SPORTMIX: FLORBAL, FOTBAL, FUTSAL, HÁZENÁ, LEDNÍ HOKEJ A ŽENSKÁ KOPANÁ

0

Oba elitní týmy florbalové TJ Turnov výsledkově propadly hned ve třech utkáních svých lig. Obdobně na tom byl v pátek také druholigový FC Dalmach, který si z Prahy místo potřebných mistrovských bodů do západní futsalové tabulky přivezl prohru mínus sedm! Ve fotbalových přípravách padly Přepeře v Ústí nad Labem po dobrém výkonu až v samotném závěru. Vítězství Turnova nad Horkami vyšperkoval dvěma příspěvky za posledních 15 minut nový gólman Franc! Na scénu se v několika podobách vrací házená. V amatérském hokeji se pocty nejvyšší dál snaží získat turnovští Performers v NPL a v TNHL liberecký Gasservis. Ženský TJ Čert Fénix čeká v sobotu volba Fotbalistky roku 2021.

FLORBAL

* 1. liga, ženy

TJ Turnov – Prague Tigers Nehvizdy 0:10 (0:4, 0:4, 0:2). Sestava: Brabcová K. – Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpánková, Bittnerová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Hassová, Veselá L.
Na domácí palubovce se hráčky TJT nedokázaly gólově prosadit, a protože poté protihráčky z Prahy přidaly na tempu a díky nedůslednosti Turnovanek šly do čtyřgólového trháku. Ve druhé třetině tak měly domácí co dotahovat, ale pár nadějných pokusů skončilo mimo branku nebo na tyčce a soupeřky přidaly další čtyři branky. Přes veškerou snahu v posledních dvaceti minutách nebylo domácím hráčkám přáno.

BLACK ANGELS – TJ Turnov 11:1 (3:1, 6:0, 2:0). Branka a asistence 6. Kyselová (Bittnerová). Sestava: Brabcová K. – Koubková, Fišerová, Veselá Š., Štěpánková, Bittnerová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Hassová.
V pražských Čakovicích Turnovanky proti týmu Black Angels dokázaly hrát celkem vyrovnanou hru, avšak během zápasu jejich tempo pozvolna upadalo, objevovaly se chyby a přestávalo se dařit. Vytvořené šance nebyly úspěšně proměněny v branku a soupeřky naneštěstí svoje gólové příležitosti využily. Jediný čestný úspěch tak vstřelila Adéla Kyselová a dala výsledku alespoň estetickou podobu 11:1.

* Národní liga – západ, muži
Panthers Praha – TJ Turnov 9:2 (0:0, 3:0, 6:2). Branky 49. Dědek a 53. Hejduk E. Sestava: Král (Starý) – Dědek, Havlín, Janoušek J., Janoušek Š., Maršík – Primásek, Vitásek, Hejduk E., Švitorka, Pohl – Šmída O., Bursa, Hlavnička.
V utkání proti jednomu ze dvou letošních hegemonů národní ligy – pražským Panterům, tahal Turnov po celou dobu za kratší konec. Domácí byli od začátku utkání lepším týmem a měli více ze hry. Během první třetiny je hosté ovšem dokázali úspěšně bránit a navíc se sami několikrát dostali do gólové šance, jenomže žádnou nedokázali využít.
Ve druhé části už se domácím podařilo několikrát prosadit, ač Turnovští nedávali nic zadarmo. K jejich škodě ani během druhé třetiny se jim branku nepodařilo vstřelit. Během závěrečné třetiny už tlaku favorita nedokázali účinně čelit a dostali několik dalších branek. Díky krásně provedenému nájezdu Filipa Dědka a individuální akci Emila Hejduka se podařilo vstřelit dvě branky, které vše změnily alespoň v prohru se ctí.

