prosím opět podpořit!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.