SPORTMIX: FLORBAL, FUTSAL A VOLEJBAL

0

Páté vítězství v řadě florbalového T.K.S. TJ Turnov podbarvené charitativní akcí vyneslo vedle mistrovských bodů také téměř 30 tisíc Kč pro Kikoše. Díky výhře na palubovce posledního Mělníku B a liberecké ztrátě vedoucího FC Sapa se do čela divizní skupiny A dostali o víkendu i s polštářem jednoho zápasu navíc futsalisté turnovského FC Dalmach. Volejbalisté Malé Skály v sobotu 9. prosince přivítali v rámci 2. ligy na domácí palubovce hráče Svitav. V souboji prvního s třetím týmem tabulky se očekávala velmi atraktivní podívaná a dění na palubovce to beze zbytku splnilo. Po dvou výhrách se ztrátou jediného setu se domácí stále drží na průběžném prvním místě druholigové tabulky!

FLORBAL
* Divize, muži

T.K.S. TJ Turnov – FBC Panthers Liberec 12:6 (5:3, 4:1, 3:2). Branky a asistence 3. a 34. J. Janoušek (Š. Janoušek), 10. Mellan (Pohl), 17. a 19. O. Šmída (Š. Janoušek), 18. Maršík (Mellan), 31. a 52. Novotný (Hejduk), 34. vlastní, 37. Pohl (Mellan), 53. Š. Janoušek (Dědek), 57. Dědek (Novotný), diváků 223.
Zaplněná hala TJ nabídla v charitativním 14. kole hodně k vidění. Netradiční program a přístup přinesly osmnáct branek a hlavně výhru, z níž se těšilo přes 200 diváků! Začátek zápasu sice nebyl pro domácí ideální a zkušení panteři na klíčových pozicích věděli, jak jim hru znepříjemnit. Přesto se Turnovští dokázali prosadit jako první, jenomže Liberečtí dvěma „slepenými“ góly šli do vedení. Naštěstí hostitelům vyšel závěr třetiny, kterou třemi rychlými trefami ve třech minutách ovládli.
Po první pauze, v níž se v miniutkání plnému hledišti představily mladé naděje obou týmů, nastoupili svěřenci kouče Jiránka k druhé třetině, ve které se postupně zlepšovali a byl z toho nejvýraznější dílčí výsledek. Panterům totiž začaly docházet síly, a dokonce si jednu z branek dali sami! Jediná vyprodukovaná proti čtyřem turnovským rozhodně na zvrat stačit nemohla. Také závěrečná část skočila vítězně pro Turnov a za zmínku stojí proměněná přesilovka. Ke konci se Panthers po individuálních chybách hráčů T.K.S. ještě dočkali dvou gólů, ale to už celkový výsledek nemohlo nijak ovlivnit. „Body zůstaly doma a my jsme naplnili ideální scénář, který jsme si v duchu napsali,“ prohlásil spokojeně Martin Hejduk.
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

FUTSAL
* Divize – skupina A, muži

SK Olympik Mělník B – TJ FC Dalmach Turnov 3:7 (1:4). Branky Randák 2, Svoboda, Fedorko, Tvrdý, Marcel Špína, Schmeiler, rozhodčí Orálek a Ježek, ŽK 1:0, diváků 10.
Před chabou návštěvou deseti přihlížejících Dalmach potvrdil roli favorita už v prvním poločase, aby si v tom druhém vítězství už jenom s přehledem pohlídal. K obvyklým střelcům Matěji Randákovi, Svobodovi a Fedorkovi přibyli tentokrát ještě Marcel Špína, Tvrdý a Schmeiler. Zajímavé je, že na straně snaživých domácích se gólově prosadili hráči, kteří by se díky svým příjmením v sestavě hostů bez problémů doslova ztratili – Svoboda, Banga a Šimek.
Herně i výsledkově velmi slušně zvládnutý podzim uzavřou hráči Dalmachu doma, když v neděli 17. prosince hostí v hale Sportcentra ve Skálově ulici od 19.00 hodin aktuálně třetí Roudnici nad Labem.
Daniel Novák, dani.noval10@gmail.com

Ostatní výsledky: Roudnice – Benešov 11:5, Brandýsek – Kladno 1:7, Pampuch LBC – FC SAPA 3:3, Česká Lípa – Liberecké Gazely 3:4.