* Regionální soutěže a mládež
Muži Turnova B si na prvním turnaji v tomto kalendářním roce bohužel připsali dvě prohry a nepodařilo se jim navázat na dobré výsledky z podzimu, když s FBC Lomnice padli 8:6 a s libereckou USK Slavia dokonce 4:9. V Lize starších žáků TJ Turnov sice prohrál s FBC Vipers Most 3:9, ale za to porazil Florbal Ústí 4:2 a ASK Lovosice 4:2. Mladší žákyně to měly naopak. Litvínovské Bivojky sice porazily 7:5, ale nestačily FBC Česká Lípa – 3:4 a Wings Most – 8:12.
František Záleský, zaleskyfrantišek@seznam.cz

FOTBAL

* Zimní příprava
Ústí nad Labem – FK Přepeře 2:0 (0:0). Sestava: Truksa (46. Čamrda) – Krasnický, Žukowski, Nesvadba, Kventsar – Martan, Pavlata, Tvaroha, Novák, Dvořák – Hadaščok, střídali Synek, Knejzlík, Janošík, Bulíř, Elbl a Prokopec.
V naplánované třetí přípravě sehrály Přepeře v Ústí vyrovnanou partii, když o překvapivý úspěch přišly v samotném závěru. Domácí poslal do vedení úspěšnou exekucí pokutového kopu v 77. minutě Gonzales a povinnou výhru modro-bílých pečetil v poslední minutě zápasu Krobot. Trenér Josef Petřík mladší už měl k dispozici širší kádr, v němž se vedle lídra Nesvadby objevilo další nové jméno – Žukowski. Stoper z polské Jagiellonie Bialystok je v Přepeřích na testech. „Na to, že je Gáborovi devatenáct, zahrál vedle Jardy dobře, takže uvidíme, jak jeho zkouška dopadne. Jinak všichni kluci hráli moc dobře, škoda jen, že jim to tam nepadá. Po první půli jsme klidně mohli vést i 3:1,“ podotkl vedoucí mužstva Míra Kvapil. Jeho slova v 90. minutě potvrdil ve slibné situaci střídající Synek, ale z jeho vyrovnání nebylo opět nic, naopak definitivu dal zápasu již zmíněný domácí Krobot.

FK Turnov – Horky nad Jizerou 4:1 (2:0). Branky Beneš, Petržilka a Franc 2. Sestava: Franc (46. Filla) – Parsi, Petržilka, Jíra (46. Rozkovec), Beníšek – Landfeld (46. Falkenberg), Svoboda, Vencbauer (46. P. Havel), Drahoš – Š. Havel, Beneš.
Také nový turnovský trenér Tomáš Nosek už mohl řádně experimentovat. Využil možností dohodnutého střídání a krom posunu Drahoše ze zálohy vpřed místo Štěpána Havla, poslal ve finále do hry brankáře Jana France. Gólman (19), jenž prošel libereckou fotbalovou školou a měl by na jaře posílit post mezi třemi tyčemi, za čtvrthodiny předvedl, že mu to jde i v útoku. Dvěma trefami potvrdil vítězství Turnova a hosté odjeli se „čtyřkou“. „Došlo tam k dalšímu zranění a my měli už vystřídáno. Na lavičce zbyl jen Honza, a tak musel do hry. Pro mě to až takové překvapení není. Hraje futsal, takže si prostě ví rady. Vzhledem k okolnostem a zdravotním problémům některých hráčů se teď trochu pereme se zápasovým složením kádru, ale doufám, že se všichni dají brzy dohromady,“ věří kouč Nosek, jenž může spoléhat též na dorůstající turnovské mládí. Na pravém beku odehrál celých 90 minut Parsi a v druhém poločase se na hrací plochu dostali další dva dorostenci – Rozkovec s Falkenbergem. V každém případě byl sobotní zápas FKT s týmem Poděbrad raději zrušen, takže fotbaloví fandové musí vzít zavděk odpoledním duelem Liberce a Sparty B.

FUTSAL

* 2. liga – západ, muži

Wizards DDM Praha – FC Dalmach Turnov 7:0 (3:0). Rozhodčí Kaštánek a Mertl, diváků 20. Sestava: Prokopec – Krejčík, Bangha, Vítek, Šteffan, Špína, Mencl, Pařízek, Randák, Perger.
Dalmach v bráně s Prokopcem místo Semenského přijel do Prahy vybojovat cenné body v boji o udržení v lize, ale to se mu zkomplikovalo už v 1. minutě, v níž stihli Turnovští dvakrát inkasovat, když se prosadil domácí Chalupa. Největší příležitosti, které měl Špína s Pařízkem, bohužel v síti Wizards neskončily, naopak to byli oni, kdo do poločasu zvýšili už na rozdíl tří branek Šafářem.
Druhý poločas začali hosté aktivně ve snaze zabojovat o výsledek, ale žádnou ze svých akcí nedotáhli do zdárného konce. Pražané dali hostům lekci z produktivity, když během dvou minut vstřelili tři góly Tomkem, Urychem a Koudelkou, a prakticky tak rozhodli o utkání. V závěru přidal ještě jednu trefu Vácha a byla z toho další nepříjemná prohra FCD.
Marcel Špína, spinis10@g.mail.com

HÁZENÁ

* II. liga, podzimní část sezony 2021/ 2022, ženy
Pod vedením trenéra Marka Nováka zůstalo v sestavě několik zkušenějších hráček jako Š. Gahlerová, L. Ševrová, Ž. Palounková, D. Jankulíková, A. M. Marko, E. Berndtová, V. Kubcová, J. Lukáčová a do Turnova se vracející J. Šteffanová. Tyto házenkářky doplnily mladé hráčky M. Žmolilová, Kr. Nováková a Kateřina Nováková, B. Adamová, E. Riegrová, A. Svobodová a Š. Hatašová. Po mateřských „povinnostech“ se vrátila brankářka L. Podhajská, naopak z důvodu přírůstku do rodiny do podzimní části soutěže nezasáhly opory družstva A. Vítová a C. Soukupová. V zahraničí studovala, proto v sestavě na podzim chyběla L. Cvrčková a M. Průšová, dlouhodobě je zraněná E. Hanušová. Zranění se v průběhu sezony nevyhnula ani některým dalším hráčkám (Š. Gahlerová, L. Ševrová, M. Žmolilová).

Podzimní výsledky: TJT – Písek B 24:31, TJT – Č. Budějovice 24:23, Pardubice – TJT 29:22, Ústí n. L. – TJT 31:24, TJT – Plzeň 19:31, TJT – Astra Praha 15:20, Cheb – TJT 28:21, TJT – Strakonice 18:40 a Háje – TJT 30:18.

Z výsledků je patrné, že se házenkářkám nedařilo. Za jediný vyhraný zápas v soutěži získaly Turnovanky pouze 2 body a před zahájením jarní části soutěže jsou v druholigové tabulce na posledním místě. Umístění by chtěly turnovské házenkářky v jarní části soutěže zlepšit, což je určitě v jejich silách. Napovídá tomu i výsledek přípravného zápasu, kdy v přátelském utkání v Pardubicích dokázaly hráčky Turnova v neúplné sestavě porazit domácí tým DHK 22:25.
V rámci zimní přípravy odehrály současné hráčky družstva žen přátelské – generační utkání proti svým „dříve narozeným“ bývalým hráčkám Turnova. Ze zdravotních důvodů nemohly nastoupit všechny, které svoji účast přislíbily, a tak byl tým starších doplněn o některé z mladších hráček. Ačkoli dříve narozené ztratily na rychlosti a celkové fyzičce, hrály s chutí, kolektivně, a hrou se bavily. A právě to chtěly prostřednictvím výhry 25:18 „předat“ svým nástupkyním…
Další přípravná utkání odehrály turnovské házenkářky na turnaji v Mělníku. Ačkoli z Turnova odcestovalo pouze deset hráček, dle trenéra M. Nováka zvládly čtyři zápasy téměř na výbornou! První utkání prohrály o pouhý gól, pak již dokázaly třikrát zvítězit a celý turnaj tak vyhrát!