1. TJ FC Dalmach Turnov 8 6 1 1 48:30 19
2. FC Sapa Praha 5 3 1 50:33 18
3. SK Roudnice n. L. 8 5 1 2 57: 34 16
4. Pampuch Liberec 8 4 1 3 37:22 13
5. Tenisáci Benešov 8 4 1 3 46:46 13
6. FC Brazil Kladno 8 4 0 4 43:34 12
7. Futsal Club Brandýsek 8 4 0 4 49:46 12
8. Reas Česká Lípa 9 2 1 6 40:71 7
9. Liberecké Gazely 8 2 0 6 24:44 6
10. SK Olympik Mělník B 8 0 2 6 34:68 2

VOLEJBAL
* II. liga, muži

VK Malá Skála – TJ Svitavy 3:1 (15, -22, 19, 18). Sestava: Preisler, Pastuch, Holubec, Macháč, Kovář, Mařík a libero Bukovjan, střídali Folprecht, Anděl a Zeman.
V prvním setu byla k vidění spousta kvalitních výměn z obou stran, a také precizní servis domácích, který hostům nadělal velké problémy. S přidanou bezchybnou hrou si tak bez větších problémů s přehledem připsali první dílčí vítězství. Hned v následující sadě však došlo ke zvratu. Maloskalským se nedařilo soupeře zatlačit na podání a vytvářeli velké množství nevynucených chyb. V koncovce hráčům trenéra Preislera nepomohlo ani střídání na nahrávce, kde za nahrávače Preislera přišel Folprecht, který se pokusil zvrátit nepříznivý stav pro domácí, ale nakonec ani tato změna na hosty nestačila a průběžný stav utkání byl srovnán.
Ovšem ve třetím setu se hráči zpod Pantheonu zvedli, přestali kazit a navázali na výkon z prvního setu, kdy soupeře dokázali tlačit velmi kvalitním servisem a nahoru šla i procentuální úspěšnost na útoku, na čemž měl hlavní zásluhu univerzál Pastuch, který soupeře ničil přesnými údery jak po diagonále, tak i po lajně. I přes mnoho nevynucených chyb v závěru setu jej Skala dokázala ovládnout.
Čtvrtý set se nesl v duchu těch vítězných – precizní servis a tvrdý útok domácích znamenal jeho téměř lehký průběh i konečné vítězství 3:1 tohoto zápasu. „Atmosféra v týmu je skvělá, táhneme za jeden provaz ke společnému cíli. Na hřišti si pomáháme a kolektivně otáčíme nepříznivé situace při hře. Myslím si, že jedním z nových impulzů pro růst týmu je spolupráce s Dušanem Hořínkem, se kterým jsme začali částečnou kondiční přípravu již během léta, a ta vyústila v pravidelné společné tréninky během sezóny. Doufám, že nám tato spolupráce vydrží do budoucna,“ doplnil své dojmy z prvního utkání Tomáš Pastuch.

VK Malá Skála – TJ Svitavy 3:0 (19, 22, 18). Sestava: Folprecht, Zeman, Holubec, Macháč, Kovář, Mařík a libero Bukovjan, střídali Preisler, Pastuch a Anděl.
V odpoledním zápase udělal trenér Preisler dvě změny, na nahrávce začal Folprecht a na postu univerzála Zeman. Domácí vlétli do prvního setu ve stejném tempu jako v dopoledním zápase, bezchybným a razantním servisem dostali hosty pod tlak a bez sebemenšího problému si dokráčeli pro vítězství. Druhý set začal ve stejném tempu a domácí si již od začátku setu dokázali vytvořit pětibodový náskok, který si dokázali držet až do koncovky setu. Hosté však dokázali stáhnout náskok v koncovce setu a vypadalo to, že set získají pro sebe. Domácí ovšem dokázali nakonec hlavně díky skvělému výkonu kapitána Maříka přetáhnout vedení na svou stranu a nakonec set získali právě oni. Také ve třetím setu domácí opět získali ze začátku setu poměrně velký náskok, který si drželi po zbytek setu, a to zejména díky skvělé přihrávce a tvrdému útoku.

Náskok už Maloskalští nepustili a v pohodě dotáhli set i celé utkání do vítězného konce a upevnili si tak průběžné první místo v tabulce!
Patrik Preisler, patrik.preisler@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.