* Mládežnické kategorie
Dalšími dvěma družstvy, které má turnovský házenkářský oddíl v soutěži, jsou kategorie mini 4 + 1 a mladší žákyně. Na soupiskách turnovských celků jsou převážně dívčí jména. O to to mají turnovské hráčky složitější, protože většina družstev v soutěži má chlapecké celky. V kategorii mini ještě není fyzický rozdíl tak patrný, ale o kategorii výš už to mají mladší žákyně těžší.
Oba celky hrají „Přebor středočeského kraje“ hraný turnajovým způsobem. Ani v kategorii mini, ani v mladším žactvu se v podzimní části soutěže nepočítaly vstřelené / obdržené góly, nemůžeme tedy určit, na jakém místě po podzimní části soutěže jsou družstva umístěna. V kategorii mladšího žactva by se měly jarní výsledky do tabulky již započítávat.

* Turnovský jarňáček
V lednu se uskutečnil v turnovské sportovní hale házenkářský turnaj kategorie MINI 4 + 1. V této věkové kategorii nastupují proti sobě družstva chlapecká, družstva dívčí nebo smíšená. Turnaje se zúčastnilo osm týmů. Pozvání do Turnova přijala dvě družstva chlapců z Liberce, dvě družstva z Mladé Boleslavi (chlapci a dívky), jedno dívčí družstvo z Ústí n. L. a jedno smíšené z Příbrami. Turnovské děti byly rozděleny do dvou týmů. „Turnováčci“ hráli s chutí, a bylo na nich vidět, že je tato hra baví, což je to nejdůležitější.
„Pokud se vaše děti narodily v letech 2011 až 2015 pro naši přípravku a mini nebo 2009 až 2010 pro mladší žákyně, pokud rády běhají, hází míčem a soutěží, přijďte se s nimi mezi nás podívat a třeba si vyzkoušet první házenkářské krůčky,“ vyzývají turnovští trenéři. Kontaktovat je můžete také na telefonních číslech Jitky Lukáčové – 728 286 490, Petra Hataše – 732 135 162 nebo Vlaďky Ševrové 603 296 901. Tréninky jsou vždy v úterý od 16.00 do 17.30 hodin a ve čtvrtek od 15.45 do 17.00 hodin.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

LEDNÍ HOKEJ

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA
MBQ drželo otěže zápasu proti Black Hawks zcela ve svých rukou. V utkání Modřišic proti Střelám otevřeli skóre hosté, ale favorizovaní hráči v bílém se nezalekli a suverénně zvítězili. Performers výhrou nad Všení v posledním zápase slaví vítězství v základní části. MBQ v dalším utkání ovládli první polovinu zápasu poměrem 4:0, ale druhá půle patřila Modřišicím, které vyrovnaly! V 53. minutě rozhodl přestřelku pro MBQ Patrik Nosek.

HC Black Hawks – HC MBQ 4:8 (0:3, 2:2, 2:3). Branky 25., 26. a 42. Szaffner (Frančík), 50. Kujan – 4. Čermák, 8. Vašků, 9., 28., 38. a 46. Havel, 44. a 54. Lukač, střely 32:45, vyloučení 6:4, využití 1:2. Nejlepší hráči: Szaffner – Lukač.
B.H.: Péč – Bartoň, Bříza, Feštr, Frančík, Jelínek, Kujan, Nosek, Nováček, Novák, Pala, Sedláček, Srb, Szaffner, Štěpánek, Vaníček.
MBQ: Koubus – Balatka, Čermák, Hadinec, Havel, Hladík, Kubán, Lukač M., Lukač V., Nosek, Vašků.

HC Modřišice – Neřízený střely 13:5 (5:2, 5:1, 3:2). Branky 5., 9., 16. a 52. Hudeček, 9. a 32. Marušinec, 10., 21., 26., 30. a 41. Pecka, 24. Holán L., 58. Jiránek – 1. Krampera, 17. a 60. Válek, 22. Eliáš, 55. Svoboda, střely 58:39, vyloučení 1:5, využití 3:0. Nejlepší hráči: Marušinec – Eliáš.
HCM: Sztymon – Holán L., Holán R., Hudeček, Jiránek, Knížek, Krouza, Marušinec, Marek, Pecka, Pelda, Vaníček.
N.S.: Kerhart – Eliáš, Fišer, Grégr, Krampera, Kučera, Lariš, Mrňák, Novák, Pluhař, Polák, Rosek, Svoboda, Válek.

HC Všeň Pojizeří – HC Performers Turnov 5:13 (4:5, 1:3, 0:5). Branky 1., 5., 13., 18. a 24. Mašek – 8., 18., 20., 21. a 37. Laurin, 13., 52. a 55. Mokrý, 15. Štryncl, 30. Roubíček, 42. a 57. Kolomazník, 51. Janata, střely 33:60, vyloučení 5:1, využití 0:2. Nejlepší hráči: Patočka – Kolomazník.
V. P.: Dědeček – Egert, Hofman, Ječný, Mašek, Minařík, Nevlida, Patočka, Šťastný, Šulc.
Performers: Tyl – Brož, Černohouz, Hujer, Janata, Janoušek, Kolomazník, Kopecký, Laurin, Mokrý, Roubíček, Štryncl, Zonyga.

HC MBQ – HC Modřišice 5:4 (1:0, 3:1, 1:3). Branky 17. a 24. Lukač, 21. a 53. Nosek P., 35. Vašků – 40. a 46. Hudeček, 43. Holán L., 50. Marušinec, střely 52:40, vyloučení 2:4, využití 1:0. Nejlepší hráči: Lukač – Hudeček.
MBQ: Hlava – Balatka, Čermák, Hadinec, Havel, Hlava, Kubán, Lukač V., Nosek K, Nosek P., Vašků, Verner.
HCM: Sztymon – Holán L., Holán R., Hudeček, Jiránek, Knížek, Krouza, Marušinec, Marek, Pecka, Pelda, Perger, Šnajdr, Vaníček.

1. Performers 14 11 1 2 114:50 23
2. HC MBQ 13 8 3 2 86:56 19
3. Modřišice 13 8 1 4 106:76 17
4. Bl. Hawks 13 5 2 6 70:68 12
5. HC Raptoři 13 5 2 6 66:65 12
6. Neř. Střely 13 5 0 8 65:85 10
7. Troskovice 14 3 3 8 70:100 9
8. V. Pojizeří 13 2 0 11 40:117 4

Příští utkání: PÁ 11. 2. Raptoři – MBQ (20.15), SO 12. 2. Modřišice – Všeň Pojizeří (19.30), Neřízený střely – Black Hawks (21.45).

* TURNOVSKÁ NEREGI HOKEJOVÁ LIGA
Ještě deset minut před koncem zápasu Modrýho Hroznu s Pěnčínem to vypadalo, že oba body berou hosté. Hrozen však měl v závěru více sil a v poslední minutě zápas srovnal. Líšeňští Draci až do 35. minuty drželi vedení, ovšem Gass v druhé půlce zápasu přidal plyn a především díky sedmibrankovému Černému tak nakonec zvládnul roli favorita.

HC Modrej Hrozen – HC Pěnčín 4:4 (0:2, 1:1, 3:1). Branky 31. Bobek, 53. Žďárský, 54. Vlk, 60. Trtík – 10. a 16. Knížek, 33. Zapletal, 45. Hanyš, střely 42:44, vyloučení 5:7, využití 1:0.
M.H.: Novák – Adamec, Bobek, Jetmar, Macek, Novák, Pilát, Sedláček, Trtík, Vlk, Vrátný, Werner, Wolf, Zídek, Žďárský.
HCP: Musílek – Hanyš, Knížek, Kušnír, Kutěj, Lamač L., Lamač M., Mařan, Pitel, Sluka, Štěp, Taibr, Zákoutský, Zapletal.

HC Gasservis Liberec – HC Draci Líšný 12:6 (2:3, 4:2, 6:1). Branky 3., 24., 32., 35., 37., 41. a 41. Černý, 11., 48., 52. a 58. Jarolím, 53. Jíra – 2. a 17. Konejl, 5. Halamka, 21. a 33. Nechanický, 45. Hujer, střely 56:46, vyloučení 7:6, využití 3:2.
Gasservis: Šlajs – Černý, Hájek, Helm, Jarolím F., Jarolím V., Jíra, Majdič, Mewald, Šimon, Wolker.
Draci: Střecha – Divila, Halamka, Horáček, Hujer, Chvosta, Konejl, Nechanický, Öszi, Štalmach.

1. Gasservis L 12 9 0 2 123:53 20
2. HC Svijany 10 8 0 2 65:37 16
3. HC Sokol T 10 7 0 2 83:67 16
4. Draci Líšný 12 5 2 3 94:93 14
5. HC Pěnčín 13 4 1 6 60:72 12
6. M. Hrozen 13 4 1 8 66:92 9
7. HC Vorvani 10 1 2 7 44:77 4
8. D. Bousov 14 1 1 12 37:81 3

Příští utkání: NE 13. 2. Vorvani – Sokol Turnov (19.15), Draci – Svijany (21.30).
Milan Cerha, MilanCerha@seznam.cz

ŽENSKÁ KOPANÁ

Stejně jako muži se na jarní část své amatérské soutěže od půlky ledna coby podzimní vicemistryně připravují také fotbalistky TJ Čert Fénix. Krom toho některé z nich chodí dvakrát v týdnu ještě dobrovolně do posilovny. Společné úterky jsou vyhrazeny malé umělce u turnovského gymnázia, kde však někdy zlobí nepříznivé počasí, a v pátek se trénuje v nafukovací hale sportovního areálu v Rohatsku, která už dvakrát padla! Nejprve ji „sfoukla“ nedávná vichřice, poté ji zbourala okolo jedoucí řidička, nicméně díky zdejšímu obecnímu úřadu již vše funguje tak jak má. Také tomuto ženskému týmu komplikuje herní fázi zimní přípravy covid. Po halovém turnaji ve Strašnicích musel být přeložen též lednový zápas na Všesportovním stadionu v Hradci Králové s ligovou Třebší. Dohodnutým náhradním termínem je neděle 20. února. Ještě než však k němu čertice odcestují, absolvují o víkendu 12. – 13. února víkendové soustředění v Sedmihorkách. „V plánu je samozřejmě nabírání fyzičky a využít chceme také umělou trávu tamního klubu. V nabitém programu si odskočíme do Turnova, kde potrénujeme v bazénu na Výšince, poté ještě před tréninkem v hale TSC hodláme zkouknout druhý poločas přípravného utkání Béček Liberce a Sparty Praha,“ prozradil za realizační tým vedoucí družstva Jan Štol. A bude to právě on, kdo v rámci sobotního společenského večera vyhlásí výsledky dalšího ročníku o nejlepší hráčku TJ Čert Fénix za rok 2021. Vedle fotbalové královny se tradičně bude ve vedlejších kategoriích vyhlašovat také osobnost, objev, talent a Oskar roku, a to vždy z pětice nominovaných. Koho nakonec v nelehkém rozhodování vybere pětičlenná komise se dozvíte za týden v našem dalším sportMIXu.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.